Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 20.09.2006, 22:17
zoki
Gost
 
prilozi: n/a
Gospodine,NITROGLICE RIN bas me zivo interesuje gde u kom delu sela ODOROVCE je nadjena ta knjiga.Ja poticem iz tog sela.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 21.09.2006, 13:35
Nitroglicerin
Gost
 
prilozi: n/a
E cao ZOX, ja nisam rekao da je NADJENA !!! vec da je zapis vezan za to mesto. Ovo G-dine izgleda kao nesto ispod oka a ???
aj drugi put bez to G-din, valjda smo ovde svi na ti OK.

pozzz ...
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 22.09.2006, 21:29
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
iSTINA JE ZA TU KNJIGU!!!Ja sam cuo od coveka da je mesto gde je zakopana ta knjiga jasno obelezeno u jednoj knjizi sa srebrnim koricama i zlatnim listovima
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 23.09.2006, 17:03
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
a ta ista je prodata na buvljaku nekim turistima ...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 23.09.2006, 19:18
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
Koji su se vracali preko Bugarske gde ih je opljackala bugarska mafija te je doticna knjiga sada verovatno u hotelu Slavija u Beogradu
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 23.09.2006, 19:57
Nitroglicerin
Gost
 
prilozi: n/a
ha ha ... zanimljiva prica ...

a knjige ne ..... a knjige nema ..... a knjige ne ..... a knjige nema nema ne ....

mogla bi Tijana da je obrati ...
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 21.10.2006, 10:33
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Cim ste culi za pop Martina Himovica(a ko i nije), onda bi trebalo da ste upoznati i o "Smokovoj dupki", Dedovom gradu, grckoj poljani, o rimskom gradu Pobede...taj kraj je krcat legendama. Uzgred, pop Martin je delovao na toliko velikom potezu, da ce tesko sve ostave biti pronadjene. Pa cak i da pronadjes knjigu, mali deo toga bi ti bio razumljiv, zato sto se vecina tih naziva odnosi na mesta po atarima kojekakvih sela, a i u medjuvremenu je vecina dobila neki novi naziv. Dalje...cak i da nadjes mesto, pitanje je da li neko pre tebe vec nije pronasao, pa mozda unistio simbole (cisto da omete onog ko dodje posle njega, a sto nije retka pojava).
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 21.10.2006, 14:00
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Čudi me da ima onih koji vjeruju u autentičnost podataka iz apostrofirane knjige, ako ona uopće i postoji. Po mome mišljenju je riječ o "bujnoj mašti" ili nekoj legendi kakvu ima gotovo svaki kraj. Tako npr. mještani jednoga sela u zaleđu sjeverne Dalmacije vjeruju u to da je na njihovu području zakopano zlatno zvono. Njihovi su susjedi pak uvjereni u to da je negdje u polju uz selo sakriven zlatni magarac i to u prirodnoj veličini. Nedavno su me opet uvjeravali neki ljudi o tome kako je u njihovu selu zakopana zlatna kokoška sa zlatnim piličima. Pokušao sam ih razuvjeriti u iracionalnost takvih kazivanja, no bili su se naljutili na mene, ali isto smo na kraju zaključili da je janjetina s ražnja bila bolja od svih priča o zlatu i dragom kamenju. Znam za još neke slučajeve o "silnom bogatstvu", ponekad povezanih s vilama i vilenjacima, ali ovo je sasvim dovoljno. Naime, cijela priča oko dotične "knjige" je proturiječna: čemu bi netko sakrio blago, a onda to zapisao u "zlatne" ili "srebrne" korice. To bi bilo isto kao da netko od vas zakopa negdje svoju zbirku i onda taj podatak objavi na internetu.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 13.03.2007, 16:49
crow
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Spencer Prikažite prilog
Cim ste culi za pop Martina Himovica(a ko i nije), onda bi trebalo da ste upoznati i o "Smokovoj dupki", Dedovom gradu, grckoj poljani, o rimskom gradu Pobede...taj kraj je krcat legendama. Uzgred, pop Martin je delovao na toliko velikom potezu, da ce tesko sve ostave biti pronadjene. Pa cak i da pronadjes knjigu, mali deo toga bi ti bio razumljiv, zato sto se vecina tih naziva odnosi na mesta po atarima kojekakvih sela, a i u medjuvremenu je vecina dobila neki novi naziv. Dalje...cak i da nadjes mesto, pitanje je da li neko pre tebe vec nije pronasao, pa mozda unistio simbole (cisto da omete onog ko dodje posle njega, a sto nije retka pojava).
e...
taj Grad pobede je posebno zanimljiv...

pre svega zato shto i danas potoji
a od pirota je 200 km udaljen

a ako je shifra za neki drugi
il losh prevod...
onda i da je nadate.

ovako...
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Povijest Orasja rammstein Istorija gradova 3 11.01.2006 18:46
Ostava rimskog srebrnog novca iz Donjeg Crniljeva rammstein Antika 0 15.10.2005 20:59


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!