Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Antika
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Antika Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 11.12.2008, 01:25
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Mislim da sam u svom prvom prilogu blizu istini, činjenica je da nitko od nas s ovih prostora ne može postići tu cijenu jer smo mi i naše države za kur_ac samo zato jer se je_ bemo i iskorjenjujemo međusobom u korist onih koji su bili čisti divljaci i primitivci u vremenima kada su naši narodi bili civilizirani, a ti isti nam danas kroje gaće i to samo zato jer smo izgubili vjerodostojnost svojom glupošću i pohlepom. Ako nastavimo ovim tempom nestat ćemo poput dinosaura u njihovu korist. Pitam se kada će ovaj naš jadni narod progledati svojim očima? Na žalost, vjerovatno nikada.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 11.12.2008, 07:58
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Hmmm,ne svidjaju mi se slova na aversu...dao bih najvise pola milijuna + mozda koju tisucu vise da se nadje u mojoj kolekciji...
1 300 000 za taj novcic je mogao platiti samo Antinoj...ako je u medjuvremenu vaskrsnuo .....
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 11.12.2008, 13:59
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Slazem se da se zaj..ao taj sto je kupio, da je dosao kod nas mogao je da prodje mnoooogo jeftinije. A sada sam shvatio ko koci da mi udjemo u evropsku uniju, to su aukcijske kuce koje se boje da ce propasti ako se mi pojavimo sa nasom jefinom robom
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 11.12.2008, 18:10
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Sestercij

Po mojem skromnom misljenju, komotno su mogli da otpisu 3 nule u ceni, znaci, da je na aukciji otisao za 1.200 eura, a nek proba neko od nas da postigne i takvu cenu. U pitanju je verovatno prodaja pedigrea tog novcica. Bogataske gluposti. Ipak, nikada nece biti dovoljno bogati da kupe zadovoljstvo koje osecam bavljenjem ovim hobijem. Kolega dobro rece u onoj primedbi o podcenjenosti i ponizenosti ovih nasih prostora, da je novcic stigao direktno od tragaca iz ovih nasih kvazi drzavica, jedva da bi mu se slika pojavila u nekom beznacajnom aukcijskom katalogu. Nekako mi se cini kako im se kesa ispraznila ... a ja cu uvek moci da uzmem MD u ruke i necemu se nadam.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 11.12.2008, 22:04
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Sta ako je taj Hadrian bio vlasnistvo neke zvezde recimo Elvisa Prislija, Merlin Monro Kenedija... . Amerikanci su blesavi i ludi za takve stvari.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 11.12.2008, 23:06
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
e da ga nadju kod mene i da kazem da je moje vlasnistvo oni bi mi ga oduzeli, ovim .udonjama nemogu nista!
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 12.12.2008, 15:58
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Ma to je nekome nakarikano da uzme pare pa posle pola pola. Vjerovatno je uzeo neki muzej.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 12.12.2008, 19:06
nummus
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i malo sire pozadine oko ovog novcica. Nije bio vlasnistvo neke velike estradne zvijezde i nema dugi pedigre. Naime ovaj isti sestertius je prodat po prvi put sredinom 70's godina kod svajcarske firme Munzen und Medallien aukcija 52 (1975). Imam taj katalog, ali nemam realizovane cijene, tako da ne mogu sa sigurnoscu da kazem za koliko je tada prodat. Posle se pojavljuje kod Sotheby's, The Nelson Bunker Hunt Collection, Highly Important Greek and Roman Coins, 19 juna, 1990 is sa pocetnom cijenom od $30,000-40,000, prodat je za $216,000. Imam i taj katalog, detaljni opis i uvecane fotografije na nekoliko strana i stvarno izgleda mnogo bolje nego ova slika koju imamo ovdje. U ruci sigurno izgleda i bolje jer navode da je iskovan u veoma visokom reljefu i da su koristeni kalupi koji su se koristili za kovanje medaljona. Dalje, spominje se i cuveni skulptor sa Hardijanovog dvora (Antoninianus iz Afrodisiasa) kao rezac kalupa (navodno po stilu kako je uradio nekoliko carevih skulptura). Poznato je 5 primjeraka ovog novcica. Dalje, predposlednji vlasnici su bili braca Hunt, bogati naftasi iz Teksasa koji osim sto si imali pare da kupe najbolje stvari na trzistu su bili i vrlo uspjesni poslovni ljudi koji su znali da izvuku maksimum iz svoje kolekcije. Citava kolekcija koja se smatra za najbolju modernu zbirku antickog novca od nekoliko hiljada komada je prodata kod Sotheby's-ja na 7 razlicitih aukcija pocetkom 90-tih, a i danas se ti katalozi prodaju po velikoj cijeni od nekoliko stotina doalra za komplet. Nekoliko godina prije nego sto su se odlucili za prodaju svoje zbirke braca Hunt su organizovali putujucu izlozbu po Americi i za tu priliku su izdali poseban luksuzni katalog nazvan Bogatstvo Atickog Perioda u koje je naravno bio ukljucen i ovaj novcic. Posto je kolekcija obisla pola Amerike, nije bilo tesko organizovati dobru aukciju uz jaku marketinsku podrsku i ne-numizmaticke javnost, stampa, TV is slicno. Te aukcije su oborile mnoge rekorde, a novcici iz Hunt kolekcije i danas obavezno donose nekoliko puta vrijednost koja je placena 90-tih...

Aukcije su cudna stvar. Nekada se ucesnici zanesu i u zaru izgore. Ja sam imao priliku da gledam kako se dva starija talijanska gospodina sa veoma dubokim dzepom (cital milioneri) tjeraju do $150,000 za novcic koji ne vrijedi vise od 10,000. Pitanje casti ili kapric. Sa druge strane bio sam i na javnim aukcijama na kojima nije bio prisutan niko osim dva penzionisana postara i nekoliko starica i gdje su cijene bile smijesne. Jednom prilikom jedan moj poznanik je na aukciji kupio sleper pun rajfeslusa i dugmadi za par stotina dolara. Propala fabrika. Mislim da je zaradio mnogo para, ali mu je trebalo i dosta vremena da to preproda, pa i kod nas su se prodavale fabrike za par eura koliko me pamcenje sluzi.
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 12.12.2008, 22:12
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Novcic

Ovo je bilo enciklopedijsko objasnjenje. Svaka cast.
Ja sam video par puta novcice na aukcijama i mogu reci da su neuporedivo lepsi u zivo. Cak i obicni antoninijani su u takvoj klasi da im je posrebrenje potpuno ocuvano, isto kao i folisima.
Na jednoj od tih aukcija je prodavana manja kolekcija solidusa po smesno niskoj ceni. Vlasnik aukcije je savetovao prodavca (naslednika) u pogledu cene. Svi su prodani za pocetnu cenu, a kupac je bio vlasnik aukcije. Istovremeno je konkurencija za novice iz domace nacionalne numizmatike bila takva da sam navece u Tv dnevniku video izvestaj o aukciji jer je postignuta rekordno visoka cena za jedan novcic. Dok sam bio u aukcijskoj sali, gledao sam dvojicu koji su konkurirali. To je bila predstava za sve prisutne. Ta su se dvojica zabavljala kao da su placali tudjim parama.
Nesta razmisljam, da nema takvih koji kupuju, ne bi bilo ni ovoliko tragaca, a trazili bi jednio zaljubljenici.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 13.12.2008, 18:30
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Sve je to OK samo tragaci dobiju najmanje od svih. Bilo bi najbolje da muzeji otkupljuju od tragaca i da oni dalje trguju. Imali bi sve informacije i priliku da za sebe zadrze najljepse primjerke.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!