Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 20.01.2011, 11:18
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Eclipse potpuno si u pravu (99%) sve sto si napisao stoji. Politika je ku.va i o njoj se tesko mozemo sloziti. Ovde raspravljamo o novoj vozackoj i saobracajnoj dozvoli i slici dupljajska kolica koja se tu po mom misljenju pogresno nasla. Sta simbolizuje ta kolica dali drvavne simbole? Citat iz wikipedije "I kolica i točkovi i idol (ljudska figura) su bogato ukrašeni urezanim spiralama, krugovima, šrafiranim trouglovima i drugim geometrijskim motivima, a na četiri mesta i prastarim solarnim simbolom, takozvanom svastikom, odnosno kukastim krstom." . Skinuo sam pre neki dan dobru knjigu sa neta koju trenutno citam a trebalo bi da je i vi skinete jer je vredi znati neke stvari a knjiga se zove Mark O'Konel i Rejdz Eri - Ilustrovana enciklopedija znakova i simbola.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 20.01.2011, 13:54
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
U zvanicnoj himni Srbije se ne spominje kralj, jer ova nije u orginalu. Svaki put kada se treba pevati

Srpskog kralja, srpski rod promenjeno je na srpske zemlje, srpski rod
Srpske krune novi sjaj promenjeno je na srpske zemlje, srpski rod
Kraljevinu srpsku brani promenjeno je na srpske zemlje, srpski rod
Srpskog kralja, Bože hrani promenjeno je na moli ti se srpski rod

Aleksandar II Karadjordjevic je princ prestolonaslednik i od 2001 zivi u belom dvoru.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 20.01.2011, 14:07
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Kraljevi

Kad su to kraljevi bili simbolom slobode i pravde da se spominju u himnama i da im se daju imena ulica?
Meni licno ostaje himnom vecna "Hej Sloveni", za koju je tekst napisao Slovak Samuel Tomasik, a muzika je poznata kao Mazurka Dabrovskog pa je stoga Poljaci svojataju kao svoju nacionalnu himnu. Inace je u vreme nastajanja izrazavala panslovenske teznje u Austro-Ugarskoj monarhiji.
Srecom poslednjih decenija ne zivim u Srbiji, niti vec 20 godina gledam TV niti citam stampu sa prostora bivse zemlje, pa tako ni ovu novu himnu jos nikad nisam ni cuo.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 20.01.2011, 14:43
Korisnička slika od biljadj
biljadj biljadj je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.04.2008
mjesto: Na najlepsem mestu na svetu.
Starost: 47
prilozi: 775
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 65 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Citat:
citat od apostata Prikažite prilog
Kad su to kraljevi bili simbolom slobode i pravde da se spominju u himnama i da im se daju imena ulica?
Meni licno ostaje himnom vecna "Hej Sloveni", za koju je tekst napisao Slovak Samuel Tomasik, a muzika je poznata kao Mazurka Dabrovskog pa je stoga Poljaci svojataju kao svoju nacionalnu himnu. Inace je u vreme nastajanja izrazavala panslovenske teznje u Austro-Ugarskoj monarhiji.
Srecom poslednjih decenija ne zivim u Srbiji, niti vec 20 godina gledam TV niti citam stampu sa prostora bivse zemlje, pa tako ni ovu novu himnu jos nikad nisam ni cuo.
Nisi nista propustio cak si se spasao bljuvotina i gadosti.
__________________
Trazi trazi pa ces naci.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 20.01.2011, 14:46
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
da se vratimo opet na nove tablice i dozvole...
Danas čujem da ipak ni one nisu konačne i da će biti najverovatnije u skorije vreme zamenjene zbog pogresnog grba !!!!
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 20.01.2011, 15:26
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od apostata Prikažite prilog
Kad su to kraljevi bili simbolom slobode i pravde da se spominju u himnama i da im se daju imena ulica?
Meni licno ostaje himnom vecna "Hej Sloveni", za koju je tekst napisao Slovak Samuel Tomasik, a muzika je poznata kao Mazurka Dabrovskog pa je stoga Poljaci svojataju kao svoju nacionalnu himnu..............p a tako ni ovu novu himnu jos nikad nisam ni cuo.........

apsolutno se slazem sa tobom!

a to sto novu nisi ni cuo iskreno nista i nisi propustio,ja sam je cuo stotine puta i iskreno,neznam ni kako pocinje,nit cu se ikada truditi da je upamtim.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 20.01.2011, 16:45
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Nisam ja ni napisao da je kralj simbol slobode niti pravde, vec samo napisao kako nam zvuci sadasnja himna. A sto se tice bivse hej sloveni ja je nikada nisam voleo niti bio vezan za nju, a sadasnja himna Srbije potice iz 19. veka. Tekst je napisao Jovan Đorđević, na muziku Davorina Jenka iz 1872. godine. Meni se licno svidja i znam je.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 20.01.2011, 17:02
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Vrtic

Verovatno u decjim vrticima u tvoje vreme nisu pustali deci himnu dok ste se igrali u pesku ili si bio suvise mali da je zapamtis.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 20.01.2011, 17:44
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
2006 godine kada je ta himna zvanicno prestala da bude himna imao sam 26 godina i vec odavno sam jurio vaspitacice iz vrtica.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 20.01.2011, 17:55
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Dobar si !

__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
kolica ili??? zeljketa Zanimljivosti 1 18.11.2007 00:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!