Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 17.05.2009, 01:29
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od acervonec Prikažite prilog
Mislim, da to nije dobra ideja. Mi nismo skriveno društvo niti ekskluzivni klub. Ovo je otvoren forum, nema potrebe, da se nešto krije. Treba naglasiti, da postoje i forumi, koji ne kriju ništa, niti fotografije. Vumijev je dakle u toj stvari negde između... Svako može pratiti diskusije, a ako želi videti slike, se registruje - mislim, da je to dovoljno. Ograničavanje bi možda značilo manje kibicera, ali i manje potencialnih članova. Novi članovi dolaze iz redova posjetilaca ili putem osobne "reklame". Prvi su mi zanimljiviji, jer unose različite poglede. Ne želim, da bi to bio forum neke zatvorene grupe, u kojoj se svi poznaju i međusobno samo hvale. Različiti stavovi i diskusije su dobrodošli. Verovatno se registruje tek svaki 100 posjetilac, zato bi manji broj značio stagniranje. Sa druge strane bi se radoznali kibiceri još uvjek mogli registrirati i zbog toga bi imali još više pasivnih članova. I meni nije prijatno, kada sam okružen samim posetiocima, ali to samo po sebi nije ništa loše. Pravo pitanje se glasi, kako ih privuči mjeđu aktivne članove. Možda imamo rezerve u početnoj stranici...
1000% ispravno razmisljanje i konstantacija....sla zem se...
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 17.05.2009, 11:06
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ovako, nas ovdje ima trenutno 153 registrirana clana..manje vise, svi su aktivni, neko vise neko manje. Do sada izbrisanih, neaktivnih clanova, ima vise od 1000. Od tih 1000, bio je prilican broj onih koji su posjecivali forum ali nisu napisali ni jedan prilog...na kraju su i oni izbrisani. Ovdje je iskljucena mogucnost automatskog registriranja jer su u zadnje vrijeme poceli nenormalno da se registriraju spameri. Sada mogu samo da se registriraju oni koji se licno obrate meni, bar znam da se radi o ljudima a ne softwerima za te stvari. Ako i ti novi ne daju nekakav normalan odgovor na pitanje zasto hoce da se registriraju (tipa, nemam odgovora i sl), ne bivaju registrirani. Oni novi koji se registriraju a ne napisu ni jedan prilog za nekih 10 dana, i oni bivaju brisani (prilikom registracije ih uvijek upozorim da ce se to desiti). Vecina njih zeli samo da vidi fotke i to je sve, neki opet zele iz saasvim drugih razloga da se registriraju a te stvari ne zelim ovdje imati itd itd. Ljudi znaju biti do te mjere pokvareni da je to cudo, klece i mole za registracijom, objasnis im sve kako treba da se radi i sta se smije a sta ne smije, oni pristanu i na kraju u prvom prilogu prekrse pravila. Oni na sve pristaju samo da bi na kraju ostvarili ono sto su zamislili....recimo ostavili nekakav oglas i sl. Fotke se i dalje nece vidjeti za neregistrirane i tako ce i ostati.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 17.05.2009, 13:29
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 572 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Acervonec, samo sam pod utiskom slicnog foruma koji je samo za registrovane. Pozitivci su uvek dobrodosli i oni koji znaju nesto i oni koji bi da nauce. Mene brinu negativci i protivnici detektorasa. Mislim da bi se smelije pokazivali nalazi ovako se mnogi boje da pokazuju vrednije stvari. Mnogo puta sam se dvoumio dali da postavim neki lep nalaz ali sam ipak odustajao jer ipak neko nas posmatra (cia, bia, udba, lopovi, kriminalci, politicari, vanzemaljci(?) ...)
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 17.05.2009, 13:35
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Mislis ako bi forum bio zatvorenog tipa da te niko nebi mogao posmatrati? Jel mislis da ih tamo sve poznajes (na nekom drugom forumu) pa si slobodniji da postavljas fotke? Ako mislis na forum na koji ja mislim, meni je sve jasno
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 17.05.2009, 16:53
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Acervonec, samo sam pod utiskom slicnog foruma koji je samo za registrovane. Pozitivci su uvek dobrodosli i oni koji znaju nesto i oni koji bi da nauce. Mene brinu negativci i protivnici detektorasa. Mislim da bi se smelije pokazivali nalazi ovako se mnogi boje da pokazuju vrednije stvari. Mnogo puta sam se dvoumio dali da postavim neki lep nalaz ali sam ipak odustajao jer ipak neko nas posmatra (cia, bia, udba, lopovi, kriminalci, politicari, vanzemaljci(?) ...)
he he
ima istine
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 17.05.2009, 21:59
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ebiga, ja tu i tamo postavim poneko smeće da se razbije monotonija ili da se uklopim u određenu temu. Nastojim postavljati samo kvalitetne ili slabo zastupljene nalaze na forumima. Legalno je posjedovati, pogotovo ako je registrirano, no nastaje pi_zdarija kada te ulove na terenu, znači pokazao komad smeća ili nešto pristojno, ista je procedura,
jasno da tovarima iskopanog blaga nije mjesto na portalu.
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 17.05.2009, 22:21
Korisnička slika od acervonec
acervonec acervonec je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2007
Starost: 55
prilozi: 798
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 120 zahvalnice(a/u) za 82 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
jasno da tovarima iskopanog blaga nije mjesto na portalu.
jasno - svi znamo, kako izgleda zlatna cigla! to nikoga ne interesira...
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 17.05.2009, 23:03
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 572 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Mislis ako bi forum bio zatvorenog tipa da te niko nebi mogao posmatrati? Jel mislis da ih tamo sve poznajes (na nekom drugom forumu) pa si slobodniji da postavljas fotke? Ako mislis na forum na koji ja mislim, meni je sve jasno
Nisam clan tog foruma na koji mislimo i neznam vise sta da mislim.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!