Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 22.04.2007, 03:25
gloshky
Gost
 
prilozi: n/a
nesto za

cackajuci po netu nasao sam na ovu prichu

ZAKOPANO BLAGO

U tursko doba je ispod planine Oblik prolazio put koji je povezivao Vranje i Leskovac. Na tom putu, izmecu Bulina jezera i Ajduckog kladenca, postojao je mali kameni most i spajao obale planinskog potoka. U blizini je sumila gusta i tamna suma.
Nedaleko od mosta sacekaju jednom hajduci grupu turskih trgovaca koji su magazama terali blago. U neravnopravnoj borbi Turci su izginuli svi do jednoga, a hajduci zaplenili veliko zlato. Iz oblicnjih kuca pozvali su hajduci seljake da im pomognu da zakopaju dragoceni plen. Kad je posao zavrsen, sve su seljake poubijali da ne bi Turcima odali gde je zakopano blago.
Uskoro su sejmeni posli u poteru za hajducima. U okolnim sumama i sumarcima odjekivale su puske. Hajduci su izginuli. Zlato je ostalo u zemlji.
Na potezu Kameni most svako koleno Belisevcana prekopava zemlju i traži zlatnike.

izvor :http://www.vranje.biz/vranje-uvod.html
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
nesto zanimljivo zeljketa Zanimljivosti 4 03.07.2006 01:32


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!