Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 16.09.2005, 09:53
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Istinita prica

Posto sam proslih nekoliko dana bio u rodnome kraju i sreo se sa nekim ljudima, dosao sam do par novih prica (istinitih). Pricu sam ustvari cuo od mojih roditelja i ja sam morao da je provjerim. Otisao sam do toga covjeka koji je istu ispricao mojim roditeljima (usput i poslovno). Radi se o jednom covjeku (prvom komsiji od moga poznanika) koji je jos kao 4-godisnje dijete dosao u posjed necega neobicnoga. Ne mogu ulaziti u detalje jer ih ne znam previse ali radilo se o sledecem:
Njegovi roditelji su primjetili da se on vec nekoliko dana igrao sa necim.Kada im je bilo cudno jer nisu znali (ili ih nije odmah zainteresovalo) cime se on igra dosli su do njega i zatrazili da im to da. Naravno on im je taj predmet i dao. Radilo se o nekakvom zlatniku (u prici se spominje dukat). Kada su dijete pitali odakle mu to, rekao im je da je nasao "tamo negdje" i da toga ima jos puno na tom mjestu. Na zalost on se nije mogao tacno sjetiti mjesta. Njegovi roditelji su organizovali kompletnu familiju i dali se u potragu za blagom. Vjerovatno znate rezultat, dukati nisu pronadjeni do danasnjega dana a sve sto je ostalo od njih je nadimak kojeg taj covjek i dan danas nosi "Dukat".

Sada mozete zamisliti o cemu se radi. Da li je zlato samo "izabranim" vidljivo ili je nesto drugo u pitanju.
Kao dijete od 4 godine, on se sigurno nije previse udaljavao od kuce (kuca se nalazi u selu), sto znaci da se zlato nalazilo mozda cak i u dvoristu iste ili najvise 100-ak metara u njenom okruzenju. On je u tom trenutku svojim roditeljima znao reci samo na kojoj je strani on to nasao i nista vise.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Interesantna prica i senzacionalan nalaz Vumi Praistorija 7 07.07.2005 00:55
jos jedna prica.......... rammstein Priče...legende...itd 0 20.04.2005 11:49
Sledeca prica Vumi Priče...legende...itd 10 08.03.2005 02:20
Jedna prica Vumi Zanimljivosti 3 04.03.2005 17:49


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!