Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 29.06.2007, 23:20
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
druga strana medalje

http://www.bhdani.com/arhiva/219/t21903.shtml

Tekst koji me naveo da prosle godine posjetim Prokosko jezero na planini Vranici.Put makadam,sestra "teska kategorija"(kaze da joj ta debljina dolazi od sikiracije.....jest malo sutra)zena i ja."Pasat" i nije nesto za takve puteve.Malo,malo pa strugne po kamenju.Nakon par sati voznje,uz cesta zaustavljanja pored brzih i hladnih planinskih potoka, dodjemo gore(ovo "gore" ovdje dostize pravi svoj smisao) .Priroda fantasticna.Katunsko naselje smjesteno na obali predivnog jezera.Po okolnim obroncima pasu stada ovaca i goveda....nisam imao pojma da takvo nesto postoji u Bosni.
Tu smo proveli cijeli dan.Jeli pite(od krompira i sira) ispod saca,pili domacu "krusku",kupili brusnica za lijeka,gledali tritone(endemske ribice)u jezeru,sestra pocupala svo cvijece koje je mogla naci(hoce da presadi kod svoje kuce......necu je nigdje vise voditi da bi zastitio prirodu),samo nisam mogao traziti sa detektorom.Policajci su, kao da im je gore menza, bili non stop prisutni.Prvo su dosla dvojica da bi jeli domaci kruh i kajmak,da bi ih smjenula druga dvojica koji su pekli nesto ispod saca(bore se ljudi protiv kriminalaca).
Tek na putu kuci,pred sami mrak,sam stao na jednoj livadi da malo trazim.Naidju dvoje,starija zena (ide naprijed i nosi neku vrecu na ledjima) i covjek iza nje .Ta zena pita moju zenu,a da se nije ni okrenula niti usporila:"Sta onaj trazi gore"!?"Trazi nesto sa detektorom,to mu je hobi",kaze moja zena."Aha,zaljubio se",na to ce ova sa razumjevanjem grabeci uz brdo bez okretanja.
Nisam nesto mnogo pronasao: par olovnih kugli za kubure i par zrna malokaliberske puske(vjerovatno iz rimskog perioda ).Pri povratku,mrak i opet struganje auta po kamenju...
Sve u svemu, izlet za sjecanje.Ne samo zbog lijepe prirode,nego i zbog toga sto sam u Njemackoj morao cekati dva dana dok mi se popravi auto, ciji je kvar prouzrokovao kamen koji se tada bio uglavio ispod zastitne plastike za motor sa donje strane.Ovaj kamen se pri brzini i vibracijama oslobodio,ostetio remenicu od erkodisna,zbog cega je pukao njegov remen,koji se opet podvukao i uzrokovao pucanje druge remenice (za pumpu,dinamu.....).
Prenociste i popravak 600€.Zbog ovog moram ove godine 6 dana sa zenom na more.

P.S.Em sto lupa sto se tice onih novcica u njegovom tekstu,Dzanko ima srece sto je onoliki inace bi mu se svasta desilo da ga sretnem.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 30.06.2007, 14:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Interesantna prica
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Ordenje i medalje perobp Novi vijek 0 08.09.2006 20:49


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!