Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 08.04.2011, 09:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Interesantno je kada covjek optuzuje nekog da je slabog karaktera itd samo iz razloga sto taj isti nije napisao ni jednu rijec tj stao na njegovu stranu i podrzao njegovo licno misljenje. Znaci, svako ko nije napisao ni rijeci u toj temi nema karaktera i slab je intelektualno. Ne razumijem zasto je zapeo za Libiju, zasto nije pomenuo onolike hiljade mrtvih u Japanu i posljedice koje ce imati cijeli svijet zbog njihovih nuklearki???
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 08.04.2011, 09:32
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Tako je Vumi. Danas u celom svetu postoji mnogo stradanja, nepravde, političkih loših i dobrih odluka, dosta ratova, radova, dosta različitih situacija itd. ali sve one nisu tema ovog foruma, iako postoje opcije "ostalo" mislim da ne treba da zamaramo sebe i druge sa tvim stvarima. Jer na forumu piše: "dobrodošli na forum koji se bavi najlepšim hobijem na svetu" a ono što se dešava u Libiji i Japanu i drugim mestima svakako nije najlepša negio najružnija stvar koja se događa. Takođe, mislim da je dobro da se napiše poneka zanimljiva priča, anegdota koja može da uveseli i nasmeje čoveka, jer verujem da je smeh i šala svima potrebna. Jeste znamo da postoji nepravda u svetu na raznim sferama ali ne trreba da komentarišemo to i da se nerviramo, jer odavno je poznato da ništa ne možemo da promenimo. Opet mi ovde sada pišemo i raspravljamo o "nepostojećoj temi" koja uopšte nije ni postavljena na sajt a samo zamaramo mozgove!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 08.04.2011, 10:51
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Libija

Postovani kolega

Nemam nista protiv tebe kao Milana kojeg i ne poznajem. Reagirao sam na potez Vumija kao vlasnika foruma zbog skidanja teme koja je meni znacila veoma mnogo. Od napada na Libiju sam utrosio na stotine sati u borbi protiv fasista koji su je napali pisuci po raznim forumima, javljajuci se raznim humanitarnim organizacijama, politickim partijama i institucijama u bivsoj Jugoslaviji i po skandinavskim zemljama. Mozda ti je nepoznato, ali se na Netu od samog trenutka napada spontano stvorila mreza aktivista iz cele bivse Jugoslavije i povezala sa celim svetom. Radi se o hiljadama mladih i starijih ljudi od Slovenije do Makedonije koje je povezao osecaj za pravdu i zelja da se nevinom pomogne. Na svetskom nivou je verovatno sudelovalo na milione ljudi, od onih najaktivnijih hakera, casnih profesora univerziteta, publicista, naucnika, pisaca, nobelovaca, celog slobodoljubivog sveta od USA i Rusije do Kine i cak Japana gde je mnogima ovo bilo vaznije od njihovog atomskog problema. Borilo se protiv zapadnih medija i pokusaja da blokiraju istinu, posebno na pomoci odrzavanja libijskih patriotskih Net-stranica koje su celo vreme bile napadane i skidane od strane agresorskih strucnih ekipa. Potpisivale su se peticije, raskrinkavale medijske lazi, sirila istina o pravim uzrocima agresije, izvrgavali se ruglu mali i veliki politicari kao i medijske zvezde iz sveta filma i muzike koji su radi vlastitog reklamiranja podrzaavali napade, slali se video klipovi, twiter i facesbook su goreli itd. Istovremeno se napadalo zvanicne stranice ministarstava obrane i vlada zapadnih zemalja i uspevalo da ih se po nekoliko sati dnevno iskljuci, bilo je cak napada na operativne stabove zemalja agresora pa i sam Pentagon. Malo se spavalo, izgaralo se u borbi i osecaju zajednistva i solidarnosti. Ponovo se ujedinio progresivni deo sveta, podsecalo je na internacionalnu Spaniju iz gradjanskog rata i svi smo zeleli samo jedno - NO PASARAN !

U nasoj forumskoj birtiji se nista nije desavalo po tom pitanju, za_ebavalo se kao i obicno, a moj glas savesti je brutalno sasecen snagom vlasnika foruma, iako sam se ovde osecao kao kod kuce. Ja sam clan mnogih organizacija za humanitarna prava, alternativnih i ekoloskih pokreta, drustava za zastitu prava zivotinja i slicnih organizacija koje se bore za bolji i pravedniji svet (moja borba nije pocela i ne zavrsava sa Libijom, ovo je vec treca generacija u mojoj porodici). Nisam razocaran, navikao sam da se borim, a tebe sam ovde postedeo (dobro si prosao :-) ), jer znam da nisi svestan svega ovoga u dovoljnoj meri.

Ja volim ovaj hobi (pomenuo sam koliko sam izdvojio samo za literaturu), ali je to ipak samo hobi koji se u meni javio kao rezultat opste radoznalosti i citanja, ovaj drugi deo moje licnosti, koji je reagirao temom Libija, urodjen je i nadgradjen najplemenitijim idejma koje je stvorio ljudski rod.

(Za pametnjakovice kojima je jezik brzi od pameti i nikakva tema ni probelm ne postoje, savetujem da najpre dobro razmisle pre nego sto lupetaju gluposti, a ovaj primer im pokazuje kako bi se mogli osecati mnogo bolje kao ljudi kada bi u njima bilo samo malo vise savesti i osecanja prema zivotu)
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 08.04.2011, 11:53
Korisnička slika od Dagrish
Dagrish Dagrish je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.11.2009
mjesto: Bačka ravnica
Starost: 43
prilozi: 336
Zahvaljivao se: 41
Dobio je 21 zahvalnice(a/u) za 13 priloga
Tema

Čini mi se da je Vumi mislio da će na libijskoj temi da se zapodenu neke lokalne bivše-jugoslovenske političke teme, pa je zato ukinuo. Koliko se sećam, u tih nekoliko postova o nasilnom porobljavanju Libije zbog nafte, niko nikog nije direktno verbalno vređao, pa mislim da nije ni bilo valjanog razloga da se tema ukine tek tako. Isto bi bilo da moderatori na Facebooku ukinu sve grupe podrške, samo zato zato što spadaju u politiku i što se ne sviđaju sistemu, jer postiču ljude da misle svojom glavom, kao što u pesmi rekoše Partibrejkersi... U pitanju je bila samo podrška slobodi i pravu na život koji je dostojan čoveku, da bude srećan i nesputan kapitalitičkim okovima koji polako obavijaju svet manipulišući stvarnošću preko države, medija, obrazovanja... Jeste u pitanju bila malo zučnija diskusija, ali zar forumi ne služe i za tako nešto, diskusije, rasprave, objave, koliko god one bile teške. Lepo je postoji za*ebancija, ali je takođe lepo da postoji i sloboda mišljenja...
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 08.04.2011, 16:30
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
ko zeli pisati o libiji,japanu, i kojekakvih katastrofa mozda bi najbolje bilo da sam sebi pravi sajt o tome ,i vodi polemike i daje podrsku kome hoce.
takodje ima foruma o tome na nasem jeziku koliko hocete.
ne razumem,sto trazite da se o tome ovde raspravlja,nema potrebe.
ovde nikad nije bilo toga ,niti ce biti !
forum je o najlepsem hobiju na svetu, i voleo bih da tako i ostane

ceo balkan je u losijoj situaciji i od libije i od japana,pa nam niko ne daje podrsku,mozda samo drsku
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 08.04.2011, 20:28
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Apostata, mozete vi pisati koliko hocete peticija, to znas i sam, nista to nece pomoci ovima ili onima, mozete napadati net bilo koje ustanove, jedino sto od toga mozete izvuci je to da vam ukinu domene drzava i opet cete vi biti donji. Zivim u Austriji i vidim sta se ovdje radi, austrijanci pljuju po amerikancima a kada amerika krene da uvodi demokratiju bilo gdje, oni su opet za nju, sve dok se ne zavrsi demokratizacija, nakon toga opet pljuju po njima i sve tako ukrug. Svi mediji, pa i oni iz nasih drzavica, pisu (ili prepisuju jedni od drugih) samo sa strane pobunjenika (ovo me takodje podsjeca na doskorasnja zbivanja u nasim krajevima).
Internet strane se sve vise filtriraju u vezi informacija i u njemu ces uskoro moci naci samo ono sto nekom drugom odgovara a najmanje ono sto si trazio i sto treba tebi. Jedino sto mozes postici u ovo vrijeme je to da ti uniformisani pokucaju na vrata jer si u netu iz zezanja trazio kako se kuci moze napraviti nekakva bomba i sl. Ne zelim se svadjati oko ovoga ni sa kim i mislim da je najbolje da svako ostavi svoje misljenje za sebe i da nastavi o nekim neobaveznim stvarima, kao sto je recimo ovaj nas hobi.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 08.04.2011, 21:17
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Oxotnik Prikažite prilog
Po prici moje majke njenom dedi doslo na san da tu ublizini sela na jednom mestu da ima zlata i da treba da povede jos dva coveka i da ga iskopaju. Medjutim on nije hteo nikog da zove pa je sam otisao da kopa poceo je da kopa i posle izvesnog vremena cuo je neki grohot u dubini zemlje gde je kopao. I po prici se ispostavilo da je zlato propalo jos dublje kao navodno zato sto nije ispostovao san, on je to licno pricao ali nije hteo nikome da kaze tacno mesto posle pri samrti je trazio svog unuka tj mog ujaka da mu kaze nesto ali medjutim je on bio daleko i dok je stigao deda vec umro. I dan danas niko nezna sta je deda hteo da kaze svom unuku predpostavlja se da je nesto povezano sa ovom pricom.
blago tebi ako si od pocetka bavljenja ovim hobijem krenuo da verujes u ovakve price......pre ili kasnije ces i sam odustati.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 09.04.2011, 00:11
Oxotnik
Gost
 
prilozi: n/a
eclipse4, ja sam vec i odustao, samo sam hteo koji komentar u vezi ove price a ono odosmo nizvodno u ...
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 09.04.2011, 00:45
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
zato sam pokusao da vratim malo vodu u korito...
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 09.04.2011, 00:45
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
ha ha ha ha ha .......
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!