Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 25.10.2015, 15:31
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Divlji tragaci

Evo ih "divlji tragaci" http://www.vice.com/rs/video/divlji-tragaci a gde su pitomi...?
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #2  
Staro 25.10.2015, 18:06
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je upravo online
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Gledao sam sinoc na b92, zanimljiva emisija. Cini mi se da su u toj emisiji neki clanovi sto bivsi sto sadasnji ovog foruma. Zanimljiv podatak da u istocnoj Srbiji svako selo ima najmanje 10 detektora. Tu je i pevaljkin tata sada u penziji sa vezanim repicem u nekom splavu a oko njega sve sami antikviteti, kako ga voditelj nije pitao a gde je nestao avarski pojas, on sigurno zna, mozda ga ruzna pevaljka nez sluha i pameti bude nosila u svojim spotovima kao sto je nosila keltske narukvice.
Konacni zakljucak voditelja je tragaci (u ovom sluvajuLJ.) nije ostavljao utisak nekog kriminalca vec coveka zeljnog avanture.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 25.10.2015, 19:47
Korisnička slika od Kaligula
Kaligula Kaligula je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.07.2015
prilozi: 159
Zahvaljivao se: 749
Dobio je 290 zahvalnice(a/u) za 69 priloga
Kolko ja znam pojas se nalazi u vlasništvu muzeja u Sremskoj Mitrovici. Nije izložen zbog lošeg sistema zaštite (čitaj nikakve zaštite),pa je zato postavljen hologram sa trodimenzionalnom projekcijom zlatnog pojasa.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 25.10.2015, 21:29
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
ja mislim da ima vise clanova sa foruma " Hobidetektori "...mada ima i "nasih" odavde garant
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 25.10.2015, 23:32
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Evo da i ja nesto kazem na ovu temu mada je do sada bilo vec slicnih tema!

Divlji kopaci,arheolozi ili ti vec ... nisu ljudi koji unistavaju ... mada ima i takvih(nismo svi isti,niti cemo ikad biti) nego ja bih pre rekao hobisti,kao sto neko voli pecanje,lov,tako neko voli i ovo ali tu nastaje problem

Ako volis pecanje odes polozis dobijes dozvoli i ides da pecas
Ako volis lov,odes polozis i smes da lovis
Hoces ovo hoces ono neka pravila postoje samo ovde nema ama bas nista.
Kod nas kupis detektor i nesmes da ga koristis ali ima prodavnica gde uredno kupis platis drzavi PDV i..... sta da radis s njim da trazis ek****...ma daj...
Za sve imaju neka pravila kad je sezona lova,pecanja,skijanja...kako da se ponasas i gde samo za ovo ne. Nepostoji clan zakona koji zabranjuje koriscenje detektora( ili ja nisam nesto dobro procitao)
Postoji unistavanje kulturnih dobara (neznam koji clan) i za to je propisana kazna,pa zar seljak koji ore svoju njivu isto tako unistava time to,znaci i on bi trebao da bude procesuiran. Uhvatili se toga kao pijan plota,bukvalno gde god zakopas ili trazis to je nalaziste,pa citava Srbija ispade onda nalaziste,nigde nikakvog znaka,table,obelezja da je to lokalitet i da je TU zabranjeno. Uostalom ako cemo nekom logikom kako drzaava moze da polaze pravo na nesto sto nije njeno ,na ovim prostorima su vekovima bili i Turci,Madjari,Rimljani,Austrougari.... jbg kada gledam ovako nesto brzo se i iznerviram i neznam vise gde.. i sta.. nadam se da me je vecina razumela u ovome.. ali i pored svega jos uvek nema pametnog,logicnog resenja za NAS!
odgoovorite sa citatom
4 x *Hvala* korisniku sirmium za ovaj prilog:
  #6  
Staro 25.10.2015, 23:44
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
vidio sam a slikat cu jednom ako Bog da zdravlja,kako je bivsa drzava ,koja je btw imala ostre zakone (kako za koga) probila put kroz brdo a na brdu nekropola stecaka.
to je mjesto jedne bitke i ima stotine stecaka,valjda su ljudi tada mislili da nema veze ako unioste 50-60 stecaka tj.grobova zarad puta koji je moga saviti jedno 50 m i ne bi bilo nista od toga unisteno.
e sad me zanima ko je tu divljak i ko unistava kulturno naslijedje?
hobisti koji vade novcice i kojesta okolo ili "strucnjaci" koji masinama sve zdrobise i napravise objekte na arh.lokacijama ...u ime zakona naravno.
treba malo uvesti reda ali....ko ih yebe redom,mi svoje a oni neka rade svoje
odgoovorite sa citatom
2 x *Hvala* korisniku za ovaj prilog:
  #7  
Staro 26.10.2015, 11:48
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
A ovaj cika policajac zasto nije objasnio ovome momku odakle mu pare da tamo letuje i pokazao onaj folder "santorini" na kompu,dok ostali smrtnici mogu da sanjaju o takvoj destinaciji,mozda od ovih denara.... eeeeeeeeee drzavo!
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 26.10.2015, 18:10
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Izgleda da je taj "cika policajac" pitomi tragac... mislim bio je posto je sada u penziji...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 26.10.2015, 22:54
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Pogledao sam emisiju i moram reći da me izuzetno raduje što je većina stvari iznetih u njoj, dijametralno suprotna od hobija i "hobističkog" pristupa za koji se zalažem. To se pogotovo odnosi na adekvatno ophodjenje prema arheološkim lokalitetima i prema nalazima.

Takodje, interensantna emisija u ovom serijalu je ona u kojoj Nikavčević, govori o vlaškoj magiji i u istoj sudeluje
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 28.10.2015, 08:19
Krešo
Gost
 
prilozi: n/a
Evo čitam ovo što pišete i ne mogu da vjerujem da po Srbiji ima toliko tragača i detektora. Ljudi moji nije to više hobi, to je prešlo u pravu pljačku vašeg povijesnog i kulturnog blaga.
Kod mene postoje drugi problemi, postoje timovi službenih arheologa koji pronalaze vrijedne lokalitete i povlače novac iz raznih fondova za nastavak radova.
Vrijednost lokaliteta se procjenjuje po nalazima iz prvih sondiranja.
Pouzdano znam da se kupuju vrijedni predmeti na crnom tržištu i da se pokazuju kao nalazi iz sondiranja. Saznao sam za jedan antički novčić koji je dospio iz Srbije. Muku mučim da to razglasim i da ih spriječi, novčić pripada iz vremena prije Aleksandra Velikog, - iz vremena njegova oca Filipa.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Kolege tragaci iz Nikaragve pike.sch Zanimljivosti 1 10.09.2014 23:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!