Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Izgubljene stvari
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Izgubljene stvari Možda vam neko od naših članova, može pomoći oko pronalaženja izgubljenih, ličnih predmeta...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 07.11.2007, 13:29
Digger
Gost
 
prilozi: n/a
Traganje po narudzbini

Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
teoretski posmatrajuci opasnost zaista moze biti prisutna i na jednoj i na drugoj strani
ali praksa kaze nesto sasvim drugo
u najvecoj opasnosti je ono prase ili jagnje jer ce ono definitivno biti pojedeno bez obzira na rezultate traganja, iz mog iskustva znam da je veca verovatnoca da tragaca udari grom u vrh sonde dok pretrazuje neke njive nego da nadje ono vec mnogo puta pomenuto cuveno zlato...
ali ne treba odustajati bez obzira na sva predhodna losa iskustva , zlato je tamo negde i samo ga treba iskopati...
Bane apsolutno je tako,iako se nesto nadje to je uglavnom slucajnost.
A ti slucajni ili srecni pronalasci nisu zaslugom pronalazacke opreme,
oprema pomaze samo ako znas gde je a onda se postavlja pitanje zasto ce mi oprema ako znam gde je.

Tako kada se sve sabere,oprema je iskljucivo pomocno sredstvo,nikako primarno ili najbitnije sto bi se reklo glavno.
Glavna je tz. MAPA kad to kazem podrazumeva se pouzdana,originalna a ne falsh.
Za informaciju moj pradeda,je pronasao cup zlata.
Evo kako jednoga jutra pre 70 i vise godina,poterao je stoku na pasu
u jednu planinu,gde je i ziveo.

Ugledao je iskopanu rupu u zemlji,na vrhu,strani ili obali te rupe video je cup,u njemu je bilo zlato.
Taj cup je sakrio,kasnije zbog ratova gde su mu poginula dva sina,jedna snaha kojoj je muz poginuo u ratu,odnosno sin moga dede.
Napustila je kucu u kojoj je zivela,tj.kucu moga dede.
Otisla je nocu pozvavsi svoju bracu,otkopala je zlato i pobegla.
Tako da je deda ostao bez pronadjenog zlata,da maler bude jos veci
posle izvesnog vremena,dosli su hajduci.
Sa saznanjem da ima zlato,kako su dosli do informacije niko nezna ali mori rodjaci predpostavljaju,da je snaha koja je i odnela zlato proturila tu informaciju.
Vezali su ga za noge ,tukli dok ga nisu usmrtili,verujuci da nece da im da zlato i neverujuci u njegovu pricu da ga zapravo nema.

Ta snaha je do skoro bila ziva,od njenog potomstva tako reci nema srece.Sve su neki siromasi i "bogalji"
Tako da i moj deda a i ona ne da nisu imali nikakve srece od pronadjenog zlata vec samo velikog zla.

Ova prica nije perneta od nekog drugog izvora saznanja,prica je apsolutno istinita i originalna,ovo kazem da neko nebi posumnjao da nesto prepricavam.
Jer znam da razne price kruze,koje mozda i nisu istinite ili im svako ko cuje za istu ponesto doda pa ispadne sasvim nesto drugo,sto zapravo i nije.
  #42  
Staro 07.11.2007, 16:36
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Digger Prikažite prilog
Bane apsolutno je tako,iako se nesto nadje to je uglavnom slucajnost.
A ti slucajni ili srecni pronalasci nisu zaslugom pronalazacke opreme,
oprema pomaze samo ako znas gde je a onda se postavlja pitanje zasto ce mi oprema ako znam gde je.

Tako kada se sve sabere,oprema je iskljucivo pomocno sredstvo,nikako primarno ili najbitnije sto bi se reklo glavno.
Glavna je tz. MAPA kad to kazem podrazumeva se pouzdana,originalna a ne falsh.
Za informaciju moj pradeda,je pronasao cup zlata.
Evo kako jednoga jutra pre 70 i vise godina,poterao je stoku na pasu
u jednu planinu,gde je i ziveo.

Ugledao je iskopanu rupu u zemlji,na vrhu,strani ili obali te rupe video je cup,u njemu je bilo zlato.
Taj cup je sakrio,kasnije zbog ratova gde su mu poginula dva sina,jedna snaha kojoj je muz poginuo u ratu,odnosno sin moga dede.
Napustila je kucu u kojoj je zivela,tj.kucu moga dede.
Otisla je nocu pozvavsi svoju bracu,otkopala je zlato i pobegla.
Tako da je deda ostao bez pronadjenog zlata,da maler bude jos veci
posle izvesnog vremena,dosli su hajduci.
Sa saznanjem da ima zlato,kako su dosli do informacije niko nezna ali mori rodjaci predpostavljaju,da je snaha koja je i odnela zlato proturila tu informaciju.
Vezali su ga za noge ,tukli dok ga nisu usmrtili,verujuci da nece da im da zlato i neverujuci u njegovu pricu da ga zapravo nema.

Ta snaha je do skoro bila ziva,od njenog potomstva tako reci nema srece.Sve su neki siromasi i "bogalji"
Tako da i moj deda a i ona ne da nisu imali nikakve srece od pronadjenog zlata vec samo velikog zla.

Ova prica nije perneta od nekog drugog izvora saznanja,prica je apsolutno istinita i originalna,ovo kazem da neko nebi posumnjao da nesto prepricavam.
Jer znam da razne price kruze,koje mozda i nisu istinite ili im svako ko cuje za istu ponesto doda pa ispadne sasvim nesto drugo,sto zapravo i nije.
Kod mog dida snaha ni u ludilu nije mogla imati uvid u financije, njeno je mjesto bilo uz ognjište, tako da sam uvjeren da je ovo još jedna lovačka na račun nevjerne snahe, iz čega proizlazi da je zlato još uvijek tamo gdje ga je did zakopao, jasno ako je uopće postojalo. Moguće je da je did provalio priču da oblati nevjernu snahu i radi toga ostade bez glave, a jadna snaha uz silno bogatstvo skončala u neimaštini i siromaštvu, pobogu gdje je tu logika
  #43  
Staro 07.11.2007, 22:51
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Digger Prikažite prilog
Taj cup je sakrio,kasnije zbog ratova gde su mu poginula dva sina,jedna snaha kojoj je muz poginuo u ratu,odnosno sin moga dede.
Napustila je kucu u kojoj je zivela,tj.kucu moga dede.
Otisla je nocu pozvavsi svoju bracu,otkopala je zlato i pobegla.
Tako da je deda ostao bez pronadjenog zlata,da maler bude jos veci
posle izvesnog vremena,dosli su hajduci.
Sa saznanjem da ima zlato,kako su dosli do informacije niko nezna ali mori rodjaci predpostavljaju,da je snaha koja je i odnela zlato proturila tu informaciju.
Vezali su ga za noge ,tukli dok ga nisu usmrtili,verujuci da nece da im da zlato i neverujuci u njegovu pricu da ga zapravo nema.
Ta snaha je do skoro bila ziva,od njenog potomstva tako reci nema srece.Sve su neki siromasi i "bogalji"
Tako da i moj deda a i ona ne da nisu imali nikakve srece od pronadjenog zlata vec samo velikog zla.
kad procitam kakve se sve nesrece desavaju onima koji nadju zlato dodje mi da poverujem da je zlato stvarno ukleto....
ali u ovoj prici ukleti su izgleda samo oni koji to zlato nisu trosili nego ga samo neizmerno zeleli jer se samo njima zna sudbina,deda ga iskopao pa zakopao, i na kraju ostao i bez zlata i bez zivota, a snajka isto tako zelela zlato koje po svemu sudecem nije uspela da potrosi, izgleda da su oni kod kojih je zlato na kraju zavrslilo ziveli mnogo duze i bericetnije jer njih niko ne pominje, bice da su se odselili u neke lepse krajeve gde nema otimaca i hajduka ....
  #44  
Staro 09.11.2007, 07:17
Digger
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Kod mog dida snaha ni u ludilu nije mogla imati uvid u financije, njeno je mjesto bilo uz ognjište, tako da sam uvjeren da je ovo još jedna lovačka na račun nevjerne snahe, iz čega proizlazi da je zlato još uvijek tamo gdje ga je did zakopao, jasno ako je uopće postojalo. Moguće je da je did provalio priču da oblati nevjernu snahu i radi toga ostade bez glave, a jadna snaha uz silno bogatstvo skončala u neimaštini i siromaštvu, pobogu gdje je tu logika

Zaista mi je zao,sto ne primecujes logiku u mom prilogu.
Nije logika samo u tome sta bi tvoj deka uradio,valjda ima logike
i kada neko uradi nesto drugacije.
LJudi su nepoverljivi,to znam odavno ali nerazumem komentar
takve vrste kao sto je tvoj?
Kazes da nepostoji logika,sto u prevodu znaci da ja nesto izmisljam ili pisem bezvezno.
Napisi lepo Srpski da lazem, tako je razumljivije,a ne NEMA LOGIKE
Nisam ni ocekivao da svako veruje u ono sto procita,ali je nekulturno reci da neko pise lazi.
Jednostavno procitas neverujes u procitano i ne komentarises,potrebn o je reagovati kada si apsolutno siguran da su izgovorene lazi.

Tada i jeste duznost svakog casnog i postenog da na to skrene paznju ,naravno ne zbog sebe vec zbog drugih,da nebi bili prevareni.
Da si nepoverljiv svedoci i tvoje misljenje:
da tvoj deda nebi imao poverenja i svoju snajku?
Mozda i nebi.
Ali otkuda ti pravo da komentarises,odnos poverenja izmedju mog dede i njegove snahe?
Kako stvari stoje kod tebe je normalnije NEPOVERENJE nego POVERENJE sto je moras priznati NELOGICNO bar za moju malenkost.

P.S.Ubuduce kada procitas moj post,poveruj da je logican,zato sto me tvoja LOGIKA nikada nije zanimala pa ni sada.
  #45  
Staro 09.11.2007, 07:39
Digger
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
kad procitam kakve se sve nesrece desavaju onima koji nadju zlato dodje mi da poverujem da je zlato stvarno ukleto....
ali u ovoj prici ukleti su izgleda samo oni koji to zlato nisu trosili nego ga samo neizmerno zeleli jer se samo njima zna sudbina,deda ga iskopao pa zakopao, i na kraju ostao i bez zlata i bez zivota, a snajka isto tako zelela zlato koje po svemu sudecem nije uspela da potrosi, izgleda da su oni kod kojih je zlato na kraju zavrslilo ziveli mnogo duze i bericetnije jer njih niko ne pominje, bice da su se odselili u neke lepse krajeve gde nema otimaca i hajduka ....
Bane
najverovatnije,da su tvoje predpostavke tacne,niko se drugi ne spominje
osim moga dede i njegove snahe.
Verovatno da su oni napravili velike greske i prosli onako kako su prosli.
Slazem se i sa tim da ga netreba ponovo zakopavati,vec uraditi nesto sa istim "onaj ko ima dace mu se jos, a onaj koji nema uzece mu se i ono sto ima" ove reci iz Svetog Pisma govore o tome,da onaj koji sa svojim kapitalom neradi nista odnosno samo ga cuva a ne uvecava sasvim sigurno ostaje bez njega,dok onaj koji nesto radi uvecace ga odnosno
"dace mu se jos"
P.S. vidim logiku u onome sto si napisao
  #46  
Staro 09.11.2007, 07:56
Digger
Gost
 
prilozi: n/a
Traganje po narudzbini

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Kod mog dida snaha ni u ludilu nije mogla imati uvid u financije, njeno je mjesto bilo uz ognjište, tako da sam uvjeren da je ovo još jedna lovačka na račun nevjerne snahe, iz čega proizlazi da je zlato još uvijek tamo gdje ga je did zakopao, jasno ako je uopće postojalo. Moguće je da je did provalio priču da oblati nevjernu snahu i radi toga ostade bez glave, a jadna snaha uz silno bogatstvo skončala u neimaštini i siromaštvu, pobogu gdje je tu logika
Jos se usudjujes da pises
"iz cega proizilazi da je zlato jos uvek tamo gdje ga je did zakopao,jasno ako je uopce postojalo"

Prvo ti znas gde se sada nalazi zlato,jer si doneo nepogresiv zakjucak,kao tajni agent 007,pa ako je tako mogao bi i da ga nadjes,
ali sad se javlja jedan mali problem,koji si prevideo.Pises dalje u analizi
"jasno ako je uopce postojalo"Ako se ispostavi tacna tvoja sumnja onda nije tamo gdje ga je did zakopao jer ga uopse nije ni postojalo.
Kada pazljivo analiziras sta si pisao,vidis da si se uvrzao "kao pile u kucine" ili "kao zelenbac u detelini"
Nezivi u nadi da znas sta je radio moj deda bolje od mene.

Samo da znas nepise se za dedu-did,niti za uopste-uopce
izmedju ostalog.
A ovo sto si pisao GDE JE TU LOGIKA
  #47  
Staro 09.11.2007, 10:38
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
auuuh brate digger pa ti nase sale preozbiljno shvatas
logika je najcesce proizvod necijeg iskustva,znanja,anal itike i procene kao i licne dedukcije pa kad neko kaze nema logike to je proizvod sveukupnih parametara a nikako tvrdnja da neko ko je predmet opserviranja i laze, to je dakle samo jedno misljenje o datoj situaciji , nikako ne mora da znaci da je i 100 odsto ispravno, sve se zasniva na argumentima, u ovom slucaju tvoji argumenti su tvoje poznavanje dede i snahe i istorije celog slucaja, a svi drugi svoja saznanja i iskustva suceljavaju kao svoje argumente i to ti je to, svako ima svoje argumente, istine i logike...
deda, deka,djed,djeda,did ili dida dodje na isto, sve zavisi ko prica kojim dijalektom, vazno je da se razumemo
jedino sto ne znamo je gde je cup hahah ali slutim da ti vrsis obimne pripreme i spremas se da uskoro cupce predje u tvoje ruke
  #48  
Staro 09.11.2007, 13:41
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Digger Prikažite prilog
Zaista mi je zao,sto ne primecujes logiku u mom prilogu.
Nije logika samo u tome sta bi tvoj deka uradio,valjda ima logike
i kada neko uradi nesto drugacije.
LJudi su nepoverljivi,to znam odavno ali nerazumem komentar
takve vrste kao sto je tvoj?
Kazes da nepostoji logika,sto u prevodu znaci da ja nesto izmisljam ili pisem bezvezno.
Napisi lepo Srpski da lazem, tako je razumljivije,a ne NEMA LOGIKE
Nisam ni ocekivao da svako veruje u ono sto procita,ali je nekulturno reci da neko pise lazi.
Jednostavno procitas neverujes u procitano i ne komentarises,potrebn o je reagovati kada si apsolutno siguran da su izgovorene lazi.

Tada i jeste duznost svakog casnog i postenog da na to skrene paznju ,naravno ne zbog sebe vec zbog drugih,da nebi bili prevareni.
Da si nepoverljiv svedoci i tvoje misljenje:
da tvoj deda nebi imao poverenja i svoju snajku?
Mozda i nebi.
Ali otkuda ti pravo da komentarises,odnos poverenja izmedju mog dede i njegove snahe?
Kako stvari stoje kod tebe je normalnije NEPOVERENJE nego POVERENJE sto je moras priznati NELOGICNO bar za moju malenkost.

P.S.Ubuduce kada procitas moj post,poveruj da je logican,zato sto me tvoja LOGIKA nikada nije zanimala pa ni sada.
Što se nasekira toliko, samo sam dao komentar na tvoju temu, ni na kraj pameti mi nije bilo da te nazovem muljatorom i lažljivcem, nije mi jasno od kuda si izvukao takav zaključak.
Očito nerazumiješ značenje riječi LOGIKA, ta je riječ puno starija od hrvatskog i srpskog jezika, logika znači zakonitost po kojoj se odvijaju određeni događaji, odnosno pojave, tj. način razmišljanja i zaključivanja, takve se stvari uče u osnovnoj školi.
  #49  
Staro 09.11.2007, 14:00
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Digger Prikažite prilog
Jos se usudjujes da pises
"iz cega proizilazi da je zlato jos uvek tamo gdje ga je did zakopao,jasno ako je uopce postojalo"

Prvo ti znas gde se sada nalazi zlato,jer si doneo nepogresiv zakjucak,kao tajni agent 007,pa ako je tako mogao bi i da ga nadjes,
ali sad se javlja jedan mali problem,koji si prevideo.Pises dalje u analizi
"jasno ako je uopce postojalo"Ako se ispostavi tacna tvoja sumnja onda nije tamo gdje ga je did zakopao jer ga uopse nije ni postojalo.
Kada pazljivo analiziras sta si pisao,vidis da si se uvrzao "kao pile u kucine" ili "kao zelenbac u detelini"
Nezivi u nadi da znas sta je radio moj deda bolje od mene.

Samo da znas nepise se za dedu-did,niti za uopste-uopce
izmedju ostalog.
A ovo sto si pisao GDE JE TU LOGIKA
Digger, ti si postao bezobrazan, mislim da si izabrao krivo mjesto i krivu osobu za liječenje svojih frustracija.
  #50  
Staro 09.11.2007, 17:24
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Da nebi opet izbila kakva veca scadja, tema se zatvara...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!