Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 28.01.2013, 19:47
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.321
Zahvaljivao se: 603
Dobio je 1.536 zahvalnice(a/u) za 402 priloga
Glasinac

Zilkina glasinacka grivna.:-)
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 28.01.2013, 23:28
Keltt
Gost
 
prilozi: n/a
dali neko ima sliku keltskih slemova
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 29.01.2013, 00:30
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Možda ti pomogne ovo:Bronzana kaciga koja je prikazana u prilogu je (iako je slika loša) rimsko keltska kaciga tipa Montefortino koja se datira oko 1 vijeka poslije Krista i ona je nastala od tipova bronzanih keltskih šljemova tipa Montefortino koji su nastali oko 4 vijeka prije Krista i održali se u rimskim legijama do prve polovine 1 vijeka poslije Krista.Pored šljema tipa Montefortino na razvoj rimske legionarske kacige iz 1 vijeka poslije Krista uticao je i keltski šljem tipa Coolus koji je nastao negdje u istom periodu kad i Montefortino ,od te dvije forme keltskih kaciga nastala je rimska kaciga Hagenau oko 1 vijeka poslije krista.Slika dovoljno pokazuje .
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Clipboard01.jpg (30,6 KB, 34x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #14  
Staro 29.01.2013, 16:19
Argonaut
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od apostata Prikažite prilog
Zilkina glasinacka grivna.:-)
Da je samo Zilkina grivna, progutalo bi se nekako. Međutim osim Zilke tu su uvučena još neka mnogo poznatija imena bosanskohercegovačke arheologije. Ne vjerujem da nisu znali o čemu se radi i tek tako fulali.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 29.01.2013, 16:27
Argonaut
Gost
 
prilozi: n/a
Bosanskohercegovačka arheologija i arheolozi, čast pojedincima, dosegnula je dno dna. Znam nekolicinu slučajeva gdje su na pojedinim prapovijesnim i antičkim nalazištima "arheolozi" stopirali građevinske radove, nakon par mjeseci poslije povukli su te zabrane. Nalazišta neprocjenjive vrijednosti bageri svakodnevno uništavaju a tajkuni, s osam razreda osnovne škole, se samo smiješkaju.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 29.01.2013, 16:42
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
imam i ja jednu takvu gradinu...jede je kamenolom li jede a niko nista. proglasena bila kao zasticeni lokalitet a onda gazda firme platio novo "istrazivanje" i zabrane vise nema.
kopaju li kopaju
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!