Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > XP
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

XP Svi xp modeli

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 10.04.2012, 19:54
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Planirao sam da nabavim Deusa pa sam malo istraživao okolo po forumima i naišao na gomilu ljudi koji se žale na dubinu kod ovog aparata. Naravno, to nisam prihvatio kao činjenicu nego nastavio da istražujem dalje pa sam nailazio na na svakakve rezultate. Nažalost nisam lično probao uređaj pa ne mogu ništa od ovoga da tvrdim sve dok nisam pročitao post tamo nekog Engleza ili šta god na nekom tamo forumu koji je poslao podešavanja za povećavanje dubine. E, sad pošto je njegov post na Engleskom i Finskom neću da ga kopiram ovde da nebi kršio pravila foruma, pa ću da vam samo reći moj zaključak. Naime, Deus nije ništa "plići" niti "dublji" aparat od bilo kog njegovog konkurenta. Znači prosečan. Ono se opet na ovom forumu pominjalo kao njegova velika prednost je brzina procesora, koja opet zavisi od podešavanja pa tako da ni ona nema neke prednosti u odnosu na konkurente jer su oni tu generaciju procesora odavno ubacili u svoje uređaje. Opet prosečan. Ono što ga opet po mnogima čini posebnim je njegova težina koja opet nije ništa novo jer su opet pre njih lake materijale koristili i drugi proizvođači te je i u ovom slučaju moje mišljenje da je prosečan. Jedino šta ga izdvaja od drugih uređaja u njegovoj klasi je wireless koji meni lično netreba, ali nemam ništa protiv. I na kraju jedina stvar koja je prevagnula da nekupim ovaj uređaj su njegove baterije. Jednostavno mi se više sviđa ideja da kad mi se isprazni baterija, mogu lako da je zamenim novom. Toliko.
  #12  
Staro 10.04.2012, 20:59
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Kod mene je prevagnulo to sto mu mogu menjati frekvenciju tj.sto ima vise aparata u jednom. Posto radim po Banatu iskljucivo srednji vek goldmax mi je za to odlican, a za Srem cu koristiti gmax program sa niskom frekvencijom radeci rimske terene. Sa prethodnim goldmax powerom nisam bio zadovoljan kako radi rim, a posto sam cuo od par kolega sa foruma za gmax koliko je bolji od goldmax-a, resio sam da uzmem deusa. Vreme ce pokazati koliko sam bio u pravu (ili nisam), za sada sam prezadovoljan kako se ponasa na srednjem veku.
  #13  
Staro 10.04.2012, 22:09
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
mogu vam reci da u americi nemaju neko misljenje o deusu...imam prijatelja u americi koji drzi prodavnicu metal detektora i radili su testove sa svim aparatima.zakljucak je da je deus lagan,osetljiv na male srebrne kovaniceali da nema neku dubinu... i da bi morao mnogo vise da pruza za 2000 $ koliko tamo kosta
sto se dubine tice najbolje su se pokazali Minelab;E-Trac i Explorer SE II pa Fisher 75 (ali ce na ustrb te dubine preskociti malog srebrnog)
sto se univerzalnosti tice kazu da Spectra V3i i nema konkurenciju
ja opet mog DFX 300 ne bih menjao ni za sve te pomenute gore zajedno
  #14  
Staro 10.04.2012, 22:27
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
lijepi moj Gmaxx
  #15  
Staro 10.04.2012, 22:40
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Hajde da dodam malo i ja neka zapazanja tj da uskocim u temu od prijatelja kratkog (nadam se da se nece ljutiti ). Bio sam malo ovh dana kuci i zajedno sa nasim kolegom i mojim prijateljem "Bucanerom", kao i sa mojim ocem, testirali smo malo Deusa (mala sonda), GMP-a sa 36cm sondom i Gmaxx II sa 27cm sondom. Sta je izbilo na povrsinu ?. Oni koji govore da Deus nije posebno dubok tj dublji od ova druga 2 detektora, mozda i jesu u pravu, ali ja to ne mogu sa tacnoscu reci jer su sonde bile potpuno razlicite. Jednu stvar mogu reci a to moze potvrditi i Bucanero, da je Deus bolji od oba u razdvajanju plemenitog metala kada se predmet nalazi u blizini zeljeza. Mi smo koristili ako me sjecanje sluzi jedan vizantijski folis i jedan ekser (po sjecanju oko 7cm dugacak). Jedino je Deus uspio razdvojiti dobar signal od losega, nebitno da li se novcic nalazio ispod ili iznad zeljeznog predmeta. Sto se dubine tice, pokusao sam sa svim programima na deusu, kako bih ga uporedio sa druga 2 detektora. Koliko se sjecam, ovdje je pobijedio Gmaxx II sa 27cm sondom a zakopana je bila bronzana sjekira (tzv Kelt) na nekoj dubini oko 50cm. Deus je nije vidio ni sa jednim programom (osjetljivost Deusa je bila na 90, jer se pri povecanju vec culo zujanje a ja to ne mogu bas podnijeti ). Ako se kolega Bucanero sjeti jos detalja neka ih napise (ako vec i nije napisao negdje, ovo mi je prva tema koju sam procitao kako sam se vratio sa godisnjeg ), jer je on na GMP-u imao i 22,5cm sondu (mijenjao ih je).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #16  
Staro 10.04.2012, 22:59
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ovde sam samo ubacio stelovanje a sto dubine tice, trebala bi biti kao i kod Gmaxa. Ja sam uglavnom trazio kelte u zadnje vreme i to Po terenima koje su prosli svi aparati, od Fishera do.......
Moji nalazi se takodje vide, sto se novcica i fibula tice.
Testove sam pravio sa Goldmaxom i Deus ga je potuko u svim uslovima sa malom sondom, Goldmax je imao 27cu.
Kad ga budem probao na rimu javit cu.
Sto se kupovine tice isto nikog ne navracam, opet kazem da sam hteo pomoci kolegama koji imaju Deusa.
Ako nije u redu necu vise pisati pa ce neki biti zadovoljniji, a to su oni koji ne razumu i ne shvataju sta je gore napisano.
Lep pozdrav.......
  #17  
Staro 10.04.2012, 23:09
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
uzmimo u obzir da je najvaznija sreca prilikom trazenja i da je svaki aparat dobar
i da se malo nasalimo

http://www.youtube.com/watch?v=07HSc8j1U2c
  #18  
Staro 11.04.2012, 00:21
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sta je u Americi dobro sem njihovih proizvoda?naravno nista......
sta je bolje od aparata kojeg posedujem?naravno nista....


IVLIANVS- gornji deo nije namenjen tebi,samo je cist komentar

kratki druze....nastavi ti sa tvojim pisanjem i zapazanjima,ne sekiraj se,citamo mi sve.

ja na rimskom terenu koristim sledece stelovanje:

DISK 5.5-5.8
SENS 90-95
FREQ. 11kHz.
IRON-V. -3
REACTION 0-3 zavisi od zaprljanosti,sto je reakcija manja lepsi i duzi je ton a cini mi se i dublji,mislim da i nema neke veze sto kolega kratki kaze da mora da se radi sporije,probao sam i meni isto vidi metu,s time sto ima duzi i lepsi zvuk.
SILENCER uglavnom 1
AUDIO 3-4 (na peticu hoce da daje fals signale,ili se meni cinilo)
G.B. -ako mi je teren nemiran idem na TRACKING a ako mi je grund recimo u celoj njivi od 75-78 onda ga stavim MANUAL na 79,kratki je jednom komentarisao kako grund ide za dva broja vise od ocitanog,medjutim,vi deo sam da od toga nema leba.zapravo moze da se postavi za 1 vise i da aparat bude potpuno miran,ali mineralizacija tada treba da bude iznad 87-88 (znaci onda manual 88-89),sve sto je manje od 87 je vec "zvocljivo" ....u nekim momentima hoce malo da brljavi ali nista strasno.
TX POWER (neznam da li je kratki mislio na to u sens pa expert,jer ga nisam pipnuo vec mesec dana) ako nema preterano mnogo gvozdja onda ide na 3 detektor je dublji,ali brze prazni sondu.

drugo ne bih imao sta da dodam.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
  #19  
Staro 11.04.2012, 00:48
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
moram dodati jos oko grunda,jer mi neda da ispravim temu.
dakle kratki je prvo komentarisao negde kako ground ide,recimo,ocitan broj na displeju pa dva broja navise se postavi,medjutim shvatio sam ubrzo da od toga nema leba/odnosno ima leba sad cu objasniti.

zasto nema leba:
ukoliko je ground balance ocitan na displeju,kao sto ja napisah 75 detektor ce zvocati (ZAVISI OD SITNIH VULKANSKIH KAMENJA,I MINERALIZACIJE KOJA SE MENJA U SEKUNDAMA),tj skace sa 75 na 81 dok je vama recimo nastelovan 80 (5 vise kako kratki rece),ali ipak 1 manje od situacije pod sondom.
tu sitnu promenu odnosno kratku,detektor nece uspeti pokazati na displeju a ona se desava ispod sonde.
znaci imacete mnogo vise zvocanja kad je mineralizacija manja i to niko nemoze opovrgnuti.
zemlja postaje nemirna od nekih 86-84 nanize.

e sad ima leba:

kad je ocitavanje recimo 87 a vi postavite ne na 87+5=92,nego cete postaviti na 88.
detektor ce biti puno stabilniji,jer kao sto rekoh od 86 na gore zemlja je puno mirnija i stabilnija.na 90 recimo bio bi miran ko bubica,ne bi mu culi glas dok nema neceg pod sondu.

sad se recimo neko ko nema deusa pita,pa sto ne stavljate na 90 i mir i tisina ceo dan.
ukoliko gb postavite na 90,odnosno na ono sto fabrika kaze preporucenu,onda deus postaje igracka za koju nije vredno odvojiti toliko novca.

zakljucak oko gb-a je da sto je manji gb,detektor je dublji i to drasticno ali i suntaviji (zvecka),sto je veci gb on je sve plici i mirniji.

deus je supersonicna masina sto se tice odvajanja a sto se dubine tice nista nije dublji od gmaxa i gldmaxa SA velikom sondom (govorim o deusu sa velikom sondom),mozda koji cm ali nista znatno.

ovo je pisano na osnovu rada sa detektorom i na osnovu situacija u kojima sam bio,mozda neko ima sasvim drugacija iskustva i nista ne osporavam.
i na osnovu jednog testa radjenom u jednoj basti do mene,u cijoj zemlji stanuju djavoli koji mi nedaju da pravilno testiram detektor
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
  #20  
Staro 11.04.2012, 01:17
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
ma bre deus nevalja nista ki obican kinez ali........... ja sam ipak zadovoljan sa njime a vi kako hocete, Moj konjic je najbolji el je moj
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Xp deus Goran XP 13 20.08.2011 16:05
XP Deus kratki Testiranje detektora 1 18.03.2011 20:39
Test Deus kratki XP 3 09.01.2011 20:11
XP Deus kratki XP 3 08.01.2011 17:19
XP Deus za rodjendan Deki XP 37 27.02.2010 20:00


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!