Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #61  
Staro 28.01.2008, 19:43
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
whites 5900,odgovor

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Ebiga, tako nekako, ja sam mislio da je čovjek dizajner detektora, kad ono ? Vjerovatno ga nisam dobro razumio.
Danas posle podne sam napisao jedno osirnije pismo u vezi ovog aparata i moja zapazanja kako ja podesavam ovaj uredjaj.Ali negde ode po forumu,mislim nije li proslo kroz cenzuru ili je nesto drugo u pitanju
odgoovorite sa citatom
  #62  
Staro 28.01.2008, 19:53
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ebiga prijatelju, oprosti.
odgoovorite sa citatom
  #63  
Staro 28.01.2008, 20:40
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor za Coinmaster 6000

Pozdrav.Za aparat Coinmaster 6000 i neke druge ne kazem da ljudi koji ih dizajniraju i prave u fabrici da ja bolje znam od njih.Hteo sam da kazem konkretno iz mojih saznanja a slusajuci i druge ljude koji se bave ovim hobijem da se radi o necem drugom.Naime:firma na jednom modelu svog aparata nikad ne ugradi sve potrebne regulatore po kvalitetu jer nebi nikad prodala vise od jedan ili nekoliko modela.Tako naprimer,primetio sam kod nekih aparata radi dobro diskriminacija a drugo je zapostavljeno.Kod nekih radi dobro regulacija za zemlju i jos po nesto a drugo ne.Prema tome zelim i ja da cujem necije misljenje o tim stvarima i da svi izmenjamo medju sobom razna misljenja i zapazanja jer ce tako svi naci informacije koje ih interesuju.Naravno,p ozdravljam sale ali da je to uobicajeno a ne neko da se nekom ruga.Za moj aparat usled dugogodisnjeg posedovanja i rada sa njim primetio sam mu i neke nedostatke:Bio je lenj kod javljanja ciljeva na diskriminatoru i moralo je to da se poboljsa,nije sada kao kod napr:XLT spectruma.Dalje promenjena mu je i povecana osetljivost kod traganja kakoa za sve metale,tako i za metale koji se razlikuju.Mislim da su dobri aparati,(ne upustam se za dubinu traganja):Fisher 1225,1235,Garret hunter XL500,Whites 5900,itdPozdrav
odgoovorite sa citatom
  #64  
Staro 28.01.2008, 20:42
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Danas posle podne sam napisao jedno osirnije pismo u vezi ovog aparata i moja zapazanja kako ja podesavam ovaj uredjaj.Ali negde ode po forumu,mislim nije li proslo kroz cenzuru ili je nesto drugo u pitanju
Bice da je pisanje predugo trajalo i da ti odgovor nije prosao. Svi koji pisu duge priloge, trebaju iste memorisati u medjumemoriju, bas za slucaj da browser zakaze...licno mi se desilo par puta i od tada nikad vise...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #65  
Staro 28.01.2008, 20:47
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Za administratora

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Bice da je pisanje predugo trajalo i da ti odgovor nije prosao. Svi koji pisu duge priloge, trebaju iste memorisati u medjumemoriju, bas za slucaj da browser zakaze...licno mi se desilo par puta i od tada nikad vise...
Zahvaljujem se na obavestenju,nisam za to znao.Pisacu skraceno
odgoovorite sa citatom
  #66  
Staro 28.01.2008, 20:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Mozes ti pisati i opsirno, ali prije nego kliknes na odgovoriti ili postaviti temu, markiraj kompletan tekst koji si napisao i memorisi ga u medjumemoriju (STRG+C).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #67  
Staro 28.01.2008, 21:53
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Mozes ti pisati i opsirno, ali prije nego kliknes na odgovoriti ili postaviti temu, markiraj kompletan tekst koji si napisao i memorisi ga u medjumemoriju (STRG+C).
Znači u tome je kvaka, i sam sam pokušao postaviti nekoliko podužih mudrolija i ništa mi nije prošlo. Tko ne pita, osuđen je da skita.

Hvala Vumi !
odgoovorite sa citatom
  #68  
Staro 28.01.2008, 22:30
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
i ja isto,posle ga vise nisam ni pisao
odgoovorite sa citatom
  #69  
Staro 29.01.2008, 17:05
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Eto...sad znate , Enigma, molim, i drugi put
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #70  
Staro 08.02.2008, 18:12
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Projekti

Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Dobro nam došao LJubo, ako može, kreni sa svojim područjem, tj. sa shematologijom svojih projekata, odnosno detektora.
Jasno, ne očekujemo zadnje projekte, u ostalom daj što daš, da se malo bacimo u analitiku.
Pozdrav enigma,malo kasnim sa odgovorom ali nikad nije kasno.Pomenuo sam ranije da su vecina detektora dobri ali zavisi kome za sta treba.Za iskusne su bolji modeli,ali ja vidim da se uglavnom pohvaljuju digitalne verzije detektora uglavnom.Licno nisam ljubitelj takvih modela iz prostog razloga sto su vec programirani u fabrici pa krajnjem korisniku ostaju osnovna podesavanja oko regulacije efekta zemlje i usnimljeni programi.Ali kad dođeš na teren,onda nastaju veliki problemi jer ocitavanja na displeju zvucne informacije(tonovi)s ve pada u vodu.Recimo moje licno misljenje primera radi za Spectum XLT.U vazduhu posle ocitavanja tla,on se prebaci automatski u program (coins)za novciće.Kada preko sonde prođete napr.folijom od cigarete,on dobro pokaze cilj.Ali kada folija i zlatni prsten ili novcic idu zajedno onda na grafokonu izleti simbol za ekser a takođe u donjem delu ekrana stubići idu o "0" u minus.Kada se ovo uradi u zemlji onda se covek razocara.
Ali ako je cilj usamljen,onda je dobro.To je moje licno misljenje.Bolji su stariji tipovi nekih detektora od mnogih novijih.

Promijenjeno od Vumi (08.02.2008 u 18:20 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
potrebna pomoć maximus Vrste i namjena 2 18.09.2007 20:52
Pomoć početniku Ivan-Bor Vrste i namjena 10 14.03.2006 22:15
Istorija Bosne rammstein Istorija gradova 21 17.02.2006 10:49


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!