Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 14.08.2005, 17:09
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
Nepoznati novcici

Bio bih vam zahvalan ako biste mi rekli iz kog perioda poticu ovi novcici, ciji su i imaju li uopste neku vrednost?
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg a00005.jpg (74,4 KB, 30x prikazano)
Tip dokumenta: jpg a00006.jpg (75,1 KB, 32x prikazano)
Tip dokumenta: jpg a00011.jpg (89,0 KB, 28x prikazano)
Tip dokumenta: jpg a00012.jpg (37,9 KB, 28x prikazano)
Tip dokumenta: gif a00003.GIF (64,9 KB, 31x prikazano)
Tip dokumenta: gif a00004.GIF (62,9 KB, 28x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 14.08.2005, 19:09
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav!!!
Ovi su probušeni srebrnjaci (dio nakita) vjerojatno iz 17. st.
Prvi primjerak pripada Poljskoj (Sig. II).
Drugi je od Leopolda Habsburškoga.
Treći je primjerak vjerojatno također jedan od Habsburgovaca.
Ti novci nemaju neku osobitu vrijednost.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 14.08.2005, 23:54
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Zlatkovics dobro dosao (nadam se da ti ne smeta sto ti se obracam na Ti) na nas forum ljubitelja hobi arheologije i antike,nadam se da cemo se i dalje druziti na forumu........
@Terminus
Tebi takodje(nadam se da ti takodje ne smeta sto ti se obracam sa Ti) zelim dobrodoslicu i lepe trenutke na sajtu i forumu.
Koliko vidim iz tvojih postova puno se razumes u ovakve stvari,hteo bih da te pitam da li se dugo bavis ovim hobijem.......
Moram ti priznati da mi je licno drago kada se pojavi neko ovako na sajtu,jer verovatno kao sto znas i sam (ljudi sa znanjem su potrebni svuda u svetu,pa takodje i nama ovde na sajtu,jer je malo onih koji su spremni i zele da svoje znanje i iskustvo sto se tice ovog hobija podele sa drugima).
Jer je ovaj hobi za razliku od razvijenih zemalja, kod nas u bivsoj SFRJ jos uvek Tabu tema..........
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 15.08.2005, 01:38
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Rammstein, pozdravljam te!!!
Što se tiče tvoga pitanja o tome koliko se dugo bavim arheologijom mogu ti ukratko reći sljedeće. Još kao osnovac imao sam svoju prvu zbirku koja je sad narasla toliko da mi mnogi arheolozi zavide na njoj. Ta zbirka odredila je moj život, od amatera postao sam profesionalac. Čak sam nedavno doktorirao na arheologiji i to baš na materijalu kakvih i vi imate. Ipak, nemogu reći da sve znam. Učimo se cijeloga života. U svakome slučaju drago mi je da postoje entuzijasti, zaljubljenici u arheologiju, kao što ste i vi. Mene ne zanimaju cijene. Baš suprotno tomu, mene zaniama koliko mogu korisnih informacija izvuči iz artefakata. Zato vas molim da uvijek pazite na okolnosti nalaza. Vodite arheološke dnevnike. Najvažnije jest to da zabilježite gdje je koji predmet nađen. To je strahovito važno, jer tek tada oni imaju znanstvenu vrijednost. Nadam se da ste me razumjeli. Ukoliko budem mogao bilo kako pomoći to ću drage volje i učiniti. Preporučavam se.
Pozdrav!!!!
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 17.08.2005, 13:43
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala na pomoci! To sto nemaju neku vrednost manje je bitno, vazno je da znam iz kog su perioda i kome su pripadali.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 17.08.2005, 13:48
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala na dobrodoslici,druzice mo se zasigurno na forumu ali sto se tice mog znanja iz ove oblasti tu i nisam bas od neke pomoci.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 18.08.2005, 00:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mala dopuna:
Leopold I 1658-1705 g
Sigismund III 1587-1632 g
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (18.08.2005 u 00:03 sati)
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 18.08.2005, 01:22
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od zlatkovics
Hvala na dobrodoslici,druzice mo se zasigurno na forumu ali sto se tice mog znanja iz ove oblasti tu i nisam bas od neke pomoci.
Niko se nije rodio naucen.Sve se moze nauciti ako se zeli.
Nisam ni ja bio toliko iskusan u svemu ovome,ali od kada sam poceo da posecujem ovaj sajt i da se druzim sa ljudima ovde naucio sam dosta toga i jos uvek ucim......
Prema tome.Samo hrabro u nove pobede znanja.......
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 18.08.2005, 01:30
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od terminus
Rammstein, pozdravljam te!!!
Što se tiče tvoga pitanja o tome koliko se dugo bavim arheologijom mogu ti ukratko reći sljedeće. Još kao osnovac imao sam svoju prvu zbirku koja je sad narasla toliko da mi mnogi arheolozi zavide na njoj. Ta zbirka odredila je moj život, od amatera postao sam profesionalac. Čak sam nedavno doktorirao na arheologiji i to baš na materijalu kakvih i vi imate. Ipak, nemogu reći da sve znam. Učimo se cijeloga života. U svakome slučaju drago mi je da postoje entuzijasti, zaljubljenici u arheologiju, kao što ste i vi. Mene ne zanimaju cijene. Baš suprotno tomu, mene zaniama koliko mogu korisnih informacija izvuči iz artefakata. Zato vas molim da uvijek pazite na okolnosti nalaza. Vodite arheološke dnevnike. Najvažnije jest to da zabilježite gdje je koji predmet nađen. To je strahovito važno, jer tek tada oni imaju znanstvenu vrijednost. Nadam se da ste me razumjeli. Ukoliko budem mogao bilo kako pomoći to ću drage volje i učiniti. Preporučavam se.
Pozdrav!!!!
Terminus izvini sto kasnim sa odgovorom,ali nemam ni ja puno vremena da posecujem sajt.......
Posto vidim iz tvog napisanog priloga da si takoreci profesionalac medju nama ovde na sajtu i da poznajes puno toga(vidi se iz postova),ne bi bilo lose da zapocnemo jednu novu temu u vezi ovih stvari ali na drugom podforumu da ne bi pisali sve i svasta o ovom hobiju na pogresnim mestima.Ipak se drzimo kolko tolko nekih pravila i reda da nam teme i razgovori ne lete svuda po forumu.
Sto za jednog novog posetioca i novog clana predstavlja dodatni problem da se snadje.
Ako ti ne smeta prebacicemo se na forum Iskustva i razmena misljenja.
http://www.vumidet.net/forum/showpos...28&postcount=1
Ili da ti bude lakse u snalazenju na fore navedeni link

Promijenjeno od rammstein (18.08.2005 u 01:38 sati)
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 18.08.2005, 01:39
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Rammstein, slažem se s tvojim prijedlogom. Ja sam tu "friški" i zaista se još ne snalazim na Forumu. Uistinu, bilo bi dobro napraviti reda, uskladiti teme, da nam nebudu razbacana pitanja i odgovori.
Pozdravljam te!!!!
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Stari novcici bocko Novac 12 23.03.2005 00:25


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!