Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 01.04.2005, 13:05
chipla
Gost
 
prilozi: n/a
Novcic iz 1868

Pozdrav svima


Ovo su slike novcica koji je pronasao moj prvi komsija na poslu prilikom rusenja stare kuce, i poklonio mi. Nije bio jedini ali ko se domogao nekog drugog poneo ga je kao suvenir na radnicke dane. Licno nisam nesto mnogo pronasao o novcicu na internetu (skoro nista) a jos nisam posetio ni klub numizmaticara da vidim nesto vise, ali i pretpostavljam da ce neko znati da mi kaze nesto o njemu...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 1868a.jpg (42,0 KB, 46x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 1868r.jpg (38,5 KB, 43x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 01.04.2005, 13:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Lijepo ocuvan novcic..

4 Krajczŕr-a . Sta jos da se kaze... na reversu je prikazana Stephan kruna koju drze dva lebdeca andjela iznad grba Madjarske a ispod se nalaze dvije prekrstene grancice....vrijedno st (na osnovu jednog starijega kataloga, mada mislim da je cijena pretjerana) 30 Njemackih maraka (znaci oko 15 Evra)... Ah da, kovan je pod Franz Josephom I (1848-1916)...inace trebalo bi da je od bakra

P.S.
Oznaka "KB" oznacava mjesto kovanja- Kremnitz-Madjarska
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (01.04.2005 u 16:02 sati)
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 02.04.2005, 12:56
chipla
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala na informacijama Vumi

Posto je malo bez veze da samo zbog ovoga otvorim temu, evo jos par reci o meni. Jos dok sam bio manji deda mi je pronalazio nekoliko starih novcica pored puta i na njivama, ali i neke druge stare predmete. Interesovala ga je pomalo i istorija pa me je verovatno njegovo pricanje i poneki pronalazak "golim okom" mojih prijatelja i rodjaka navelo da se i ja zainteresujem za ovakve vrste hobija. Nazalost ja sam samo jedan jedini (malo stariji) novcic pronasao kao mali. Ali verovatno me je i to navelo da jos nesto prikupim a poslednje vreme i potrazim. Evo i slike tog novcica.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 1915a.jpg (45,4 KB, 33x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 1915r.jpg (46,2 KB, 36x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 02.04.2005, 13:00
chipla
Gost
 
prilozi: n/a
P.s.

Citat:
citat od Vumi
Lijepo ocuvan novcic..

4 Krajczŕr-a . Sta jos da se kaze... na reversu je prikazana Stephan kruna koju drze dva lebdeca andjela iznad grba Madjarske a ispod se nalaze dvije prekrstene grancice....vrijedno st (na osnovu jednog starijega kataloga, mada mislim da je cijena pretjerana) 30 Njemackih maraka (znaci oko 15 Evra)...
Zahvaljujuci ovim informacijama sam pronasao i neke aukcije ove "Krajcare" i stvarno cene su veoma razlicite od nekih 5 eura do 24 eura. Ali svejedno mislim da meni vredi mnogo vise.

Pozdrav!!!
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 02.04.2005, 15:55
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Drugi novcic je 1 Krone takodje kovana pod Franc Josephom I, inace kao sto se vidi radi se o srebru...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!