Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.09.2007, 17:33
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Američke kolekcionarske ludorije

Koliko bi na američkom tlu vredeo (kada bi postojao) novčić iz, recimo, 1.veka pre nove ere, ako jedno zrno granate "Virginia-made" košta 1,250 $ ?!... A da ne spominjem njihove šrapnele od 40-50$ ...
Evo sajta koji Vam nudi ove "raritete"
Nisam anti-amerikanac (a ni njihov fan) , ali me zaista znaju iznervirati svojom "instant istorijom"
Koliko me nervira njihovo pretvaranje restorana "gde je Džordž Vašington pojeo pola ćurke i rekao: dodajte mi so" u muzej/spomenik/turističku atrakciju, toliko me nervira i nebriga povećeg dela evropskih država za ono što je 100 puta starije od prethodno iskarikiranog...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.09.2007, 20:41
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Bravo Lazare! Rariteti su im "UBILO SE" ali koliko ratuju takvi rariteti su im zanimljivi i na ceni, pa nije ni cudno sto rovare po evropi u potrazi za antikvitetima.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 19.09.2007, 00:51
bokiii
Gost
 
prilozi: n/a
pa vjerovatno ljudima je vise stalo do njihove istorije nego tudje pa zato ovakve i cjene
znas kakvi su Ameri
sumnjam da su imali na svom tlu Rimljane i CO& da bi vise novca davali nego za ovo svoje...
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 19.09.2007, 10:20
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Sad mi je palo na pamet zasto su smakli Huseina!!!
http://images.google.at/imgres?imgur...%3Dde%26sa%3DN
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 19.09.2007, 20:24
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Eh, odošmo u politiku...
Rat se uvek vodio zarad koristi a u navedenom slučaju je korisno (nafta) spojeno sa ugodnim (arheološki predmeti)
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 19.09.2007, 21:27
mario
Gost
 
prilozi: n/a
jedina njihova prednost je sto nemoraju kopati bas duboko da bi nasli nesta skoro pa im i netreba detektor.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 20.09.2007, 16:30
ORLOK
Gost
 
prilozi: n/a
Imaju oni svoju arheologiju. Neolita onoliko. Ostalo im od indijanaca. To se pretežno "divlje" kopa buldožerima a ovim "beljim" stvarima se poklanja prevelika pažnja.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 20.09.2007, 18:46
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od ORLOK Prikažite prilog
Imaju oni svoju arheologiju. Neolita onoliko. Ostalo im od indijanaca. To se pretežno "divlje" kopa buldožerima a ovim "beljim" stvarima se poklanja prevelika pažnja.
Na žalost, to je tako, oni su primjer kako se ne treba ponašati. Voli svoje a poštuj tuđe.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 21.09.2007, 08:48
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Ameri

Koliko antickih stvari kupuju imace vise od nas u evropi, mozda ce poceti i anticke gradjevine da prenose kod njih. Pa za pedesetak godina ce se ici u Njujork da se vidi Koloseum....
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!