Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 20.02.2008, 01:02
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
gde nadje da ima 20 detektora u sremskoj mitrovici ala je izbrojao-svaka mu cast.
uvek sam govorio da ce nam oraci doci glave.zamislite,pros le godine upadnu sa traktorom i pocnu da oru
zadruznu njivu i to popreko,u popincima isti poceli put da oru... neki drugi ljudima zito zapalili u malim radincima da mogu da traze,u budjanovcima sondirali u sred njive-covek upadne traktorom u rupu...pa nije ni cudo ako pocnu da hapse,a i da pucaju po njivama.na zalost naj....e ni krivi ni duzni.ja kad vidim rupu nezatrpanu na njivi-najezim se-i naravno zatrpam..ebiga mi smo takav narod,a hteli bi u evropsku uniju.a ne znamo ni korpe za otpatke da koristimo.itd itd
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 20.02.2008, 03:31
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi svaka cast dobro si im napisao. Ebiga nasi zakonodavci (drzava) se nebave ozbiljnim problemima vec ipijaju case,flase i kafe, zato nam tako i jeste u drzavi. Raspascemo se mi na komune(opstine). Pa cemo tad valjda imati zakon kao englezi.:2 6:
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 20.02.2008, 03:45
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
gde nadje da ima 20 detektora u sremskoj mitrovici ala je izbrojao-svaka mu cast.
ebiga mi smo takav narod,a hteli bi u evropsku uniju.a ne znamo ni korpe za otpatke da koristimo.itd itd Marko, Marko vidis da covek(nivinar) nezna dalje od dvadeset da izbroji nemojmu pomagati, to mu je dokaz koliko je eskluzivan novinar. A stose tice korpi za otpadke i ostalih korpica... Beahosmo mi davno naprdna i kulturna civilizacija ali dodjose neke nove Poglavice (poglavari) i vratise "nas" u daleku proslost
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 20.02.2008, 06:57
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Sada kada te uhvate sa aparatom vise nije kradja nacionalnog blaga vec teska kradja po zakonu.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 20.02.2008, 13:38
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Stvarno velike velike gluposti,tragaca je bilo i bice !
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 20.02.2008, 21:26
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 570 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Ma sve je to pohlepa. Svi mi dobro znamo da je u oranicnom sloju zemlje skoro sve pokupljeno i da dublje jos ima nesto. Neznam ni jednog tragaca koji nije makar jedared duboko orao sam ili sa nekim. Cak novi tragaci kupe prvo jednobrazni plug pa onda detektor. A koliko nas ima u Sremu da na jedan teren dodje po dva i vise tragaca. Neki su vise aktivni neki odu par puta godisnje. Problem je u nama samima. Sta bi bilo da su kojim slucajem braca Kozjak odneli avarski pojas u bilo koji muzej pa makar dobili i 1 % vrednosti pojasa. Muzeji, novinari i ostali bi ih slavili ovako sta su dobili, par meseci zatvora, osramoceni bez ijednog evra (maraka u to vreme) u dzepu gde ih kad se god pojavi nesto u medijima uvek pomenu kao najveci kriminalci mada to nisu. Jednostavno ih je sreca posluzila da bi ih kasnije napustila.Jesmo li i mi kriminalci ili nekakva mafija? Istorija traganja je pocela sa pojavom prvih metal detektora a omasovila se pocetkom devedesetih usleg velike ekonomske krize gde su svi hteli da se obogate prekonoci. Znam za jednu pricu da je jedan tragac nasao jedinstveni predmet (ne bih da pisem o cemu je stvar) i prodao muzeju i to dva puta skuplje nego sto je dobijao od preprodavaca. Treba samo imati prijatelje u muzeju. Da muzeji nemaju para za otkup to svi znamo ali za nesto ipak ima para. Da je drzava nepravedna to znamo da su ljudi pokvareni i pohlepni to znamo ali sam za to da se vredniji (po znacaju za arheologiju) nalazi odnesu u muzej pa makar dobili zahvalnicu. Da li nam je svima stalo samo do para i pohlepe? Gde je tu ljubav prema numizmatici i istoriji. Ta nas je pohlepa i dovela do ovoga da nas hapse oduzimaju detektori i da kada bude dosao novi zakon i potpuno zabrane. Zna policija ko sve ima detektore ali nam nemoze nista jer zakonom nije zabranjeno posedovanje md. Ima i policajaca tragaca. Mi se svi zajedno moramo boriti na sve nacine da dobijemo zakon slican kao u Velikoj Britaniji i da na sve optuzbe odgovorimo na slican nacin kao sto je "Austrijanac" odgovorio dnevniku.Ako se nebudemo borili za svoja prava na sve moguce nacine onda ce nas zabraniti i gotovo. Nema predaje samo borba, do poslednjeg daha. Ne smemo ni te ljude koji sprovode zakon kao i one kojima je posao arheologija gledati kao najvece neprijatelje jer se tako nikada necemo legalizovati i nikada necemo dobiti zvanje arheolog amater nego zvanje teski kriminalac. Razmislite dobro sta nam je ciniti!!!
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 21.02.2008, 07:02
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Sve sto si rekao je istina, svako od nas bi kada bi muzeji otkupljivali nadjeno rado prodao njima. Ali dok je u policiji ljudi kao sto je bio Karleusa i u muzejima ljudi koji su najveci sverceri nemamo mi vise sta da pricamo......
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 21.02.2008, 17:20
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pa dajte komentare tamo gdje se mogu teme komentarisati, javite se malo, pa kada obicnu ljudi citaju neka procitaju i vase misljenje itd itd
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!