Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.09.2007, 16:33
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Američke kolekcionarske ludorije

Koliko bi na američkom tlu vredeo (kada bi postojao) novčić iz, recimo, 1.veka pre nove ere, ako jedno zrno granate "Virginia-made" košta 1,250 $ ?!... A da ne spominjem njihove šrapnele od 40-50$ ...
Evo sajta koji Vam nudi ove "raritete"
Nisam anti-amerikanac (a ni njihov fan) , ali me zaista znaju iznervirati svojom "instant istorijom"
Koliko me nervira njihovo pretvaranje restorana "gde je Džordž Vašington pojeo pola ćurke i rekao: dodajte mi so" u muzej/spomenik/turističku atrakciju, toliko me nervira i nebriga povećeg dela evropskih država za ono što je 100 puta starije od prethodno iskarikiranog...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.09.2007, 19:41
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Bravo Lazare! Rariteti su im "UBILO SE" ali koliko ratuju takvi rariteti su im zanimljivi i na ceni, pa nije ni cudno sto rovare po evropi u potrazi za antikvitetima.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 18.09.2007, 23:51
bokiii
Gost
 
prilozi: n/a
pa vjerovatno ljudima je vise stalo do njihove istorije nego tudje pa zato ovakve i cjene
znas kakvi su Ameri
sumnjam da su imali na svom tlu Rimljane i CO& da bi vise novca davali nego za ovo svoje...
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 19.09.2007, 09:20
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Sad mi je palo na pamet zasto su smakli Huseina!!!
http://images.google.at/imgres?imgur...%3Dde%26sa%3DN
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 19.09.2007, 19:24
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Eh, odošmo u politiku...
Rat se uvek vodio zarad koristi a u navedenom slučaju je korisno (nafta) spojeno sa ugodnim (arheološki predmeti)
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 19.09.2007, 20:27
mario
Gost
 
prilozi: n/a
jedina njihova prednost je sto nemoraju kopati bas duboko da bi nasli nesta skoro pa im i netreba detektor.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 20.09.2007, 15:30
ORLOK
Gost
 
prilozi: n/a
Imaju oni svoju arheologiju. Neolita onoliko. Ostalo im od indijanaca. To se pretežno "divlje" kopa buldožerima a ovim "beljim" stvarima se poklanja prevelika pažnja.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 20.09.2007, 17:46
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od ORLOK Prikažite prilog
Imaju oni svoju arheologiju. Neolita onoliko. Ostalo im od indijanaca. To se pretežno "divlje" kopa buldožerima a ovim "beljim" stvarima se poklanja prevelika pažnja.
Na žalost, to je tako, oni su primjer kako se ne treba ponašati. Voli svoje a poštuj tuđe.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 21.09.2007, 07:48
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Ameri

Koliko antickih stvari kupuju imace vise od nas u evropi, mozda ce poceti i anticke gradjevine da prenose kod njih. Pa za pedesetak godina ce se ici u Njujork da se vidi Koloseum....
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!