Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 30.05.2012, 19:03
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
Pomoc??

Dakle crkla mi je sonda na garrettu GTI 2500

http://www.bigvalleymetaldetectors.c...image-coil.jpg

Jednostavno kad upalim detektor pocme svirati kao kada naslonim neki metal direktno na sondu ako znate na sta mislim onaj trrrrrrrr zvuk. A kada sondu priblizim nekom velikom metalu jednostavno prestane svirat cim maknem opet pocme kao da radi obrnuto. Bez obzira jesam u diskriminaciji ili u all metal modu. Radio sam normalno vecer prije i ugasio detektor sutradan ga upalim i tako se pocme ponasat. Probao sam montirat dubinsku sondu i mrezastu sondu s njima radi sasvim ispravno bez greske.. dakle siguran sam da je u sondi problem...
Zanima me jel postoji kakvo rješenje? i ako vec moram kupit novu sondu gdje mogu kupiti ?
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 30.05.2012, 19:17
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Može biti da ti se kabal negde oštetio, proveri prvo to........
On prvi strada i daje takve simptome...
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 30.05.2012, 19:22
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
A neznam pregledao sam kabal od pocetka do kraja i ne vidim nigdje nikakvo oštecenje
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 30.05.2012, 20:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pogledaj sondu odozdo, da li ima neka naprslina. Ne znam kako je napravljen steker na kraju kabla (dio koji se utice u elektroniku), ako je na njega navucena ona guma, pokusaj da ju skines tj svuces na kabal i onda prekontrolisi letovane dijelove.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 30.05.2012, 22:44
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
e pa sad sam bas pregledao sondu odozdo ima na par mjesta kao mala puknuca jel moguce da se vlaga uvukla ?
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 30.05.2012, 22:46
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Vlaga je cudo, bilo gdje da se nalazi . Ostavi sondu na sunce (ako ga ima) i neka se dobro osusi (ili upotri**** fen za kosu) pa je onda opet prikaci na detektor. Ako je vlaga u pitanju, sonda, cim se osusi bi trebala normalno raditi. Sta tada mozes uraditi ostaje na tebi...ljepilo ili nesto slicno sto se moze zaliti u sondu.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 31.05.2012, 01:27
Maximir
Gost
 
prilozi: n/a
Slikaj sondu odozdo ako ti nije problem
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 31.05.2012, 08:54
Delfonz66
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi je u pravu.....,probaj to ...jedan moj prijatelj je imao isti slučaj sa GTI2500 i sa njegovom sondom.Kada se je usušila je radila ok .Samo ni je našao zbog čega se to dešava,pa je nabavio novo sondu ali je uzeo sondu (8.5" x 11" PROformance™ DD Searchcoil) i puno mu bolje radi detektor nego sa onom,koja je bila uz detektor.Samo je problem u tome,da mu ne radi GTI.

http://www.garrett.com/hobbysite/222...earchcoil.aspx
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 31.05.2012, 13:44
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
Nakon sto sam sve isprobao otvorio sam sondu i pogledao jel ima sta cudno dakle ama bas nista ne izgleda neispravno, zatim sam izmjerio otpor u kablu i uspostavio da ni jedna zica nije u prekidu stvarno vise neznam u cem je problem evo i slika unutrasnjosti sonde.. odlucio sam nabavit ovu nsto delfonz kaze samo neznam jel mi se vise isplati upit citav garret s tom sondom i prebacit na svoj ili kupit samo sondu posebno?
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 31.05.2012, 13:45
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i slike njih sam zaboravio ...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg fotografija 1.JPG (122,4 KB, 29x prikazano)
Tip dokumenta: jpg fotografija 2.JPG (107,8 KB, 31x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!