Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 18.04.2008, 16:36
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Samo polako Vumi, ima nas koji smo strpljiviji.Ne moze se nijedan detektor savladati sa jednim ili dva izlaska na teren.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 18.04.2008, 17:20
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Nije meni zurba, imam ja dovoljno vremena a nije problem ni vratiti ga za njemacku, pa ko zeli da sazna kako radi neka pita nijemce ili neka si ga kupi pa uci sam
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 18.04.2008, 17:55
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Iz iskustva znam da nema nista od pisarija i reklama proizvodjaca dok sam ne uhvatis aparat u ruke naucis da rukujes sa njim e tada dolazi do odusevljenja ali i do razocarenja jer od onoga sto navode proizvodjaci nema ni 30% istine pogotovo sto se tice dubine na kojoj otkriva odredjene predmete i o kvalitetu diskriminacije. Lepo receno ko zeli da sazna kako radi odredjeni model morace i da ga kupi da bi se uverio o verodostojnosti onoga sto je naveo proizvodjac a onda......?
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 18.04.2008, 23:27
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Nemoj unaprijed da sudis dok se ne isproba sve, ja nisam nikakav strucnjak za detektore i nisam isprobao sve sta on moze i kako se sve to steluje jer imam i drugih obaveza a ne da testiram sve to. Sto se tice kupovine detektora to je ipak tvoja stvar koji ces uzeti a ja ti zelim puno uspjeha, koji god da uzmes, posebno ako to bude neka nabudzena kopija iz kucne radinosti .

vumi....malo sale nikom nije na odmetu,mada kako nasi ljdi kazu u svakoj sali ima pola istine....a ovo....ja vec imam dva komada iz te kucne radionosti i......fenomenalno funkcionisu......da je nabudjeno,bogami jes.......i ja sam licno izuzetno zadovoljan,u stvari....prezadovol jan....

a sto se tice siriusa......nista nisam osudio daj boze da je sve ok......pa da ga i ja kupim.....sto da ne.....

nego mi je malo nejasna ta tehnika......mislim daljinski za televizor radi na bateriji od 9v i ne hvata na 3 metara kad se udaljis od tv-a i to u vazduhu......sad.... .da postoji neka naprava koja radi na 12v pa i na 18v i tuce nekih 15 m pod zemlju i to kroz raznorazne prepreke......malo je to sajans fiksn.....po meni.....

nadam se da si video aparate koje firme koriste za nalazenje podzemnih kablova,kolike su prvenstveno i na koju voltazu rade...a jedva da hvataju 2-3 m u dubini.....

ja sam jednom imao prilike da vidim.....

opet kazem,daj boze da sirius obecava .....ja ga kupujem......ali eto,ti ces biti sada glavni koji ce ga testirati,i jos jednom hvala na opsirnom objasnjenju.....i aj vidi da bude i neka slika u buduce....cisto radi reda...

puno uspeha...
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 19.04.2008, 00:44
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Radni napon detektora je nebitan ( napon baterije ). Radni napon ovisi isključivo o elektroničkim sklopovima određenog projekta, bitna je izlazna snaga i što je moguće manja disipacija topline na aktivnim i pasivnim komponentama, a za to je presudan kliker konstruktora i precizno nulovanje, odnosno ručno podešavanje namotaja prije plastificiranja sonde.
Jedina moguća slaba točka kod nekih, napominjem samo kod nekih industrijskih detektora je sonda, a sve ostalo je neusporedivo kvalitetnije od umotvorina iz garaže. Svaka čast rijetkim pojedincima, odnosno genijalcima koji imaju ovu priču u malom prstu.
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 19.04.2008, 15:04
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Eclipse4
Sirius ne radi ni na 12 ni na 16v nego radi na 21,6V. Dubina koju moze dostici (po navodima proizvodjaca), sa najvecom sondom 200 x 100cm iznosi cini mi se 10m, ali ne na sesterce i denare nego na predmete sa mnogo vecom zapreminom. Sto se tice detektora za otkrivanje cijevi pod zemljom oni rade na sasvim drugi nacin (bar mi se cini) i to pomocu radio signala a otkrivaju 10cm siroku cijev na nekih 1,5m (govorim iz sjecanja) a sa dodatnom sondom (ili kako to vec nazivaju) koja se gura u cijev i dublje (ovo sluzi za otkrivanje plasticnih cijevi i njihovo pracenje). Po mome toliku cijev ce otkriti i neki vlf detektori u rezimu all metal.
Sto se tice testiranja, ja nisam niti glavni niti jedini koji ga testira, jer to moze svako od vas da radi. Ove detektore pratim vec nekoliko godina i sam sam zainteresiran za njih, zbog toga sam se i odlucio na testiranje sto je proizvodjac prihvatio i poslao mi jedan. Danas planiram da se cujem sa njim telefonski i da mu kazem nekoliko stvari u vezi istoga. Ja bih najradije otisao kod njega da mi on licno pokaze kako se sta radi ali je razdaljina samo nekih 2000km, tako da mi se, iskren da budem, neda (bar ne jos). Prvo sto cu mu reci je to da obavezno napravi rukohvate i leziste za podlakticu jer je bez toga trazenje dosta tesko a onda cu mu nesto reci i o zavrsnoj izradi detektora (nije bas nesto posebno uradjen za tu cijenu - moje iskreno misljenje). Sto se tice uporedjivanja daljinskoga za TV (koji radi na infracrveno zracenje) i samog detektora to su dva razlicita svijeta jer IC ne moze prolaziti ni kroz kakve prepreke (osim staklo, jer se radi o svjetlosti) dok elektromagnetno polje moze proci kroz mnoge. Usput, napon u sondi kod siriusa iznosi preko 1000v sto se da i cuti kada nema buke u blizini (zuji kao trafo), sto sam ja mislio da dolazi od slabog namotavanja same sonde. Na pitanje da li je to normalno odgovor je bio da jeste, jer je napon u njoj toliki koliki jeste. Sada zamislite da se nadjete u blizini nekog dalekovoda, kako ce on reagovati na tako nesto...

@Enigma
U pravu si da je sve stvar klikera od samoga proizvodjaca, jer i kod siriusa se sam napon baterije koristi u neke svrhe pojacavanja izlaznog signala
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 19.04.2008, 21:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Danas sam razgovarao sa njemackom 1,5 sati i na kraju smo dosli do zakljucka da detektor ipak nije u redu.
O cemu se radi? Kada sam dobio detektor u njemu se nesto pomjeralo sto mi je proizvodjac rekao da ne smije da se desava ni u kakvom slucaju i da je vjerovatno doslo do ostecenja u transportu. Kada sam ga pitao da li detektoru smetaju dalekovodi, rekao je ni u kom slucaju mu ne smiju smetati a kada sam spomenuo da ga ne mogu smiriti onda je rekao da tu nesto ne stima jer on treba da radi sasvim normalno ispod dalekovoda i da mu nikada nije smetao. Evo sta mi covjek jos kaze...kutiju od kreme za djecu, koja ima promjer nekih 10-ak cm u vazduhu mora da otkrije na preko 80cm a u zemlji ne smije da izgubi ni cm pa cak treba i dublje da ju pronadje. Jednu biro skvacaljku (mislim da se tako zove) dimenzija 5x20mm otkriva na nekih 15cm a sarafcic M3 otkriva malo ispod 10cm (ovo radi u startnom programu). Kada sam mu ja rekao da ne mogu uhvatiti lopatu na 50cm u vazduhu, a veca je od one kutije za kremu bar 5x, onda je rekao da tu sigurno nesto nije u redu. Ja cu detektor isprobati jos jednom u stanu sutra i zapisati daljinu na kojoj hvata i sve te predmete sa kojima sam testirao, poslati detektor nazad za njemacku na kontrolu ispravnosti. Objasnjeno mi je jos kako se tacno sa njim radi, sta moze a sta ne moze, koje funkcije ne treba uopste mijenjati a koje treba i kako koristiti, da bi se ostvarili najbolji rezultati. Jos mi je rekao da je prije neki dan detektor testiran na jednu punu saku novcica i da ih je otkrio, cini mi se, na nekih 85cm dubine. Ovo pokazuje da sa ovim detektorom kojeg ja imam stvarno nesto nije u redu a to cemo vidjeti za koji dan. Kada sam mu spomenuo da sam u zemlju zakopao jednu kutiju od bonbonica, promjera nekih 10cmx2cm i jednu dozu od slaga, koja je velika kao doza od 1/2 litara piva i da to nije mogao naci na dubini od 50-60cm ni sa malom ni vecom sondom, zakljucio je da detektor stvarno nije u redu. Posebno ga je bunilo to sto detektor nisam mogao nikako smiriti, bilo sta da sam probavao. Dakle, vidjecemo sta ce donijeti jos jedan test u vazduhu sutra pa ako rezultati ne budu zadovoljavajuci (a nece sigurno), detektor leti nazad za njemacku a nazad dolazi drugi .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 19.04.2008, 22:16
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Ha ha ha Vumi hoces li da ti mojom podmornicom posaljem jedan bugarski detektor koji kutiju od kreme precnika 80 mm u vazduhu hvata na 100 i neki cm znam da nevolis home made i neafirmisane modele ali nemas zakup a imas mogucnost da testiras mozda onda i promenis misljenje o tim nekim uredjajima?
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 19.04.2008, 22:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
To rade sigurno sa malom sondom od 50 i kusur cm, a kada ih upotri****s na terenu hvataju tu istu kutijicu na 20 . Bolje da ih ne pominjes ovdje...dobijam osip od toga...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 19.04.2008, 23:43
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
citat

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
To rade sigurno sa malom sondom od 50 i kusur cm, a kada ih upotri****s na terenu hvataju tu istu kutijicu na 20 . Bolje da ih ne pominjes ovdje...dobijam osip od toga...
Zasto ne pustiti coveka da objasni kako masina radi { Kapetan Crni } .Mislim da bi se mnogi slozili ali da ne pominje ,,Firmu " mozda prodje pa ga treba uzeti u obzir i izvrsiti test ako prodje dobro jeste ako ne prodje tu nema price.Takodje mislim da je tehnika i tu napredovala jer su mnoge korisne informacije dostupne sto sa interneta sto sa modifikacijom pojedinih masina pa ko ima ,, kliker " on ce nesto i napraviti kako valja.Sto se tice Sirijusa mnogi su verovatno zainteresovani za pravi i dobar test a Vumi ce to dobro odraditi.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 03.09.2007 23:24
Test G-Maxx-a II Vumi Testiranje detektora 3 28.08.2006 19:57


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!