Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 28.07.2009, 23:10
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ni ja nemam problema s ciglama.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 29.07.2009, 08:31
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
ja kad naidjem na ciglu ja je sutnem
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 29.07.2009, 11:05
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Imam kući razne uzorke rimskih cigala.Neke su više a neke manje ,,mineralizovane,,.K ažem tako zato što neznam tačno koji je i čiji oksid prisutan(možda je i neka ruda) u tim ciglama jer ih nisam laboratorijski analizirao a da ne bi pogrešio lakše je koristiti opšti opis koji se i inače koristi u žargonu prodaje i industrije metaldetektora
Baš je lepo čuti da ljudi imaju tako dobre detektore koji su neprikosnoveni za bilo kakav teren i da dublje vide u zemlji nego u vazduhu...možda im zemljište i dozvoljava da podignu osetljivost više nego u vazduhu pa zbog toga.Samo se pitam ako je tako kao što tvrdite kako to da na terenima koji su pretraženi po ne stotine nego nekoliko hiljada puta u mom kraju sa super moćnim explorerima,cz5,cz7, xlt,dfx......i kojekakvim drugim aparatima i dalje ima novčića i to na relativno plitkim dubinama?Posle svakog oranja(ne dublje od 30cm u mom kraju) i svakog freziranja (15-ak cm) izlaze i nalaze se novi novčići! Pa odakle to dolazi kad detektori vide te iste pare u vazduhu na 30-ak cm a u zemlji i dublje po vašim tvrdjenjima???
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 29.07.2009, 12:13
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od tragac78 Prikažite prilog
Baš je lepo čuti da ljudi imaju tako dobre detektore koji su neprikosnoveni za bilo kakav teren i da dublje vide u zemlji nego u vazduhu...možda im zemljište i dozvoljava da podignu osetljivost više nego u vazduhu pa zbog toga.Samo se pitam ako je tako kao što tvrdite kako to da na terenima koji su pretraženi po ne stotine nego nekoliko hiljada puta u mom kraju sa super moćnim explorerima,cz5,cz7, xlt,dfx......i kojekakvim drugim aparatima i dalje ima novčića i to na relativno plitkim dubinama?Posle svakog oranja(ne dublje od 30cm u mom kraju) i svakog freziranja (15-ak cm) izlaze i nalaze se novi novčići! Pa odakle to dolazi kad detektori vide te iste pare u vazduhu na 30-ak cm a u zemlji i dublje po vašim tvrdjenjima???
jel ti ovo pitas ozbiljno ili ...
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 29.07.2009, 13:20
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
...i moj tata skuplja sve sto nadje po njivi od komada keramike cigli olova pa i ek****.Ne znam zasto uopste pali diskriminaciju kad svejedno kopa na sve zivo
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 30.07.2009, 00:48
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
XLT i DFX su odlični za detekciju metalnih predmeta u zemlji, zračni testovi kod ovih aparata su loši, tim bolje.
Teško je pronaći na 30 cm novčić u okomitom položaju, ali kada ga plug postavi vodoravno, nema problema.
Brzi gonzalesi što jure po terenima slabo nalaze, a trome kornjače osjetno više.
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 30.07.2009, 09:20
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Samo da se nadovezem na mudri govor Enigme
...upravo zbog te slabe osetljivosti u vazduhu ova grupa detektora nije pogodna za oranicu ali zato kada upadnes na ravnu njivu i spustis sondu tik iznad zemlje nalaza koliko hoces
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 05.08.2009, 16:02
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 05.08.2009, 19:19
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Cezar Veliki Prikažite prilog
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?
sto se mene tice ni jedan ni drugi .na modelu 1270 su nesto zeznuli,a ova x-tera je totalno promasena
ako trazis savet,evo ti jedan od mene.whites aparati su najbolji,ali i najtezi za stelovanje(dfx,xlt i ostali)minelab aparati su ti malo skuplji ,malo tezi i isto malo komplikovani,mada ne kao whites.
fisher su ti laki,mnogo jednostavniji ali ne i mnogo duboki.
ako bih ti preporucio model koji da kupis rekao bih ti da pitas eclipse(okrenes dugme i radis,lagan,stabilan ,dubok,sa malo slabijom disc.) ili fisher 1266 ili neki xp
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 05.08.2009, 19:26
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
Citat:
citat od Cezar Veliki Prikažite prilog
E konacno sa nasao dva nova detektora izmedju kojih se dvoumim a to je:
Minelab xTerra 50 i fisher 1270x
Koji od ova dva mi vi preporucujete?
nesto trece,
u tom cenovnom rangu moj izbor bi bio minelab musketar advantage koji po jednostavnosti, ceni i kvalitetu odskace od oba,
sretan izbor, pozzzz
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!