Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 09.12.2008, 21:12
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pa dobro pike.sch, jel potrebno odmah u odgovoru kopirati toliki tekst od baneta?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 09.12.2008, 21:20
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 145
Dobio je 574 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Nije, izvinjavam se necu vise .
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 09.12.2008, 21:27
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Dok se mi ovde delimo na dobre i lose,
u ovom trenutku arheoloska nalazista od izuzetnog znacaja najvise ugrozavaju veliki investicioni radovi koji brisu svaki trag proslih vremena i kultura.Takav je savremeni trenutak da se urbane sredine sve vise sire.Izgradnja zahteva kopanje nekoliko metara u dubinu i time se neminovno unistava sve pod zemljom...
Zato draga Gospodo neka Vas ne pogadjaju ovakvi novinski clanci,jer i ti
novinari moraju o necemu da pisu.
Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 09.12.2008, 21:34
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
U životu mi nije palo na pamet da oskvrnem grob ili bilo koju povijesnu znamenitost, taman da pripada omraženom tiraninu ( stvar odgoja ), na žalost u većini slučajeva sve ovisi o osviještenosti države, a jadni siromašni pojedinac je zadnja karika totalno zamršenog lanca i po pravilu uvijek samo on naj_ebe.
Siguran sam da je problem u višim instancama koje nastoje biti je_bene i poštene.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 09.12.2008, 21:49
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Cika bane , slazem se sa tvojim pisanjem podpuno. Zar je zakon pravljen da bude samo na strani pojedinih velikana? ma desmo bre mi u tome svemu? obicni gradjani. smuci mi se kad neko kaze ili napise toje na ivici zakona ili protiv zakonito. Ajde nekami neko pokaze nekoga ko jos nije nesto uradio protivzakonito? i ko osmisli taj zakon? el mene ili mnoge od gradjana neko pitao dali se slazem sa nekim zakonom i slicno? u zemlji gde vrhunski , vodeci i arheolozi nepostuju zako, sto bi ja onda obican gradjanin postovao taj isti? Koliko je samo arheologa prekopalo teren na brzaka i odnelo nalaze a ostavili iza sebe lomovve i rasturene stvari koje im se nisu ucinile znacajnim . A pjedini novinari, e brate one su ko seoske tracare, " rekla komsinica daje baba mari prokiso pasulj" a oni odma prepricaju kako se i kuca srusila. I stvarno nekapiram, mozda sam i prost u tome shvatanju, stalno neko trubi, nedrzimo se zakona. M kojeeeeeeeeeeg bre zakon? mi obicni gradjani se bar trudimo da donekle ostanemo pri sebi i u normali. Sto ja nebih mogao da kopam na nekoj rimskoj vili ili lokalitetu ako nije arholosko iskopavanje,da isti mozaik lepo saberem i odnesem kuci , sta ce biti ako ostane na njivi i seljak onda plugom zaore malo dubje? ovako bi bar ostao sacuvan i mogo bi ga pogledati svaki drugar kad dodje u posetu. Kod nase je bre zakon ola la laaaaaa jos daleko od savrsenstva, mada i ovde na zapadu jos nije usavrsen ali je jako prikladniji i podesen za obicne gradjane a ne za velikane i mocne ljude.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 09.12.2008, 21:59
Mladen Mladen je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 08.05.2008
prilozi: 580
Zahvaljivao se: 66
Dobio je 61 zahvalnice(a/u) za 23 priloga
i tako su vrli arheolozi otvorili jedan mali grob star kojih 2500 ili vise godina , mjesec dana krave su tortiljale po njemu , a oni nista - onda stavili malo najlona i par kamencica da to ne odnese , a krave i dalje tortiljale i na kraju ga uredno zagrnuli zemljom . Ne da sam bio u napasti da im cjeli taj komad zemlje ukradem i sakrijem , nego i vise od toga . ARHEOLOZI ?
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 10.12.2008, 07:44
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Slazem se da je tragedija kada se unisti bilo sta na arheoloskom lokalitetu, nisam iznenadjen kada se tako nesto desi jer sam svakakve ljude vidjao sa detektorima da rade. Ja razumem da je kriza i da svi pokusavaju da dodju do zarade ali tako ruzne stvari kao sto je unistavanje mozaika ili bilo cega drugog osudjujem. Gledajuci tv i slusajuci kolike su plate u upravnim odborima drustvenih firmi dolazim do zakljucka da neko ko jedva prezivljava i sastavlja kraj sa krajem je verovatno toliko besan da ga nista ne interesuje osim da zaradi nesto. Naravno da to nije opravdanje za takvo varvarsko ponasanje, ja svoje studiranje uglavnom finansiram od trazenja sa aparatom to je tragedija jer drugacije nebih mogao. Da mogu ja bi sve sto nadjem ostavio sebi. Ali kad treba da se plati skolarina, skripte, prevoz i sve ostalo meni ne ostaje nista drugo sem da prodajem da bih se skolovao.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 10.12.2008, 13:24
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
ma naravno, niko normalan ne moze da opravda rusilacke pohode novih varvara na arheoloska nalazista ,
da je sve to bilo dobro pod okom nekog cuvara ne bi se to desilo.
ali isto tako mislim da nije normalno ni da se svaka njiva ili suma, visoravan ili udolina naziva arheoloskim nalazistem samo zato sto se na par metara ispod nje potencijalno moze naci nesto iz proslosti, a pri tome nista ne uciniti na temu istrazivanja na tom lokalitetu,
gospoda profesionalci misle da je dovoljno u svojim internim spisima neki vis proglasiti utvrdjenjenjem iz rimskog perioda i onda su valjda svoj posao zavrsili???
pa koliko bi to arheologa ova mala srbija /ili sve jedno bivsa yuga/trebala da ima da se konacno i da kraja ispitaju svi ti objekti,
pa jel treba cela drzava da stane i da svi uzmemo po spaklicu i cetkicu i da radimo jedno 50tak godina dok ne raskopamo sve terene i da konacno zavrsimo sa svim tim pricama o arheoloskim nalazistima devastiranim od "divljaka"
jednostavno mislim da se gospoda iz ustanova koja treba da brinu o arheologiji sire malo vise od gubera,
imaju oni dovoljno posla, samo ako hoce stvarno da rade i na onim monumentalnim objektima kao sto su caricin grad, viminacijum i slicni objekti koji zvrje pusti i bez ikakvih ili sa nekim minimumom aktivnosti godinama,
najlakse je napadati one koji rade a to su u ovom slucaju naravno divljaci, a oni /arheolozi/ koji su od drzave i od para gradjana ove drzave placeni za svoj posao mogu opusteno da sede u toplim kancelarijama i da se vrte po internetu i domacim aukcijama i prate koje su cene postigli artefakti sa ovih prostora.

eee da ne bi bilo da ja samo arheologe kritikujem,
imao sam priliku da ovde u beogradu upoznam grka koji je tragac i konstruktor metal detektora i slicne opreme, on je jedan od starijih clanova geotech thuntinga foruma i sa njim sam pricao o traganju sa metal detektorima u grckoj
elem,
cela grcka je po njihovom zakonu arheolosko nalaziste, i jednostavno ne postoji mesto gde neki privatnik moze da se bavi ovim hobijem,
u slucaju da se kod nekoga nadje metal detektor ili slicno namenska sprava moze da ocekuje ostru kaznu u koju spada, oduzimanje aparata i nalaza, novcana kazna a za strance najverovatnije i neka zabrana ulaska u zemlju
zato momci vi sto volite da u grcku putujete sa metal detektorom dobro razmislite o posledicama, jer daleko je engleska sa svojim pozitivnim zakonima o hobi arheologiji.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 10.12.2008, 23:15
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Stvar je jasna ko dan, netreba tu nesto mnogo da se prica kad je to i vrapcima na grani jasno,uostalom dali neko zna u citavoj Srbiji gde to se radi ili se radilo ove godine na nekakvom lokalitetu, dajte mi primer ????????nekakav dokaz, ali molim vas nemoj da racunate to sto Nemci kopaju po Viminacijumu,Francuz i po Sirmiumu a nasi nadgledaju,.....gde rade nasi arheolozi na kom lokalitetu?
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 11.12.2008, 01:00
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 201
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
Nasi arheolozi savesno rade po kafeterijama izucavajuci nove nacine ispijanja kafe. Prekucavaju stare diplomske radove menjaju korice i hvale se da su napisali nesto novo. U medjuvremnu kukaju na nas i kako sve zivo pokradosmo a ako li se sta i odnese u muzej to uzimaju bez reversa ili bilo kakve priznanice da je uslo u muzejski fond vec lepo sebi u dzep. E pa prijatelju od sedenja u toploj kancelariji nema nalaza. Nijedna legija nece promarsirati kroz knjigu posejati par sitnica pa da se napravi odma jedna izlozba i napise par monografija. Lopata, teren i udri. To je za sada jedini nacin. Ali redovna plata i kukanje kako se nema para za rad na bilo kakvom terenu pa to je milina. Licno sam isao u muzej Vojvodine i trazio da me zovu ako ima bilo kakvih iskopavanja da samo fizikalisem. Sam placam put, hranu, smestaj. Ma nisu se ni setili. Oni se jednostavno izlaska na teren GROZE.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
zanimljivost ........ fabijanus Zanimljivosti 2 08.09.2008 17:29
zanimljivost Weber Zanimljivosti 6 21.05.2007 11:47
evo jedna zanimljivost bojanrist Zanimljivosti 0 02.12.2005 22:39


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!