Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 03.10.2008, 22:19
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
glinena piramida

Njemacki arheolozi su uz pomoc Zilke Kujundzic-Vejzagic,kustosa Zemaljskog muzeja iz Sarajeva,na neolitskom lokalitetu Donji Mostri(kod Visokog) pronasli glineni predmet koji svojim oblikom podsjecana spljostenu piramidu.Na ovom predmetu koji je pronadjen u jednoj od cetiri sonde se nalaze urezani znakovi koji mnogo podsjecaju na tzv."vincansko pismo"Predmet je odmah odnesen u Zemaljski muzej na ispitivanje,a ovih par fotografija su napravljene mobilnim telefonom.Nijemci i Zilka datiraju ovaj predmet u period od 6000-3000 god p.n.e.


E sad,Osmanagic nebi bio ono sto jest da ovo otkrice nije povezao sa svojom piramidom.On misli da je ovaj predmet minijaturni prikaz "benben"-a(kamena koji se stavljao na sami vrh egipatskih piramida)te je zbog toga poslao ov uporednu fotografiju holandskoj i belgijskoj stampi.....
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg piramidaji6.jpg (34,0 KB, 37x prikazano)
Tip dokumenta: jpg TR%20Artefact%20piramide%201%20080929.jpg (32,2 KB, 38x prikazano)
Tip dokumenta: jpg TR%20Artefact%20piramide%202%20080929.jpg (25,6 KB, 37x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 03.10.2008, 23:24
Korisnička slika od vedran
vedran vedran je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.01.2008
mjesto: Tokyo, Japan
prilozi: 238
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 9 zahvalnice(a/u) za 5 priloga
Hehehe, ja sam iz Kreševa tj. živim veoma blizu Visokog....


Ukratko, moje mišljenjei mišljenje svih pametnih ljudi na svijetu je da u Visokom nema piramide. To je čisto moje mišenjenje, znači NE nametnuto. Osmanagić samo zgrće lovu na tom i to je to. Ima tu svakakvih stvari tj. dovede u svoj tim arheologe i razne druge ljude po toj ili sličnoj struci... kad oni dadnu negativan odgovor što se tiče piramide (znači da je nema) Osmanagić ih samo izbaci iz svog tima i zamjeni nekim drugim arheolozima i sl. To se zna ali on jednostavno, razvija turizam u Visokom. U Visokom je sad sve postalo u obliku piramide, ljudi prave pizze u obliku piramide, prave kuće u tom obliku i cijelo Visoko je tako reći "piramidalno". U Bosni ima puno brda sličnih piramidi...ali to je znači čisto zgrćanje para i pravljenje turizma...

Kod nas se prepričavaju razne provale sa "piramide"... Nađu kosutra i Osmanagić kaže da je neki grob faraona, na kraju se ispostavi da je kostur iz zadnjeg rata ili II. svjetskog.... )))


Dođu ljudi na piramidu i zateknu Osmanagića kako ucrtava neke simbole krampom u stijenu i sl. hehe


Iako je ovo Zeljketa ovaj post stavio oko ove male postojeće "piramide" ja sam nadupunio da svi znate šta se stvarno događa u Visokom....




Vedran
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 03.10.2008, 23:27
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Uzorak s ove piramide je čest u starijem željeznom dobu, 10. - 7. st. pr. Kr.
Što se tiče bosanskih piramida izgleda da je Osmanagić u pravu, no još ne treba trčati pred rudu, veliki svjetski autoritet dr Harry Oldfield je to učinio.


http://www.piramidasunca.ba/ba/index...-PIRAMIDA.html


http://www.electrocrystal.com/
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 03.10.2008, 23:31
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Sve to meni opet liči na hoax.
Mutna fotografija, predmet kao da je do malopre služio za svoju svrhu, senzacionalizam, pozivanje na eminentne institucije (do kojih možda nikad neće ni doći ova informacija, ili do nas njihov odgovor). Verovatno će je u danima što slede spominjati samo Osmanagić...
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 03.10.2008, 23:35
bokiii
Gost
 
prilozi: n/a
valjda bi do sad vec trebali znati jel je ima il ne...
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 03.10.2008, 23:44
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.494
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Ljudi,ja nisam napisao da je ovaj predmet pronadjen na iskopavanjima oko tzv.piramida,nego na neolitskom nalazistu(jednom od tri u okolini Visokog)Ovo nalaziste su evropski strucnjaci proglasili jednim od najznacajnijih u Evropi.Prekjuce sam procitao jedan intervju sa Zilkom Kujundzic(sada taj tekst ne mogu da nadjem nikako)u kojem ona kaze da je slican predmet pronadjen i u jednoj pecini,ako se ne varam,kod Sanskog Mosta i da je to neka postolje nekog,kako ga arheolozi nazivaju,"svjecnjak" .Predmet je sigurno pronadjen i nema nikakve veze sa Osmanagicem i njegovom piramidom(osim valjda za njega)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 03.10.2008, 23:48
ЛазарС
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Uzorak s ove piramide je čest u starijem željeznom dobu, 10. - 7. st. pr. Kr.
Što se tiče bosanskih piramida izgleda da je Osmanagić u pravu, no još ne treba trčati pred rudu, veliki svjetski autoritet dr Harry Oldfield je to učinio.
:t otlach: Da, toliko eminentan naučnik, otac electro-crystal therapy...
Postoji termin na trulom zapadu: Loša nauka. Evo linka do sajta koji nosi to ime i ima bogatu datoteku sa ovom tematikom. Spominju i pomenutog eminentnog
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 03.10.2008, 23:55
Korisnička slika od vedran
vedran vedran je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.01.2008
mjesto: Tokyo, Japan
prilozi: 238
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 9 zahvalnice(a/u) za 5 priloga
Pa da... skužili smo da ta glinena piramida nije sa Osmanagićove "piramide"...

Ja Zilku znam osobno i bio sam jednom na tim iskopavanjima...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 04.10.2008, 00:03
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Kao što je Lazar rekao, slika je mutna, zašto ?
Koliko god da se trudim nikako ne mogu doživjeti ovaj predmet, osjećam totalnu prazninu bez imalo duha u njemu, kao da je pao s neba na ovo neolitsko nalazište, ebiga, možda danas nije moj dan.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 04.10.2008, 00:10
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Lazo, Lazo, pobogu zašto na brzaka stavi točku na ovu zaebanciju, a mogla nam je dugo potrajati.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
...piramida ... fabijanus Zanimljivosti 0 06.06.2008 21:26
Piramida ...??? fabijanus Zanimljivosti 5 05.01.2008 23:27
Bosanska piramida kratki Zanimljivosti 2 16.04.2006 14:06


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!