Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 03.03.2010, 17:58
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Izbrisana tema

Koliko vidim tema koju sam postavio na forumu se izgubila.Glasila je onako kako je glasila.Zasto je izbrisana?????Ljudi treba da se informisu o svim desavanjima vezanim za ovaj hobi.Mislim da nije trebalo brisati!!!!!!!!

Promijenjeno od Vumi (04.03.2010 u 15:40 sati)
  #2  
Staro 04.03.2010, 02:25
miki13
Gost
 
prilozi: n/a
Podrska

Dzon Vejn ako nesto znaci evo ja saucestvujem sa tobom idajem punu podrsku za temu.
Kolega ti nisi postavio statut fabrike cokolada ,nego nesto sto zanima sve nas koji masemo detektorima.
Misljenja sam da jos treba razgovarati bas na tu temu ,stupiti u kontakt sa ljudima koji su pioniri ovog poduhvata i razmeniti misljenja pa cak im ili pomoci ili traziti neku pomoc od njih.
Kod nas u Nisu vec nekoliko ljudi razgovara o tome i spremaju se na isti poduhvat.
Dzon puno pozdrava druze.....
  #3  
Staro 04.03.2010, 03:06
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ti bi da podrzavas takvo drustvo?svaka cast...
to smrdi kilometrima unaokolo....
mada svako ima pravo na svoje misljenje.....
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
  #4  
Staro 04.03.2010, 07:05
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od miki13 Prikažite prilog
Dzon Vejn ako nesto znaci evo ja saucestvujem sa tobom idajem punu podrsku za temu.
Kolega ti nisi postavio statut fabrike cokolada ,nego nesto sto zanima sve nas koji masemo detektorima.
Misljenja sam da jos treba razgovarati bas na tu temu ,stupiti u kontakt sa ljudima koji su pioniri ovog poduhvata i razmeniti misljenja pa cak im ili pomoci ili traziti neku pomoc od njih.
Kod nas u Nisu vec nekoliko ljudi razgovara o tome i spremaju se na isti poduhvat.
Dzon puno pozdrava druze.....
Hvala Miki.Ja sam u kontaktu sa Predsednikom udruzenja,covek je iz mesta gde sam ja rodjen .Potpuno si u pravu,nije statut fabrike vec ovog naseg hobija ali vidim da ljudi negiraju takav poduhvat.Sta da se radi ima nas raznih.Kome smeta statut udruzenja hobi tragaca i kakav mu je interes da ne bude na forumu ,nije mi jasno?????Ako je i to zabranjeno,nemam reci,jednostavno.
  #5  
Staro 04.03.2010, 07:19
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 158 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
ti bi da podrzavas takvo drustvo?svaka cast...
to smrdi kilometrima unaokolo....
mada svako ima pravo na svoje misljenje.....
Eclipse druze,da li smrdi ili ce da smrdi ili mirise vreme ce pokazati.Sta to smrdi druze????Zato sam i postavio sve ono kako bi se cula razna misljenja i komentari.Ja licno podrzavam udruzenje arheo-amatera Srbije jer ce nam to ici u korist a nikako na stetu a ti druze razmisli kako?Ja nisam ovde postavio nikakvu stranicu protivno ovom forumu.Ako vi mislite da je statut i kodeks udruzenja hobi tragaca protivno ovom forumu, sta cu ja misliti i sta ce drugi misliti o vasem ponasanju?????
  #6  
Staro 04.03.2010, 10:28
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
dzone znas da smo uvek delili ista misljenja,ali ovog puta zajsta nemogu da budem na strani tog drustva i ja temu nisam obrisao ali se potpuno slazem sa vumijem da je to samo bogacenje preko drugih i zajsta smatram da toj temi nije mesto na ovom forumu.....naglasava m to je moje i samo moje misljenje.jer ja tu temu sigurno ne bih ni pogledao vise...
a to sto si ti u kontaktu sa tim predsednikom svaka cast,i ja sam bio u kontaktu sa deksijem i jeo je i pio i spavao i s_rao u moju kucu,pa mi na kraju ukrao motor....kapiras?
ja niceg korisnog tamo nisam video,ama niceg za POJEDINCA!
kao sto rekoh da se ne ponavljam jer ce mozda da nas vode dva po dva za ruku na teren?jel ce mozda da me teraju sa detektorom da ceprkam pored arheologa?
da podrzavam ljude koji ce da nas koriste kao sto ja koristim kera za lov,da im otkrijem terene i da ih uvedu u registar a posle sta? da mi dodje neko i da mi kaze da sam na registrovanom terenu?i da ne mogu tu da radim bez nadleznih.....meni zajsta to ne treba.....
a onaj koji iz onoga svega nije mogao da zakljuci da se upravo o tome i radi onda je taj zajsta slep....
pa eto ti primer koji je vec bio pisan,mislim da je miligor rekao da su arheolozi isli i popisivali teren,eto nek se on izjasni dal sme da kroci tamo.....sutra mislis da ces se setati ko pcela u prolece po terenima jer si clan njihovog drustva?
mozda i moze ali s cetkicom u ruke da brises zemlju polako sa nekih nalaza....uz nadzor arheologa...
a ne bi me cudilo da ce recimo 60% clanarina ici arheolozima jer "nemaju" jadnici para za svoja istrazivanja,30% "gazdi" firme i 10% za onaj njihov otkup nalaza od clanova....tako da ako bi nalaz vredeo 1000din ti dobijes nekih 50-100 dinara za njega.
i sa tim parama arheolozi bi bili aktivniji po terenima a ti druze masi detektorom pored njih tamo i nadji vezu medju njima da ustekas koju bronzu u dzepu.i zapamti to nije UDRUZENJE HOBI TRAGACA vec UDRUZENJE ARHEO-AMATERA.
hobi tragac je jedno a ovo je sasvim drugo....a meni ne treba biti clan tog drustva! ko sto navodis da ce tu biti puno izmena i dopuna,cime ti garantujes da kad se nakupe dovoljno clanova ta promena i dopuna ici na bolje?sta ako krene na gore?sta ako tim izmenama i dopunama treba 20 godina?
pa ni jedan politicar nije dosao na vlast obecavsi tiraniju i propast....

a sto se misljenja tice,bar me ti znas,i znas koliko sam uvek realan i onda mozes biti siguran da je ovo napisano najiskrenije.....a svako ima prava na svoje misljenje kako ja na moje tako i ti na svoje.....e a ovo mi nije jasno sta ti znaci "VASEM PONASANJU" sta podrazumevas pod time? da smo ja i vumi stvorili neki sindikat ovde ili sta?to sto se ja i on slazemo oko ovoga to je realna svar isto kao "sta cu ja misliti i sta ce drugi misliti "......zar ste vi oformili sindikat?

i za kraj sto se mene opet licno tice,da bolje da ste otvorili temu o fabrici cokolade,to bi me vise zanimalo nego ovo.
a ovako nesto ce me zanimati samo kad bude ime drustva HOBI-TRAGACI i kad budem mogao da detektor metnem na ledja i setam njime po ulici i da me niko nista ne pita a za svoje nalaze budem placen ko onaj englez (bese)(bilo je na forumu ovde da ne trazim po youtubu opet) za svoje nalaze.....em pare em buket cveca.....
nadam se da niko nije uvredjen...
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
  #7  
Staro 04.03.2010, 15:37
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
I.Dzone, tema koju si postavio se nije izgubila, mogao si da procitas objasnjenje zasto je izbrisana tj zasto sam je izbrisao. Zamolio bih te da ovu temu vise ne zapocinjes na forumu. Moje misljenje je da ce to biti nesto od cega ce mozda 2-3 covjeka imati koristi i to je sve dok ce ostali (pricamo o mogucim clanovima) biti samo kucici za otkrivanje lovine. Ti isti bi to vremenom, ili prvi put kada bi pronasli nesto i to im bilo oduzeto, prokljuvili i napustili bi ga. Zasto taj doticni predsjednik, nije ovo ucinio bez naplacivanja clanarina, ustvari zasto je sve to zamislio sa placanjem clanarine? Meni je takodje interesantno to, da je covjek dobro proucio zakonik (tako mi bar izgleda) jer navodi cesto nekakve tacke iz zakona. Kada se statut udruzenja procita, on je previse nejasan, i vec sam jednom bio napisao, covjeku nije jasno sta smije a sta ne smije. Pored toga, u ovu igru su ubaceni i jos neki ljudi kojima je vjerovatno obecan dio lovine ili im je obecano da ce tu moci ovo ili ono samo da to sve podrze, ali ti isti ne znaju da ce i oni naici na tanak led. Oko ovog udruzenja ce se mozda cuti jos poneka recenica i to ce biti sve, isto kao i u njemackoj, jer tamo se vise ne pominju, a to sto imaju pravo da sjednu za sto na nekom nevaznom sastanku i tamo samo klimaju glavom, ne znaci da su nesto postigli osnivanjem toga drustva.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #8  
Staro 04.03.2010, 20:42
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Zbog sve vise kritika koje dobijam putem PP-a, tema je opet otvorena i mozete diskutirati dalje o ovom pitanju. Ja se nadam da nisam pogrijesio i da ce na kraju sve biti onako kako neki predvidjaju, a to je da ce se ovo sve zavrsiti kako treba.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Meni najdraza tema, kratki Zanimljivosti 0 03.05.2009 22:00


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!