Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #51  
Staro 07.05.2011, 20:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Da li sam ja dobro razumio tvoj post Krusarac? Pronasao je viskom 2 prstena na 10m (!!!) dubine? Jel se to neko brdo srusilo na to prstenje ili ih je neka zivotinja (jazavac, npr) odnijela na repu pod zemlju?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #52  
Staro 07.05.2011, 20:16
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
Ma da lepo si reko u snove se jos uverio nisam.
Pazi,definitivno su narodi sa nasih prostora prvaci sveta u tome.Majku mu jos nisam cuo da je neki Nemac sanjao neki cup ili da mu baba rekla gde ima zlato haha.Valjda ovi iz zapadne evrope ne sanjaju cupove jer imaju fine platice sa kojima moze da se sastavi od meseca do meseca.
odgoovorite sa citatom
  #53  
Staro 07.05.2011, 20:18
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
Hahahaha,vumi kod mene na ekranu stoji da sam napisao cm nisu metri prijatelju.
odgoovorite sa citatom
  #54  
Staro 07.05.2011, 22:57
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
U pravu si, 10cm
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #55  
Staro 08.05.2011, 00:25
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Krusarac Prikažite prilog
Ma da lepo si reko u snove se jos uverio nisam.
Pazi,definitivno su narodi sa nasih prostora prvaci sveta u tome.Majku mu jos nisam cuo da je neki Nemac sanjao neki cup ili da mu baba rekla gde ima zlato haha.Valjda ovi iz zapadne evrope ne sanjaju cupove jer imaju fine platice sa kojima moze da se sastavi od meseca do meseca.
ako zelis nesto vise saznati o tome,pogledaj jedno moje steknuto iskustvo (tema je pisana pre ove,sto znaci,da ovakve price postoje odavno i da ce uvek nove izaci,zasnovane na istom kalupu) ....mislim da ces tu naci sve odgovore


http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5536



'''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''' ''''''''
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #56  
Staro 08.05.2011, 10:40
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Ne bih bas rekao da su zapadnjaci imuni na zlato.U mom kraju pre desetak godina dolazili su neki Nemci na kampovanje,bili su tu sa mapama i raznim aparatima nekoliko dana.Pricu sam cuo skoro kao i da su izvadili zlato.
Sve to stoji sto se tice bogatstva nase zemlje,zlata ima svuda,ne bi se nalazilo tek tako da ga nema.Jedan covek je pre rata nasao 2 puta na razlicitim mestima.prvi je nasao dok je cuvao svinje,svinja ga je izrila tacnije sanduk.toliko i oko zabluda sa dubinama od 1,5m,ako je nekom sudjeno sudjeno,kao u Americi covek na lutriji(mislim na one milijonske) dobije 2 puta i to kupi srecku kod istog prodavca bilo je skoro na VOA.
odgoovorite sa citatom
  #57  
Staro 08.05.2011, 12:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Marko, odakle si ti? Nijemci su mozda imali mapu gdje je nekada tj iz nekog rata nesto zakopano i onda su dosli po to, mada ne vjerujem da su smjeli tek tako bez necijeg odobrenja traziti i kopati (ako je tacno).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #58  
Staro 08.05.2011, 15:50
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
U jednom selu u okolini su se ulogorovali i bili nekoliko dana.Verovatno je bio i neki nas covek sa njima.To je bilo pre desetak godina.raspitacu se jos malo oko ovog slucaja.
odgoovorite sa citatom
  #59  
Staro 08.05.2011, 19:29
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Bilo ko da je imao mapu ili kakav tacan zapis taj je to odradio pod velom tajne.Znaci bez privlacenja necije paznje.Posle toga se prepricavaju razne price u kojima nema istine.Meni se desilo par puta da sam kampovao sa drugarima na pojedinim mestima i naravno pretrazivali smo teren.posle toga u okolnim selima su prepricavali price da su dosli nekakvi kamperi sa mapama i odneli zlato.Smesno je to kada se slusa sa strane.U ovom hobiju su najbitnije tacne informacije,slika se stvara samo ako ima indicije,nepobitnih cinjenica i proverena tacna informacija.
odgoovorite sa citatom
  #60  
Staro 08.05.2011, 19:43
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Sto ne znaci da ne bi trebao da procesljam taj teren.A sto se tice hobija kao trazenja zlata to bi odbacio odmah,to ne bih nazvao hobijem vec pohlepom.
Zamislite samo krstase kad su se vracali ovim prostorom puni plena sa bliskog istoka i nasih predaka kako su ih vrebali da im olaksaju tovar.Srbi su to.
Ko zna kakvih dragocenosti je pod ovim tlom ne racunajuci zlato kao zlato vec unikatne predmete koje su donosili u Hristovo ime iz svete zemlje.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!