Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 21.12.2006, 23:12
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Pulsni iz silikonske doline

http://www.had.com/pulse.html

Sta je ovo ljudi moji na tetris me podseca najvise ili na neki daljinski za tv.Sta sve nece da prodaju pa ovo nije normalno.Stvavis bateriju od 9V i hvatas na 6m sve zivo.

Kad sam vec kod pulsnih detektora voleo bih da cujem neku preporuku za neki dobar pulsni ali da je neko imao iskustva sa terena sa istim.

http://www.pulsdetektor.de/produkte/produkte_index.html

Cini mi se da od svih proizvodjaca PI detektora odnos cene-i onoga sto uredjaji podrzavaju ovi su najbolji.Ali daleko od toga da su cene niske a ni ja nisam imao iskustva sa njima.
Cene su sledece:
Digger-1600€
Klondike-1800€
Yukon-2200€
Prospektor-2600€
Perseus-2800€
Pegasus-3200€
Orion-2500€
Sirius-3800€

Sonde:
50x50cm-150€
1x1m-220€
2x1m-280€
Gotovo svi uredjaji podrzavaju novu PIU tehnologiju(Puls Isolation Unit) pete generacije koja pojacava"dubinu" i sa velikom tacnoscu graficki prikazuje vrednost detektovanog objekta.
I jos jednom da napomenem sa ovim uredjajima nisam imao prilike da radim ovo su informacije od proizvodjaca a sa doticnim gospodinom koji ih pravi telefonski sam stupio u kontakt pa mi je on dao cene i ispricao sve to...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 22.12.2006, 18:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Problem sa tom stranicom je da je Pulsi obnavlja svako par godina. Dosta se korisnika vec naljutilo jer je iz pocetka stavljao sve i svasta i obecavao da ce svako moci napraviti sam te detektore jer ce on do kraja obezbijediti sve potrebne podatek i staviti ih njima na raspolaganje (ia ja sam medju njima). Na kraju od toga nije bilo nista. Ljudi su kupovali dijelove koji su stajali u listi, pravili stampane plocice gdje ce to sve da letuju (kao i sam sto sam uradio), da bi na kraju sve to palo u vodu. Sve u svemu dijelovi su ostali neupotrebljeni. Od svih tih ja sam recimo napravio , ako si malo pregledao stranicu, onaj Minipuls 3. Mogu ti reci da je dosta jak u vazduhu iako nisam napravio sondu togfa promjera koji je trebao, nego sam napravio manjega promjera.
Iskren da budem i mene jako zanimaju ti detektori ali na zalost previse su skupi tako da se ne isplati sve to (jedino ako se ima previse vremena za trazenje pa se nesto i nadje na kraju). Inace on sam ne prodaje sve te njegove detektore nego ima jedna njemacka stranica sa prodajom detektora i oni to rade za njega. Par njih se moze i kod njega direktno naruciti.
U svakom slucaju radi se o visokoj tehnologiji, ali bih ja ipak prije kupovine otisao kod njega i isprobao te modele na nekome poligonu.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 22.12.2006, 21:58
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Ma video sam da postoje seme za pravljenje ali to bas i nisam puno razgledao.Vidis,proc itao sam detaljno ono uputstvo za upotrebu koje je gotovo slicno kod svih ovih modela.Prvi utisak mi je bio"al je ovo komplikovano" i kad sam procitao detaljno sve do kraja shvatio sam da tako i jeste.Do duse to i sam proizvodjac kaze u tekstu da nisu jednostavni za upotrebu i da je potrebno dosta vezbe na poligonu.Jesu skupi ali za cenu od 1600 ili 1800€ dobijas uredjaj sto bi se reklo sa full opremom.E sad naravno ona vecna misterija koliko je to sve dobro na terenu to stvarno ne znam.

Nego sta je sa drustvom na forumu pa hajde ljudi preporucite neki dobar pulsni koji se pokazao na terenu...

Evo jos jedan detektor,nisam stigo da pogledam detaljno ali mislim da nije pulsni,a ni engleski mi ne ide bas najbolje.A ni onakvu sondu nisam video nikad do sada,i sonda i uredjaj impresivno deluju.Barem sto se izgleda tice ovo je nesto extra medju detektorima.Medjutim sto se cene tice ako sam je lepo video a to je 2500funti odnosno oko 3750€ to definitivno nije normalno.Ali sam siguran da nema coveka koji ovako nesto ne bih voleo da ima...
Pogledajte i sami
http://www.nexusdetectors.com/NexusProducts.html
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 22.12.2006, 22:45
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav!
Licno posedujem Pi detektor Nemacke firme Lorenz Deep Maxx3. Sve sto ti o njemu mogu reci da je savrsene izrade, na teren sam sa njim izlazio dva puta do sada a imam ga vec nekoliko meseci.Moj zakljucak iz testiranja samog detektora je da je mocan i da treba dosta vremena dok se ne steknu iskustva za rad sa njim. Preporucuje se za trazenje vecih objekata na vecim dubinama na mineralizacionim terenima i po sumi, za mesta koja su previse zaprljana se ne preporucuje posto ne poseduje diskriminaciju kao i svi pi detektori. Moguce je takodje traziti i sitne predmete sa manjim sondama. Poseduje mogucnos odvajanja metala (plemeniti-ne plemeniti) i ima skalu od 0-99 na kojoj pokazuje provodljivost.
Pisao sam na forumu o testu sa njim, pogledaj link: http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=1164
Inace cena mu je oko 4,600€ za aparat, dve sonde od 35cm i 45cm, stanga za okruglu sondu (sa kojom aparat postaje klasicni motion detektor), ram 1x1m za dubinsko trazenje, pojas za nosenje aparata i akumulator sa punjacem. Sve je lepo upakovano u jos lepsi kofer za nosenje. Licno nemam puno vremena da ga vise isprobam sto je velika steta!!!
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg deepmaxx3[1].jpg (26,4 KB, 45x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 22.12.2006, 22:57
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Ajde neka se pohvali neko da je sa tim pulsnim detektorima nesto nasao ,osim naravno gvozdja i to na nekim smesnim dubinama .
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 22.12.2006, 23:35
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Kako to lijepo izgleda ali samo za ljubitelje detektora, manje vise jedan u njihovoj kolekciji. Treba traziti detektor koji je gabaritom mali i dosta mocan, ipak se nekad isti drzi i po citav dan u ruci. Znajte mora se cuvati i kicma.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 23.12.2006, 00:11
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od sman
Ajde neka se pohvali neko da je sa tim pulsnim detektorima nesto nasao ,osim naravno gvozdja i to na nekim smesnim dubinama .
Po cemu tvrdis ovo sto si napisao bas me zanima?
Jel to znaci da je bolje koristiti VLF?
Ili da se ja ipak opredelim za visak i raslje hehe
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 23.12.2006, 00:37
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od BOKI
Po cemu tvrdis ovo sto si napisao bas me zanima?
Jel to znaci da je bolje koristiti VLF?
Ili da se ja ipak opredelim za visak i raslje hehe
Bolje je da se opredelis za visak i za raslje Boki ,jeftinije su a i ne moras da kopas nista pa ni gvozdje.
Inace bolje je u svakom slucaju koristiti VLF aparate , to pricam iz mog kraceg iskustva sa PUL STAR i sa nesto duzeg iskustva sa PULS AR ,koji je cista prevara kao i mnogi drugi(predpostavljam ) puls aparati .To kazem iz mog iskustva a ne po tome sto sam procitao neke neistine i gluposti o njihovim dubinama ovamo ili onamo.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 23.12.2006, 03:04
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Zasto si brate kupovao PULS STAR ako se ovaj prvi pokazao kao los,ne shvati me pogresno ali mi nije jasno?
Ma ne znam,ovo je prava konfuzija kad se covek treba odluciti sta da kupi.Kod svih drugih uredjaja se odprilike zna sta je dobro,kvalitetno i sta funkcionise samo kod detektora ne.Dobro,nije mi bas neko poredjenje ali me razumete svi sta zelim da kazem.Do 20-30-40cm svi detektuju po nesto zavisno od velicine ali ja jos nigde nisam ni cuo ni procitao da neko kaze"evo ja sam sa tim i tim aparatom nasao to i to(nebitno sta samo da nije velicine bojlera)na dubini 70-80cm ili 1m.
Ili takvi postoje a ne zele iz nekog razloga da kazu koji su uredjaji dokazani na terenu.
Mesecima se vec spremam da kupim nesto ali kako da se odlucim?
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 23.12.2006, 10:29
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Boki,imao sam srece da nisam kupio ni jedan puls aparat,vec su njih kupili moji poznanici u okruzenju pa sam i ja radio sa istim (a nameravao sam da kupim neki).Na kraju su te iste aparate jedva prodali, a moj ti je savet da si kupis neki VLF det.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!