Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 05.08.2008, 01:00
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Jos ne, nije se nasao ni jedan dobrovoljac do sada! Ako budes u prolazu i pri dobrom raspolozenju mozes je odkopati, nije posebno duboko!
a na osnovu cega tvrdis da je avionska?,zar nije moguce da je od neceg drugog ? ili da uopste nije bomba?ako je vec niste opkopali i niste videli sta je....da ne ispadne da provociram,pitam samo......da se odmah ogradim....
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 05.08.2008, 01:26
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Sam oblik govori da se radi o bombi a po perima na zadnjem delu je avionska. Nije preporucljivo cackati oko takvih stvari, nije zdravo i ne pada mi napamet da je odkopavam. Osim toga probali smo detektorom i on daje signal 50cm iznad zemlje.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 05.08.2008, 01:38
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa onda je dovoljan detektor da bi se tolike stvari nalazile na toj dubini, nije potreban radar . Sta mislis kada neko od nasih kolega dobije takao velik i jak signal, pa kada ode kuci po bager ili neko slicno pomagalo i onda zakopa...kuku majko...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 05.08.2008, 13:49
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Hmmm lepa pitanja ali bih ja jos nesto na sve to da dodao. Detektori su za jednu vrstu trazenja a skeneri ili radari za drugu vrsu, a postoji razlika i u samom trazenju pod uslovom da taj skener vredi to sto karakteristike kazu. Zato ko sto rece jedan kolega sa Foruma prvo idi na obuku, isprobaj sve mogucnosti pa onda kupi, ako ti nedozvole obuku nemoj da kupis jer nevalja. Neke firme daju mogucnost da iznajmis skener par dana za nekolko 100 dolara i ako si zadovoljan onda kupis ako nisi puko si 200 ili 300 dolara ali nisi 20.000. Ta varijanta ukazuje na to da su oni sigurni u njihove proizvode.
Ima i druga strana, mnogi ljudi imaju prvoklasne skenere ali neznaju da ih koriste jer nisu procitali upustvo ili slicno ili nisu napravili neki poligon za skeniranje nego traze odma da nadju zakopano zlato, a sta ce jadan skener da skenira ako nema zlata i onda kazu kako im neko samo uzeo pare a skeneri nerade.
Postoji i treca varijanta to je ona de ljudi nece da izdaju tajnu skenera i kazu kako to nefunkcionise tako ostje njima veca mogucnost rada tim spravama.
Ima verovatno tu jos necega ali necemo vise o tome.

Pozdrav i pisite ako imate iskustva sa skenerima i sa kojim vrstama ili marke bice od koristi za neke clanove Foruma.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 05.08.2008, 13:55
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Dosta se ovdje pisalo o skenerima, posebno o OKM-ovim. Ne prodje dugo vremena i pojavljuju se oglasi o prodaji istih, sto putem emaila sto putem kontakt formulara .

@kratki
Da ne bude ta cijena skenera, kojeg pominjes, kao cijena onog drzaca za detektor, na pocetku je cijena bila, koliko se sjecam, nekih 50-ak evra a na kraju platih 3x toliko???
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 05.08.2008, 19:04
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
@kratki
Citat:
Da ne bude ta cijena skenera, kojeg pominjes, kao cijena onog drzaca za detektor, na pocetku je cijena bila, koliko se sjecam, nekih 50-ak evra a na kraju platih 3x toliko???
Nece, za skener postoji fiksna cena koja je pristupacna svakome. Sto se drzaca tice znas i sam kako je bilo, prvo je rakao misli da kosta toliko i naplatio ti je jednu suma pa se na kraju preracunao i kao u gubitku je pa naplatio malo vise. Da bi se skener isprobao treba imati poligon sa zakopanim stvarima razlicitih velicina, materjala, i na razlicitoj dubuni. E sad tu ima jedna nepovoljna stvar, skener ne pokazuje pouzdano i ne moze pokazati predmete na vecoim dubinama ako su sveze zakopani. Trebalo bi da ti predmeti provedu jedno duze vreme da se zemlja slegne i da isti stvore magnetno polje oko sebe.

Zamolio sam te da ne mijesas leteceg holandjanina i ovaj forum ...nema ljutis. (Vumi)

Promijenjeno od Vumi (05.08.2008 u 19:20 sati)
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 08.08.2008, 16:49
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Dosta se ovdje pisalo o skenerima, posebno o OKM-ovim. Ne prodje dugo vremena i pojavljuju se oglasi o prodaji istih, sto putem emaila sto putem kontakt formulara .

@kratki
Da ne bude ta cijena skenera, kojeg pominjes, kao cijena onog drzaca za detektor, na pocetku je cijena bila, koliko se sjecam, nekih 50-ak evra a na kraju platih 3x toliko???
to sam i ja rekao hiljadu puta....ali......pos toji uvek ono ali.......kada ga kupi bice mu sve jasno......koristice ga za stvari toliko duboke da i sa najobicnijim vlf detektorom moze to da otkrije......

uostalom sta ga briga ide mu dobra plata.....mi naravno sirotinje nemamo para ni za jedan boing 747........
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 08.08.2008, 17:00
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Sam oblik govori da se radi o bombi a po perima na zadnjem delu je avionska. Nije preporucljivo cackati oko takvih stvari, nije zdravo i ne pada mi napamet da je odkopavam. Osim toga probali smo detektorom i on daje signal 50cm iznad zemlje.
zasto si obrisao sliku bombe???

znaci taj skener je odlican za stvarcice do nekih....70-100cm u zemlji velicine avionske bombe ili?
postavi neku sliku ako imas,kako vidi predmete na 2-3m dubine u cistom terenu i zaprljanom terenu.....
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 08.08.2008, 21:19
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Eclipse slika je izbrisana zbog ........, nemoze ovde svasta da se ......... postoji zakon sta moze a sta nemoze i toga moramo da se pridrzavamo ako hocemo koristiti ovaj Forum.
Ustvari nije ni bitno mislim da ovde smo u Praistoriji i tako treba da se ponasamo inace radi bic.
Sto se tice tih skenera ( radara) zaboravimo to jer ko sto rece Vumi a i ti se slazes da je mnogo o tome pisano, nazalost nijedna tema nije stigla do kraja zato sto to neko mozda nije hteo ili su stvarno te masine tako lose.
Drzimo se mi detektora po mogucnosti Fiser, XP i da nenabrajam dalje i budimo srecni sa novcicima koji nemaju materijalnu vrednost vec samo moralnu jer to nama treba.
Da ne****m vise dok se neko nije naljutio a reko bi jos neke stvari.

Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 08.08.2008, 23:45
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Eclipse slika je izbrisana zbog ........, nemoze ovde svasta da se ......... postoji zakon sta moze a sta nemoze i toga moramo da se pridrzavamo ako hocemo koristiti ovaj Forum.
Ustvari nije ni bitno mislim da ovde smo u Praistoriji i tako treba da se ponasamo inace radi bic.
Sto se tice tih skenera ( radara) zaboravimo to jer ko sto rece Vumi a i ti se slazes da je mnogo o tome pisano, nazalost nijedna tema nije stigla do kraja zato sto to neko mozda nije hteo ili su stvarno te masine tako lose.
Drzimo se mi detektora po mogucnosti Fiser, XP i da nenabrajam dalje i budimo srecni sa novcicima koji nemaju materijalnu vrednost vec samo moralnu jer to nama treba.
Da ne****m vise dok se neko nije naljutio a reko bi jos neke stvari.

Pozdrav
pozdrav deki,lepo je to sto me savetujes sta treba pisati a sta ne,kao nov korisnik i zahvalan sam na tome.....nismo mi ovde u praistoriji ovde se inace raspravlja medju ostalog i o tome a sto se te slike tice,mislim da je kratki postavio i verovatno on i obrisao,a prepostavljam da te nije obavestio zasto,tako da je bolje da on kaze zasto je obrisana.....vidis,t i svoju koju si postavio nije obrisana,a radi se o istim bojama na slici...

o skenerima je dosta pisano,dobro si provalio,i svi su tako dobri dok se ne kupuju i svi obecavaju slike sa terena,a kad ih kupe,savi srecni,upoloaduju slike neraspakovanih detektora (doduse,vumi je jedini koji je uploadovao slike otpakovanog skenera) a kad ih raspakuju,pa neznam,mislim da se jedan bese hvalio nekim snimljenim bojlerom u zemlji,pazi,bojlerom !!
da se ne zadrzavam na bojlere,da krenem dalje.....kada dodje vreme o slikama sa terena....hmmm.....p a,ima tema na kojima i od 2006 god nista nije prikazano od slika....a zadnje sto je bilo,koliko se ja secam,bar opet meni i vumiju (ako jos stoji iza toga) ispod slika nalaza sa nekakvim skenerom.....pojavlj uje se nesto sto bi licilo na kuhinjske ili ,xaxa,hodnicke plocice.....da su zajsta dobri.....jesu....za moli nekog da ti pokaze neki nalaz sa tim skenerima....i pokazace ti sigurno.....samo je to otkrice nekog vlfa,ne skenera....osim ako ga skener nije video na istoj dubini na koji bi i svaki vlf....

a sto se tice vlf-a ja se ne drzim ni fisera ni xp-a....ja imam rucni rad....ali je ovde zabranjena tema o tome,tako da o tome nista ne mogu pisati,u sustini i razumem vumija zasto i ne krivim ga....tako da sto se mene tice,ja se ne drzim ni jedne renomirane marke....e sada,kao sto uvek volim da napisem na kraju, "nadam se da nikog nisam uvredio"

zato druze moj.....tri put meri,jednom seci....kad budes jednom presekao,znas kako se kaze? "od kad secem,secem i secem i opet kratko"....

a sto se prihoda tice,da kazem i ovo,pretpostavljam da nas ima vise ovde ne samo ja i ti,koji mogu sebi priustiti ne samu jednu takvu kutijicu sa monitorcicem......ve c na desetine i desetine.....al ne strcimo pred rudu
ceka se.....ceka.....sve dok se ne pojavi ono sto funkcionise....a znas kako se to otkriva?....tako sto cekas u pozadini da svi oni sto galame na sva usta kupuju,kupuju,kupuju ,testiraju,testiraju ,testiru i sve dok mnogi ne ispucaju te plate kupujuci,i dok se ne pojave par njih koji ce moci odmah na licu mesta,pred svacijim ocima da pokazuju sta njihove sprave mogu......

a ne nalazenjem avionskih bombi i bojlera na jedan metar....neznam dal si video avionsku bombu kolika je?.....a za bojlera ne sumnjam da ne znas.....

u svakom slucaju,ja mogu sesti zavaljen u svojoj fotelji i pisati kako moj drug ima isti takav i kako je prezadovoljan njime,pa da te savetujem da i ti kupis i uveris se da je tako,a sve to u cilju da bi ti samo kupio i saznao od tebe da li valja ili ne....
medjutim,ja samo zelim da ti dam savet i nista vise....ali,nemoras ti mene slusati jednog,slusaj druga misljenja....posle cu i ja valjda cuti od tebe sta ti mislis....
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!