Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #311  
Staro 12.11.2011, 22:00
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
AJOJ gde me nađe u pesmu me pogodi !!!!!
Najbolja stvar IKADA...
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #312  
Staro 20.11.2011, 22:16
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
''Evolucija'' (?)

http://www.24sata.hr/misteriji/nasli...-zeleni-243123


Ali ni u kome pogledu nije ''mali zeleni''...
već dijete staro tek godinu dana...
Čitajući Ilijadu, Odiseju,Bibliju - mora biti istina...
Tko ne želi vjerovati niti ne mora...
odgoovorite sa citatom
  #313  
Staro 20.11.2011, 22:21
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Tko je u pravu...

http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...porijekla.html
odgoovorite sa citatom
  #314  
Staro 22.11.2011, 11:51
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Evolucija

Takvi novinski clanci su neozbiljni ali zabavni. Kad bi samo znali ko ih je napisao i jos sta je urednik trazio od autora ... (treba prodati novine). Kazem da su neozbiljni, jer, svaki put kad iskrsne nekakav slican nalaz, novinari naprave senzaciju, a onda naucnici da bi pokazali da nista ne kriju, urade DNK analizu i dokazu da je u pitanju deformacija nastala promenama u genima, naime, kod deobe celije na dve nove, svaki put mora DNK biti iskopiran. Posto se radi o milijardama, ta kopija nikad ne bude savrsena, pa nastaju promene, odnosno mutacije. Za razliku od neutralnih mutacija, koje nemaju nikakvih posledica, ovde se radi o negativnim mutacijama koje ili potpuno deaktiviraju ili jako ostete neki od vaznijih gena. Nastali organizam ili brzo umire ili je nesposoban za dalju reprodukciju. Na taj nacin se takva mutacija prirodnim putem izbacuje iz daljeg procesa evolucije koju nastavljaju zdravi oprganizmi kod kojih je dosdlo do neutralnih ili pozitivnih mutacija, odnosno, varijacija.
Ovo kratko objasnjenje demistifikuje slicne vesti, ali, ko zeli moze da veruje u takve stvari. :-)
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
  #315  
Staro 22.11.2011, 14:12
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Tacno tako, zabava obicnih ljudi a ne naucna istina visoko skolovanih ljudi. Pokusavam da verujem u postojanje boga i vanzemaljaca ali mi neide, ne nalazim istinite dokaze. Prepusteni smo sami sebi. Verovanje je jedno istina je drugo.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #316  
Staro 22.11.2011, 14:56
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
danas mnogi i to precesto pokusavaju da porede postojanje vanzemaljaca sa postojanjem Boga...ne znam zasto. nema sumnje da su davno postojale razvijene civilizacije ali mi ne znamo mnogo o njima jer su ih njihovi nasljednici unistili (o tome svjedoce i svete knjige) jer su postali prenasilni ili znanje usmjerili u pogresnom pravcu.
mi ne znamo kako su te civilizacije dostigle tu razinu razvijenosti upravo zahvaljujuci narodima koji su ih zbrisali sa lica zemlje. na kraju dugo nakon unistenja Rima ljudi nisu mogli da se othrvaju mracnjastvu i da dostignu taj nivo znanja koji je ima Rim i narodi prije njega.
mi mozemo samo da nagadjamo jer ako nismo u stanju da zavirimo u "coskove " nase galaksije kako mozemo znati sta se nalazi u bezbroj drugih galaksija koje postoje u svemiru?
mislim da mali organizmi i bakterije (npr. u vodi) nisu svjesni nase prisutnosti a ni toga da ih mozemo unistiti obicnim prokuhavanjem vode. mislim da smo previse mali i ograniceni da sve shvatimo i objasnimo. a sto se tice skeleta vanzemaljaca mislim da su to deformisana tijela ljudi jer i danas postoje strasni primjerci mutacija a mi nismo ni svjesni kakvih sve...mozda te jadne ljude neko negdje drzi i proucava( ubijedjen sam u to) a neke drevne civilizacije su im pridavale veliko znacenje i koristile u nekim obredima.
previse je toga nejasno da bi se nesto smisleno moglo reci o stvarima iz istorije i postojanja ljudi a kamoli o postojanju vanzemaljaca itd itd.
na kraju ne vjerujem da su ti vnzemaljci (ako postoje i ako su uopste dolazili na Zemlju) zapravo bogovi ili bozanstva kojima su se ljudi klanjali ili da oni imaju veze sa postankom danasnjih monoteistickih religija.
odgoovorite sa citatom
  #317  
Staro 22.11.2011, 15:00
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miralem Prikažite prilog
danas mnogi i to precesto pokusavaju da porede postojanje vanzemaljaca sa postojanjem Boga...ne znam zasto. nema sumnje da su davno postojale razvijene civilizacije ali mi ne znamo mnogo o njima jer su ih njihovi nasljednici unistili (o tome svjedoce i svete knjige) jer su postali prenasilni ili znanje usmjerili u pogresnom pravcu.
mi ne znamo kako su te civilizacije dostigle tu razinu razvijenosti upravo zahvaljujuci narodima koji su ih zbrisali sa lica zemlje. na kraju dugo nakon unistenja Rima ljudi nisu mogli da se othrvaju mracnjastvu i da dostignu taj nivo znanja koji je ima Rim i narodi prije njega.
mi mozemo samo da nagadjamo jer ako nismo u stanju da zavirimo u "coskove " nase galaksije kako mozemo znati sta se nalazi u bezbroj drugih galaksija koje postoje u svemiru?
mislim da mali organizmi i bakterije (npr. u vodi) nisu svjesni nase prisutnosti a ni toga da ih mozemo unistiti obicnim prokuhavanjem vode. mislim da smo previse mali i ograniceni da sve shvatimo i objasnimo. a sto se tice skeleta vanzemaljaca mislim da su to deformisana tijela ljudi jer i danas postoje strasni primjerci mutacija a mi nismo ni svjesni kakvih sve...mozda te jadne ljude neko negdje drzi i proucava( ubijedjen sam u to) a neke drevne civilizacije su im pridavale veliko znacenje i koristile u nekim obredima.
previse je toga nejasno da bi se nesto smisleno moglo reci o stvarima iz istorije i postojanja ljudi a kamoli o postojanju vanzemaljaca itd itd.
na kraju ne vjerujem da su ti vnzemaljci (ako postoje i ako su uopste dolazili na Zemlju) zapravo bogovi ili bozanstva kojima su se ljudi klanjali ili da oni imaju veze sa postankom danasnjih monoteistickih religija.
licno vjjerujem u Boga ali ne bih Boga poredio sa nekim vanzemaljcem jer i taj vanzemaljac vjeruje u nesto (u istog Boga ali sa drugim imenom ili tako nesto). I njega je neko stvorio tako da on ne moze biti predmet obozavanja.
odgoovorite sa citatom
  #318  
Staro 22.11.2011, 18:40
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Malo smeha

svako od nas je izgledao ovako http://www.kurir-info.rs/planeta/dra...jca-151618.php samo ova beba pokazuje srednji prst.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #319  
Staro 22.01.2012, 15:13
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Iako je mnoštvo linkova ...

...na ovim stranicama nedostupno ili obrisano, nastavljam sa vidljivima, pa malo čitajte...

Evo prvoga...

http://www.jutarnji.hr/hrvati-nisu-s...-makli/968931/

Pa komentar...

http://www.vumidet.net/forum/showthr...t=3921&page=31

Onda novi izvor znanstvenih dokaza iz područja o kome pišem cijeli ''serijal''...

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/302...su-najslicniji
odgoovorite sa citatom
  #320  
Staro 25.01.2012, 02:35
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Ebiga, Grga. Poebali smo neandertalke i kroz tisućljeća nekim čudom nestadoše neandertalci. Samo bletonje misle da su nestali. Nisu, oni su naša krv, postali smo jedno. Od pradavnih vremena mi smo na ovim prostorima. Muka nas je tjerala na seobe, ali smo se uvijek vraćali doma.
Mislim da sam već nešto slično napisao.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!