Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 01.06.2008, 23:30
dallape
Gost
 
prilozi: n/a
Minelab Quattro ???

Zdravo,
nov sam na vasem forumu,i verovatno kao i svaki novi tj. pocetnik imam molbu za pomoc....tj.do sada sam koristio minelab musketere i bio zadovoljan sa njim ali sam pre par dana dobio novi minelab Quattro MP...za ona cetiri programa sto su vec uprogramirana to mi je jasno kako se sa njima radi (koristim u 95 % slucaja all metal modus)
da li neko ima iskustva kako mogu da ga programiram da bi dobio bolje rezultate???da li se isto programira kao Explorer II mislim na ista podesavanja osetljivosti itd. nalazim se u nemackoj tj.u Bajern-u...
ovo sam vec nasao na forumu
Detector Mode,Advanced
Sensitivity Function,Manual , 2
Sensitivity Value,28 – 32
Threshold,6
Discrimination Function,Discrim
Iron Mask Value,- 16
Noise Channel,11
Display Type,Smart
Display Size,Normal
Display Contrast,6
Learn Cursor Size,Large
Edit Frame Size,Small
Audio Vol. Max. Limit,10
Audio Vol. Gain,7
Audio Th. Tone Lowest,10
Audio Tone Variability,10
Audio Tone Limits,10
Audio Sounds,Ferrous
Options Response,Normal/Audio 1
Options Recov. Fast,Off
Options Recovery Deep,On
Hvala za svaku pomoc
Pozdrav dallape
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 03.06.2008, 00:03
Korisnička slika od zokioki
zokioki zokioki je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 30.04.2007
mjesto: Christiania
Starost: 48
prilozi: 165
Zahvaljivao se: 5
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Pozdrav...
Jedan moj prijatelj ima taj detektor,kroz pricu shvatio sam da je zadovoljan,pitacu ga da mi napise par programa,za razlicite terene...
Ja se licno jezim od tog silnog podesavanja,nema nista bolje od prostog detektora sa osnovnim podesavanjem-bez displeja koji samo zbunjuje i odmah svatis sa kakvim detektorom radis,ovako uvek razmisljamo kako on moze bolje a ja neznam da ga podesim(to je samo moje misljenje)...
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 03.06.2008, 00:50
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od zokioki Prikažite prilog
Pozdrav...
Jedan moj prijatelj ima taj detektor,kroz pricu shvatio sam da je zadovoljan,pitacu ga da mi napise par programa,za razlicite terene...
Ja se licno jezim od tog silnog podesavanja,nema nista bolje od prostog detektora sa osnovnim podesavanjem-bez displeja koji samo zbunjuje i odmah svatis sa kakvim detektorom radis,ovako uvek razmisljamo kako on moze bolje a ja neznam da ga podesim(to je samo moje misljenje)...
U pravu si, treba dosta vremena da se uspostavi kvalitetna komunikacija sa tom vrstom aparata, ako si dovoljno uporan u svakom slučaju se isplati izgubljeno vrijeme.

Razmišljajmo binarno !
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 03.06.2008, 09:30
dallape
Gost
 
prilozi: n/a
Da je sa starijim detektorima jednostavnije da se radi to mi je jasno ali po meni ovaj bi morao bolje da funkcionise jer vecina starih ima samo jednu eventualno dve frenkvecije a ovaj novi 28 i to je bio jedan od glavnih razloga sto sam ga nabavio....uskoro cu sa njime na teren pa cu videti razliku,do sada sam ga testirao samo u vazduhu i u poredjenju sa mojim starim ovaj je puno bolji sto se tice osetljivosti i razlike u zvuku prepoznavanja metala...ali ako ima neko neki savet...ne bibilo lose
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 03.06.2008, 20:26
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Sto vise izlazaka i kopanja upoznavanja detektora i zvukova, kako reaguje u razlicitinm situacijama i razlicitim tipovima tla. Vazduh je jedno a u zemlji je drugo, budi uporan i pamti kakav je zvuk kod razlicitih metala i bice uspeha. Dobar detektor je detektor koji se koristi redovno a los je onaj koji sakuplja prasinu. Moje misljenje i savet ujedno! Ah, nemoj zaboraviti i rezervne baterije, rezervne slusalice, sprej protiv komaraca.....:smoke1 8:
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 04.06.2008, 12:46
dallape
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala na pomoci....ovo zadnje je najbitnije
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 04.06.2008, 14:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
I misolovku za krpelje
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 07.06.2008, 00:12
dallape
Gost
 
prilozi: n/a
Koliko vidim Vumi moracu stvarno da nabavim misolovku ....niko sa vise ne javlja...cak ni moj imanjak zokioki...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 23.04.2010, 16:51
Grati
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav..
probaj prvo da napravis neki test sa nekoliko novcica razlicitog materijala i probaj da zapamtis brojeve koje ce se pokazati na displeju..

a na njivama najbolje je da stavis u coin modu..nacices sve osim gvozdja
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 24.04.2010, 23:45
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
nijedan program sa interneta ti nece pomoci
ako si koristio explorer 2 to ti je slicno.sto manje diskriminacije ,bilo koja diskriminacija ce ti skratiti dubinu drasticno.
gain pojacaj na max i jedina funkcija za neku stabilnost ce ti ostati sensitivitet.
imas dosta tema o exploreru 2,pa prelistaj,rade na istom principu
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelab Advantage Pro Ivan-Bor Vrste i namjena 9 20.05.2011 15:31
SIMULATOR ZA MINELAB EXPLORER II I NAJNOVIJI SE damiani Testiranje detektora 0 27.01.2008 12:22
minelab relic hawk banebeograd Vrste i namjena 2 04.01.2007 11:27
minelab...... rammstein Vrste i namjena 19 12.03.2005 15:15
Minelab xs II Ako moze mala pomoc DINIC Vrste i namjena 5 20.11.2004 18:46


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!