Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 29.09.2010, 12:08
Rila
Gost
 
prilozi: n/a
x terra 7

drage kolege
ima li iko nekog iskustva sa x terrom 19 khz . trebao bi biti visefunkcionalan ima prospecting mode i coin mode visoku frekvenciju, tj trebao bi biti osjetljiv na sitne predmete. ja sam nekoliko puta isao u potragu i cini mi se da je najbolji na malim dubinama do 15-20 cm sto mi izgleda malo, pokusao sam testirati i nije sjajan, stim da me nekoliko puta iznenadio na terenu pronadje foliju jednog kvadratnog cm na preko 20 cm. tako da ne kontam. isto tako cini mi se da bolje nalazi u zemlji nego u zraku. ja kontam da je zemlja bolji provodnik neko zrak.
ima li neko nekih iskustava, eventualno savjet o podesavanju ili slicno?
pozzdrav
r
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 29.09.2010, 15:18
Mladen Mladen je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 08.05.2008
prilozi: 580
Zahvaljivao se: 66
Dobio je 61 zahvalnice(a/u) za 23 priloga
savrsena spravica , a ako ne nalazi nista na terenu mozda nicega ni nema,moja radi super i preko 20 cm (ako ima cega) , precizno i lako pozicioniranje predmeta-- uglavnom citati uputstvo i primjenjivati na terenu + rezultata ce biti :-)
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 29.09.2010, 17:20
Rosuljac
Gost
 
prilozi: n/a
Rila nigde ne mogu da nađem taj tvoj x terra 7. Ja sam koristio x-terra 50, znam da ima 70 i 707 ako se ne varam. Šta ti zapravo koristiš?
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 01.10.2010, 13:01
Rila
Gost
 
prilozi: n/a
hvala mladene, to je muzika za moje usi, jer sam dugo razmatrao opcije za det i nebi volio da sam se bas u startu zezno. ja koristim 705, dd coil na 19 khz.
pozdrav
r
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 02.10.2010, 10:48
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
X tere su trebali da isteraju sve sa trzista,ali se izgleda jos teraju
promasena investicija.:smoke18 :
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 02.10.2010, 20:43
Mladen Mladen je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 08.05.2008
prilozi: 580
Zahvaljivao se: 66
Dobio je 61 zahvalnice(a/u) za 23 priloga
Citat:
citat od Rila Prikažite prilog
hvala mladene, to je muzika za moje usi, jer sam dugo razmatrao opcije za det i nebi volio da sam se bas u startu zezno. ja koristim 705, dd coil na 19 khz.
pozdrav
r
ja sa na nesto nizoj od frekvencija ( od dvije original sonde) i ne mogu se požaliti ni na dubinu niti na prepoznavanje mete , a o pin pointu da i ne pisem - zakon :-))
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg dub.jpg (78,2 KB, 56x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 03.10.2010, 19:28
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pinpoint ,to je za sve minelabove aparate precizno odradjeno,pa za svaku metu kopas 20x20 ,vidi se iz peilozenog.
ali ti govorim i iz 5 godisnjeg iskustva sa explorerom .
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 03.10.2010, 20:58
Mladen Mladen je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 08.05.2008
prilozi: 580
Zahvaljivao se: 66
Dobio je 61 zahvalnice(a/u) za 23 priloga
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
pinpoint ,to je za sve minelabove aparate precizno odradjeno,pa za svaku metu kopas 20x20 ,vidi se iz peilozenog.
ali ti govorim i iz 5 godisnjeg iskustva sa explorerom .
e vjerujem da sa drugim "preciznijim" pin-point detektorom ne vadis predmet kroz rupu 20 x 20 vec kroz rupicu 1 mm vadis slamkom srcuci predmet sa 20 cm dubine
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 03.10.2010, 21:33
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
najprecizniji pinpoint imaju whaitesovi aparati,sa preciznoscu 5x5cm.
prijatelju ,ne shvataj nista licno,ne zelim da se podsmevam,samo dajem kolegi koristan savet,a i ostalima koji misle da kupe neku x-teru.vise mi lice na dosije x ti aparati,nego na neki ozbiljan detektor.
ako sam rekao da je precizan 20cmx20cm,to i dalje tvrdim.
tvrdim i da su teski kao da kosis ceo dan,lose su izbalansirani.
trose mnogo struje
skupi su
na teskim zemljema lose rade
na terenima gde ima cigle lose rade ili nikako
....
hoces jos nesto u vezi tih minelaba
ili da predjemo na GPseriju malo
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 03.10.2010, 22:13
Mladen Mladen je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 08.05.2008
prilozi: 580
Zahvaljivao se: 66
Dobio je 61 zahvalnice(a/u) za 23 priloga
ne ulazim u raspravu,moje osobno iskustvo je odlicno i ne smatram da kao korisnik takvog uredjaja nekome naturam taj uredjaj kao idealan - meni JE izvrstan i ne smatram ga promasenom investicijom , a tebi kolega svako dobro (najbolje) sa bilo kojim od drugih modela detektora i ne pada mi na pamet da ti preporucam ovako dobru (dosje X) spravicu , preporucam svakako bilo koji drugi uredjaj (proizvodjaca)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelab X-terra 50 jovicas Vrste i namjena 6 16.11.2011 22:51
Minelab X-terra 70 zokioki Vrste i namjena 7 22.09.2007 00:28


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!