Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > XP
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

XP Svi xp modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #91  
Staro 10.01.2013, 13:14
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
za svaki dan 27,
za specijalne aktivnosti tipa ogromne dubine 38x45...
to je komplet koji zavrsava sve moguce oblike realnog traganja...

ps. moje iskustvo
odgoovorite sa citatom
  #92  
Staro 10.01.2013, 14:14
Krusarac
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Desert Walker Prikažite prilog
Kad sam ja htio kupiti MD meni su govorili da ako ne zelim da fulam sitne predmete kupim Power-a jer on zbog visoke frekv. vadi sicu.
rekli su mi "GmaxxII zbog niske frekv. moze fulati sicu ali je dobar za krupnije predmete i dublji je".
e pa ja sam dovoljno istestirao svoj aparat da mogu reci da je to supljak. Gmaxx vadi sicu ko lud. da reaguje na sicu malo vise skino bi me s pameti...sitne mrvice olova i bronze po terenu (ko zrno rize ) javlja...e sta ce meni sitnije od toga? bacio bi ga u potok da me trza na sve ljuspice i smece koje se nalazi po terenu.
ako ti treba osjetljiv aparat razmisli o Fisher GoldStrike ,on je 30 Khz ,pokupices sve zivo sa terena
Ovu pricu mogu samo da potvrdim.
Pre par meseci slucajno naletim na jedan novi ADX150 posto je cena bila izuzetno niska nisam mogao da odolim i tako ga kupim.Znaci verujte mi da je kojim slucajem jos vise osetljiviji na sitne predmete ili ga ja nebi koristio ili bi kupio onu sondu od 36cm da izbegnem te sad vec probleme za mene licno.Nije on za uporedjivanje sa g-maxom ali im je ista radna frekvencija.Juce je sa malom sondom 22,5 na nekih 10cm detektovao zrno od malokalibarskog metka,15min mi je trebalo dok nisam pronasao po iskopanoj zemlji,doslo mi da produbim onu rupu da gurnem glavu i da pocnem da se derem u nju.Recimo paricu precnika 19mm izuzetno tanku sa discom na 2 bez problema vidi na 20cm jakim signalom.Slican precnik ali ako je deblja i bolje ocuvana na 25-28cm bez problema,a u all metal modu to bolje da ne pricam jer ce biti kako hvalim svoj aparat.Ja stvarno nista posebno nisam ocekivao od ovog aparata sa dva potenciometra ali sam ja blago receno odusevljen performansama ovog detektora,a extra to sto cuti kao zaliven i konstatno sens drzim u crvenom polju.
Ziveli!!!
odgoovorite sa citatom
  #93  
Staro 15.01.2013, 21:45
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
evo konacno i radosnih vesti iz xp-a,yeeeeee!!!!
dakle kolege fabrika xp je nakon godinu dana intezivnog i danonocnog istrazivanja konacno izbacila najnoviju tehnologiju kaja ce nam omoguciti jos lakse traganje.

radi se o potpunom wireless stapu za detektor!to znaci da sada vise ne mora da vam stap bude na sondi kao po obicaju,od sada cete vase sonde moci nositi u levu ruku a stap u desnu.

ja sam patent provalio odmah,pa sam sam sebi napravio jedan wireless stap i stvarno funkcionise.sad mogu konacno na kolenima da idem poterenu drzeci sondu u jednu ruku,a stap u drugu ruku,kako sam oduvek i zeleo.

da ne bi ste davali pare za wireless stap,recicu vam kako da ga sami napravite.

drzite sondu u levu ruku,nikako u desnu,dok desnom rukom stegnete dovoljno jako onaj crni plasticni sraf koji se vecito sam olabavi (na velikoj sondi),ama na svakih 15 minuta traganja (jer je sonda ne balansirana i preteska ili se njemu jednostavno ne svidja da bude toliko stegnut),kada ste ga po milioniti put nategli onako muski i opsovali ga (u nadi da se ovaj put vise nece olabaviti,ali corak ipak on mudro uspe da se olabavi a da ga vi ni ne primetite,kako je uspeo) okrenete detektor naopako,sonda ka nebu elektronika ka zemlji,okrenite glavu unazad kao uvek ono proveravate sta je iza,da ne zviznete elektronikom u nesto iako znate da nema nista,al vam ostalo to kao navika jos od kad ste ga kupili novog,onda polako levom rukom povlacite sondu na dole da bi ste je postavili u odredjen ugao koji odgovara traganju.

e taman kad ste stigli na jedan stepen pre tacne pozicije,sonda ce automatski da se oslobodi od stapa i dobijate bukvalno wireless stap.

e sada,ne treba se zahvalite samo meni sto sam vas naucio kako da napravite wireless stap,vec i kinezima iz plasticarnice xiao-wung-long-dong,za izuzetan kvalitet plastike kojom obezbedjuju fabriku xp detektora.
inace sastojci plastiku poticu jos iz drevnih vremena,jos uvek niko ne uspeva takvu napraviti.

jos jedan savet,nikada nemojte cistiti,prati brisati detektor kad dodjete kuci,jer previse brisanja dovodi do istanjenja plastike

malo sale nije na odmet
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMAG0395.jpg (61,0 KB, 50x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMAG0396.jpg (60,8 KB, 46x prikazano)
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #94  
Staro 15.01.2013, 21:52
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
e pa druze sad mozes da tragas i po najrizicnijim terenima jer si LOW PROFILE. niko te nece vidjeti jer si na koljenima i klececi mlatis sondom.
Ne rece dzaba jednom davno jedan mudri covjek "NE MORE TO BEZ KABLA "
odgoovorite sa citatom
  #95  
Staro 15.01.2013, 22:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ovakve stvari nisam mogao nikada razumjeti...jel mene oci varaju ili je stap polomljen? Primjetio sam jos da se osobe koje se ovako odnose prema detektoru najvise bune na kvalitet istih a nikada se ne zapitaju da li su oni u stvari krivi za sve to. Neki misle da se sve to koristi i z akopanje rupa pa na kraju kada ga polome kazu da je sve to s...e jer se polomilo. Za nekih 10-ak mozda i vise godina, nisam nikada polomio nesto na detektoru, nisam pokidao kabal a o lomljenju stapa da i ne pricam. Eclipse4, ako je ovo tvojih ruku djelo onda ti svaka cast, uspio si .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #96  
Staro 15.01.2013, 22:47
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
vumi,
znas kako ima ljudi koji bi i makadam kocku pokvarili, zasto te cudi onda ovo sa stapom
jos samo da vidim kako neko na deusu pokida kabal i sve sam video
odgoovorite sa citatom
  #97  
Staro 16.01.2013, 00:48
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Ovakve stvari nisam mogao nikada razumjeti...jel mene oci varaju ili je stap polomljen? Primjetio sam jos da se osobe koje se ovako odnose prema detektoru najvise bune na kvalitet istih a nikada se ne zapitaju da li su oni u stvari krivi za sve to. Neki misle da se sve to koristi i z akopanje rupa pa na kraju kada ga polome kazu da je sve to s...e jer se polomilo. Za nekih 10-ak mozda i vise godina, nisam nikada polomio nesto na detektoru, nisam pokidao kabal a o lomljenju stapa da i ne pricam. Eclipse4, ako je ovo tvojih ruku djelo onda ti svaka cast, uspio si .
mojih ruku delo naravno

oni koji me znaju,znaju i kako cuvam svoje stvari,oni koji me neznaju,mogu da mastaju sta im je volja,ali sigurno grese.zapravo sam tada,zatego sraf,ufatio sondu rukom da je malko iskosim,i ostado s njom u ruke,tu nema filozofije

nego ja htedo da te priupitam,al nisam mogo edit pa me mrzelo da pisem odmah ispod drugi tekst.
ti rece da si udario u drvo i odletela ti sonda ko frizbi,pa sam mislio da te pitam dal puko stap na isto mesto ili ne,ali sad vidim da nisi polomio ni jedan detektor do sada,tako da verovatno,nisi polomio nista.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #98  
Staro 16.01.2013, 10:52
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
To je samo bila sala da sam ga opleo oko drveta..nisam lud
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #99  
Staro 16.01.2013, 11:38
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
vumi,
znas kako ima ljudi koji bi i makadam kocku pokvarili, zasto te cudi onda ovo sa stapom
jos samo da vidim kako neko na deusu pokida kabal i sve sam video
Ako nekome treba koja rezervna, za slučaj da pokvari svoju, imam tih kocki (tamno sivih)... Pokupio sam nešto njih, kada su ih digli u mojoj ulici, pre postavljanja asfalta

... a sada se našem kolegi otvaraju razne mogućnosti...
Sondu može da nakači na recimo torbu sa točkovima za kupovinu (onu što penzioneri vuku po pijacama)... ili na teleskop dršku za krečenje,... mogućnosti su razne...

... u krajnjem slučaju da se ovakvi ili slični pehovi ne dešavaju, ne bi se bezveze prodavali zasebno donji nastavci za detektore
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #100  
Staro 16.01.2013, 11:39
Bodatajson
Gost
 
prilozi: n/a
hvalospevi o deusu

lagan nema kabla lep fensi ostalo nista vise nista bolji od drugih aparata u njegovoj klasi
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
za korisnike deusa eclipse4 Zanimljivosti 3 05.12.2011 21:29
pitanja u vezi detektora metala frabrne Vrste i namjena 23 16.06.2008 19:13
Odgovor u vezi tetradrahme od nikostakic Miki Antika 0 24.04.2005 21:17


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!