Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 24.01.2006, 17:37
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
Vidim bio si vredan i nasao brojeve pre mene, da sam napravio sam gresku vido sam i ja jutros ali kasno izvinjavam se potkrala se jos jedna greska juce ne radi se o dvojnom kovanju kao sto mi je receno vec o razlici u islamskom i hriscanskom kalendaru i ta razlika iznosi 622 god. tako da ustvari na sajtu imas godinu kovanja po islamskom kalendaru (AH) i po hriscanskom (AD).
Sta drugo reci domaci si uradio za 5 i naterao i mene da jos malo procitam,pitam i naucim tako da vidis da se isplati protivreciti i ne trebe se izvinjavati zbog toga .
Pozdrav i izvinjavam se jos jednom zbog svojih gresaka.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 24.01.2006, 21:24
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
Ok svi mi ucimo, a ko radi taj i pravi greske. Pozdrav!
P.S. ne dodaju se samo 622god ima tu i neko mnozenje pogledaj tekst koji sam zakacio ispod onih slova (da ja sad ne duzim).
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 25.01.2006, 00:58
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav ljudi.......Pitanje za vas.
Da li je na tim novcicima pisano danasnjim turskim pismom ili starim osmanlijskim pismom......
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 25.01.2006, 02:58
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
Iz prve ruke odgovor je da sigurno ne pisu danasnjim Turskim pismom, koristili su neko drugo (valjda arabsko, ili neko slicno sa tih prostora provericu pa cu da ti kazem. Ili ako neko zna nek kaze). Ovo znam jer valjda i ona pevanja hodza sa minareta su na tom jeziku i pisana su na istom a niko nista ne razume.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 25.01.2006, 23:32
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od rammstein
Pozdrav ljudi.......Pitanje za vas.
Da li je na tim novcicima pisano danasnjim turskim pismom ili starim osmanlijskim pismom......
Rami pisano je arpskim pismom kao sto je rekao kameleon cak je za vreme Sulejmana I i na mangurama Mehmeda II pisano na 12 razlicitih nacina.
Pozdrav!
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 28.03.2006, 02:31
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
Jos turcica

Evo jos malo turaka. Nazalost novcici su jako osteceni, neko je zeleo po svaku cenu da ih nosi (oko vrata ili odeci), prvo je izbusio rupe a onda im i zavario neki dodatak od valjda bakra. Zalosna sudbina vecine turskih novcica koji su korisceni kao nakit. Ako ima neko ideju kako da im skinem ovaj zavaren deo, nek izvoli svaka ideja je dobrodosla. Prvi je 1223AH-Mahmud II-28 godina njegove vladavine (28mm) precnik, drugi 1223AH-Mahmud II-29 (28mm), treci 1223AH-Mahmud II-30 (33.5mm), cetvrti 1223AH-Mahmud II-28 (33.5mm) i peti 1223AH-Mahmud II-27 (37mm). U sustini svi izgledaju skoro isto, razlikuju se po godinama i velicini. Pa odatle sledi moje pitanje: Kako da znam koja je njihova vrednost? Tu ne mislim na danaslju vrednost nego na tadasnju (10, 20 para,dinara ili kako se vec zove).
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 011.jpg (68,2 KB, 15x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 012.jpg (77,9 KB, 13x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 28.03.2006, 02:36
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
Nije htelo odjednom, pa cu ovako
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 021.jpg (73,0 KB, 8x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 022.jpg (67,4 KB, 5x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 28.03.2006, 02:50
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
i poslednji je 1255AH-AbdulMejid I-3 (27mm)
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 031.jpg (86,2 KB, 8x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 032.jpg (84,8 KB, 6x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 051.jpg (86,2 KB, 3x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 052.jpg (86,8 KB, 2x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 041.jpg (83,6 KB, 4x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 042.jpg (80,6 KB, 4x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 061.jpg (81,3 KB, 7x prikazano)
Tip dokumenta: jpg 062.jpg (82,9 KB, 8x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 28.03.2006, 17:22
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pozdrav Kameleon...jesi li te novcice pronasao detektorom ili si ih naslijedio na neki nacin? O njihovoj vrijednosti (nekadasnjoj) ne mogu ti nista reci, mozda se zlatkovics tu bolje snalazi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 29.03.2006, 03:31
Kameleon
Gost
 
prilozi: n/a
Nisam ih nasao detektorom, jer jos nemam detektor planiram da ga kupim u skorije vreme. Za sad pokusavam da naucim sto vise o detektorima, pa onda da se odlucim za jedan za koji se uklopam sa novcem. Mogli bi da napravite jedan tekst pod naslovom DETEKTORI ZA POCETNIKE, ili STA TREBA ZNATI PRI KUPOVINI DETEKTORA da pomognete nama amaterima. Ja bi licno kupio neki jeftini detektor krajnje jednostavan da bude pouzdan i da nema neke super ekstra funkcije (nek pisti na metal a ja cu da kopam, ne mrzi me, pa makar prekopam nekom celu njivu ). Ja licno ne mogu nista da vas pohvatam sa ovim imenima detektora ima ih na milion.
Sto se tice novcica kupio sam ih jeftino od nekog lika sto prodaje bizuteriju na pijaci, nije ni znao sta su... bilo je par turaka i par austiskih krajcera i svi su bili probuseni i zavareni da mogu da se okace.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Jos jedan novcic Vumi Novac 2 09.09.2005 22:03
Da li je novcic u pitanju??? Vumi Novac 8 09.09.2005 11:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!