Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Ostali
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Ostali Modeli ostalih priznatih svjetskih proizvođača detektora metala kao i modela iz "kućne radinosti"

Odgovor
 
Teme - opcije
  #51  
Staro 03.07.2012, 23:03
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Naki011 Prikažite prilog
Pozdrav Bane,

1. Jesam i ipak ću zadržati moj aparat,
2. Domaće no name kopije i varacije na temu skupih detektora rade sasvim dobro za neuporedivo manje para, što će reći pronalaze novčiće i ostale relikvije isto kao i Deus, Fisher, Minelab, itd.
U tome i jeste fora, sto svi ti takozvani domaci ili rucno pravljeni aparati su u stvari kopije nekih renomiranih aparata.
Ima li ko da ja sam napravio aparat ne kopirajuci druge?
Meni bi to bilo zanimljivo videti.
odgoovorite sa citatom
  #52  
Staro 03.07.2012, 23:52
Korisnička slika od Naki011
Naki011 Naki011 je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.06.2011
prilozi: 192
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 6 zahvalnice(a/u) za 6 priloga
Naravno da postoje i autorski originalni radovi pogledaj na onom tech forumu i iznenadićeš se. Uostalom princip po kome rade detektori se nije značajno menjao već 20 godina pa samim tim ni brand name proizvođači u principu ne rade ništa drugo do kopiranja jedan drugog stim što poneki ubace u detektor mutilicu za kafu, gps, mms, wifi, i ostale korisne stvari. Ono što ja pokušavam da vam objasnim je da je sve te detektore izmislio čovek, a ne neka vanzemaljska inteligencija.
odgoovorite sa citatom
  #53  
Staro 04.07.2012, 00:46
Cule68
Gost
 
prilozi: n/a
normano sljaka i do 17 sati, a inace dok se odmaras u kolima tih par sati taman toliko i treba vremana da dopunis sondu pomocu punjaca za kola koji dobijes u paketu za deusa...
odgoovorite sa citatom
  #54  
Staro 04.07.2012, 01:18
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Ne mora ti to biti problem,ja sam sam napravio na IGSL mogućnost da se puni u autu.Jednostavno na kutiju sa akumulatorom od MD dodaj konektore za upaljač u autu i spoji ih kablom na akumulator,,,to je jednostavno obični kabal sa muškim i ženskim dijelom od auto upaljača.
odgoovorite sa citatom
  #55  
Staro 04.07.2012, 01:40
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od Naki011 Prikažite prilog
1. Jesam i ipak ću zadržati moj aparat,
2. Domaće no name kopije i varacije na temu skupih detektora rade sasvim dobro za neuporedivo manje para, što će reći pronalaze novčiće i ostale relikvije isto kao i Deus, Fisher, Minelab, itd.
1. koji aparat si zadrzao, mislim ko ga je pravio
2. koja je to domaca kopija koja radi kao fabricki aparat,
mislim konkretno, koji rucni rad si poredio sa kojim fabrickim aparatom
Citat:
citat od Naki011 Prikažite prilog
Naravno da postoje i autorski originalni radovi pogledaj na onom tech forumu i iznenadićeš se..
znam da cu se iznenaditi, ali ipak da pitam,
da ne trazim po tim tech forumima, uputi me koji konkretno aparat i koji konkretno majstor
odgoovorite sa citatom
  #56  
Staro 04.07.2012, 02:00
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
poznajem i ja licno coveka koji pravi detektore u srbiji. Kad sam bio kod njega demonstrirao je rad istoga i zanimljivo da je ispod dve cigle osetio novcic.Jos ga ni jednom nisam video niti cuo da je sa istim radio, vec radi sa nekim fabrickim modelima.
Na pocetku karijere-tragaca sam i ja radio sa tim pravljenim i prepravljanim. Tih davnih godina su detektori fabricki bili skupi pa se pribegavalo jeftinijim varijantama koje su zadavale samo glavobolju i beskorisno kopanje rupa. ipak fabricki model bolje kuva kafu nego ovi iz garazne-radionice
odgoovorite sa citatom
  #57  
Staro 04.07.2012, 03:51
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Hahaha ,da i ja koristim rezervnu bateriju ,kabal sam napravio i još ga ni jednom nisam iskoristio
odgoovorite sa citatom
  #58  
Staro 04.07.2012, 03:54
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Svaki detektor je bolji od šetnje s rukama na guzyci i buljenja po oranici s pomotanom kičmom. Dobro se sjećam tih vremena, da ne povjerujete nalaza je bilo dosta više nego li uz svu silnu tehnologiju o kojoj ovdje raspravljamo. Vodio nas je istraživački duh, cilj je bio pronaći nepoznato. Bili smo djeca i nismo imali pojma što pronalazimo, imali smo lokalne nazive za pojedine kovanice i predmete. Imam dosta godina, ali taj osebujni istraživački duh ne jenjava. Važno je istraživati i brusiti mozak, na terenu ili uz knjigu, manje je važno. Idealno je kada se ukomponira teren, analiziranje svojih i tuđih nalaza, privatnih zbirki i čitanje najnovijih stručnih radova.
odgoovorite sa citatom
  #59  
Staro 04.07.2012, 03:56
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Nigrianvs Prikažite prilog
poznajem i ja licno coveka koji pravi detektore u srbiji. Kad sam bio kod njega demonstrirao je rad istoga i zanimljivo da je ispod dve cigle osetio novcic.Jos ga ni jednom nisam video niti cuo da je sa istim radio, vec radi sa nekim fabrickim modelima.
Na pocetku karijere-tragaca sam i ja radio sa tim pravljenim i prepravljanim. Tih davnih godina su detektori fabricki bili skupi pa se pribegavalo jeftinijim varijantama koje su zadavale samo glavobolju i beskorisno kopanje rupa. ipak fabricki model bolje kuva kafu nego ovi iz garazne-radionice
Moja obadva aparata vide kovanicu ispod dvije cigle+crijep i ne daju lažne signale.Ne kopam rupe bez veze (istina ponekad kopam veće željezo npr,sjekiru.Jedino ne kuvaju kavu a bogami nudim opkladu da su dublji od većine fabričkih modela.
odgoovorite sa citatom
  #60  
Staro 04.07.2012, 10:17
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
ja kad cujem sta sve rade ovi rucni radovi uvek se zapitam zasto minelab, xp, whites, fisher,
placaju onolke inzinjere, doktore nauka , tehnicare, osoblje

pa kod nas u svakoj vuko****ni koja je prosle godine dobila struju a pre dva dana i internet postoji bar po jedan ili dva tesle ili milankovica,
koji prave savrsene metal detektore, skenere ili
distancionemultifrek ventnevisokoosciluju cediskriminatorlokat ore sa ugradjenim
magnetometromrezisti vitigeoradarom koji zrno peska u kazanu sa 82 kilograma gvozdja uspesno diskriminise i vidi
ispod 40cm betona i pola metra zemlje
i u koje se standardno ugradjuje
nikadpotrosnavisokos ofisticirananano atomska baterija koja u jednom punjenju koja traje 7-8 sekundi izdrzava i do dve svetlosne godine rada

sva sreca pa niko od zvanicnika ovih velikih firmi koje prave metal detektor ne svraca na forum,
inace bi zasigurno vec odavno otkupili celu godisnju proizvodnju nasih samoukih genijalaca-madjionicara-umetnika-konstruktora detektora
i tako ta dva detektora koje oni naprave nikad ne bi dosli do nasih kupaca
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Novo u forumu Vumi Testiranje detektora 0 19.09.2009 20:17
Aktiviranje korisnickoga racuna na forumu Vumi Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! 0 22.02.2007 23:17


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!