Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 12.10.2005, 11:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od Miki
preksinoc sam iskopao 100 rupa i kuci dosao sa 30 pampura 3 poklopca za konzerve 2 muska dugmeta i 1 zensko zatim je tu bila i 1 velika olovna kugla i nekoliko nepoznatih metalnih delova , ufff moram se smejati--- hahaha
Nije moguce da si samo smece nasao , ali ipak neka te tjesi sto si nasao jedno zensko dugme . Drugi put mozda budes imao vise srece.
Nego, sto ti mene po toj nepostojecoj formuli svrsta u milijardere? Nije valjda zbog ono par novcica koje sam neki dan pronasao ? Uostalom ako cemo tako racunati onda si ti multimilijarder
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 12.10.2005, 12:11
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Hahaha , joj cuti - nisam u stanju dva novcica zaredom da prodam , nego znas sta Mozda i jesam Multimilijarder cini mi se da se na jednom dugmetu nesto ocrtava ...... nekakva mapa .....slova....nemogu tacno da rastumacim ....kao da fale jos par dugmeta da bi se zagonetka resila , mora da je postojalo jos nekakvo vece dugme ili kopca !!!
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 12.10.2005, 12:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pa sta cekas, postavljaj slike da rijesavamo zagonetku a ako treba prekopacemo i uzduz i poprijeko mjesto gdje je to dugme pronadjeno
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 12.10.2005, 13:05
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
joj pa gde cu to da stavim ..... smejace mi se svi ! Jedino ako nakon toga smem da promenim svoj Nick !
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 12.10.2005, 17:00
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Poštovani zaljubljenici staroga novca i ostalih antikviteta. Varaždinska ostava uistinu je golema. Sadrži oko 100 kg izvrsno očuvanog kasnoantičkoga novca, među inim i silikve, koje su, svi to znamo, znatno rjeđe od ranijih denara. Osobito su zanimljivi, a time i iznimno vrijedni, srebrni tanjuri s figurativnim prikazima u središnjim medaljonima. Mislim da su to prvi takve vrste s područja Hrvatske. Gledajući u cjelini, Varaždinska ostava je jedan od najvažnijim otkrića u ovoj godini u Hrvatskoj. Licitirati oko toga koliko ona vrijedi potpuno je nesuvislo. Da je tome tako zna svatko od vas. Naime, potpuno sam siguran da je san svakoga zaljubljenika u antičku numizmatiku naći nešto slično kao što je i ostava iz Varaždina.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 12.10.2005, 17:39
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ohhhh kako da ne Terminus'e , ja bih rado menjao onih mojih 30 pampura 3 zatvaraca i ona znacajna dugmeta od preksinoc za samo stoti deo od toga svega ......
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 13.10.2005, 00:07
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
Da da sve te maste su zaista fine ali mi nismo i ne predstavljamo ovde nijednu , da ne pricamo o nekim drugima za koje pouzdano znam da imaju veoma bogate kolekcije ali jednostavno nemaju gde da prodaju a i ako nadju nekog kupca nemogu da se pogode oko 50 eura , e to je realnost !
Pa i nije to samo cilj ove igre-hobija meni je veća draž naći nešto a ako to bude hm.... nešto ljepše od potkove....ja sretniji a vjerujem i drugi na ovom forumu.:-)))

Citat:
citat od Miki
Nemogu bre da cutim , morao sam ovo da kazem , ovaj hobi je veoma tesko isplativ , preksinoc sam iskopao 100 rupa i kuci dosao sa 30 pampura 3 poklopca za konzerve 2 muska dugmeta i 1 zensko zatim je tu bila i 1 velika olovna kugla i nekoliko nepoznatih metalnih delova , ufff moram se smejati--- hahaha
Bolje to nego 10 pasta za zube , 100 metara žice, kilo kovanih čavala (ali po jedan)čekić, i obruča za složiti nekoliko bačava i to ne tako plitko kako bi se dalo očekivati, ko što se meni dešava zadnjih dana a nisam dugo u ovom hobiju.
Je****e pampur trebalo mi je 10 minuta da mi sine da je to čep od boce.
Okle li vuće taj izraz.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 13.10.2005, 00:17
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Nije moguce da si samo smece nasao , ali ipak neka te tjesi sto si nasao jedno zensko dugme . Drugi put mozda budes imao vise srece.
Nego, sto ti mene po toj nepostojecoj formuli svrsta u milijardere? Nije valjda zbog ono par novcica koje sam neki dan pronasao ? Uostalom ako cemo tako racunati onda si ti multimilijarder
Aj´ ti biš još i nekako prošao a di ja.... ja još samo treniram, ni jedno ozbiljno
mjesto nisam obišao ali bi rekli ovdje ću,ću, pomalo, neće ujti(pobijeći), nii do sada....
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 13.10.2005, 00:31
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od terminus
Poštovani zaljubljenici staroga novca i ostalih antikviteta. Varaždinska ostava uistinu je golema. Sadrži oko 100 kg izvrsno očuvanog kasnoantičkoga novca, među inim i silikve, koje su, svi to znamo, znatno rjeđe od ranijih denara. .
Lako je vama svima em ste na važnim trgovačkim putevima, pa tamo logori ove ili one legije ovog ili onog sveca, kraljevski gradovi, križari Turci, Avari, .....
a tu slijepo crijevo, sirotinja bijeda par turističkih rimskih "hacijendi"
tri polugradića od kojih su stanovnici pomrli od gladi a ne od kuge,
Histri koji su valjda bili grofovi ako su posjedovali koji komadić uvozne keramike i dekagram . bronze, čak i Turci su nakon par provalili odustali od jalova posla.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 13.10.2005, 00:36
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
ohhhh kako da ne Terminus'e , ja bih rado menjao onih mojih 30 pampura 3 zatvaraca i ona znacajna dugmeta od preksinoc za samo stoti deo od toga svega ......
Ma ima ja za tebe bolji poslovni prijedlog, tvoje pampure za moje obruče sa bakrenima zakovicama, ti složiš antiknu bačvu a ja modernu bocu.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorijat novca Srbije,Crne Gore i Jugoslavije rammstein Novac 8 04.03.2007 18:50


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!