Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 28.02.2012, 20:32
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
Garrett GTI 2500 rupa?

Danas sam s garrettom gti 2500 radio cjeli dan i nasao dosta dobrih i zanimljivih nalaza ali imam problem kada sam na dubini od 70 cm nasao predmet probao sam opet gurnit sondu u rupu i sviralo je kao da ima nes unutra kopao sam opet i napravio pravu rupčagu i opet nista nisam nasao al svira.. pocme svirat i onda se zvuk izgubi kao da u rupi nista nema.. nije mi jasno u cem je problem jel tako i kod drugih modela detektora?

radio sam sa imaging sondom 12 inči
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 28.02.2012, 20:40
Matijas
Gost
 
prilozi: n/a
Poz

Moja pretpostavka je da je teren previse mineralizovan ili da si nabasao na neki veliki metalni prdmet.
Mada postoji mogucnost da kopas dublje i dublje a predmet je negde malo dalje od ukopa. Mozda da si prosirio rupu.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 28.02.2012, 20:42
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Vjerovatno si našao neki stari lim koji se raspao kad si kopao pa više ne daje znak, ne znam u kojem modu si radio, ali može biti i zemlja bogata željeznom ili magnetnom rudom. Koji mod si koristio i koji signal na skali si imao?
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 28.02.2012, 20:54
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Matijas Prikažite prilog
Moja pretpostavka je da je teren previse mineralizovan ili da si nabasao na neki veliki metalni prdmet.
Mada postoji mogucnost da kopas dublje i dublje a predmet je negde malo dalje od ukopa. Mozda da si prosirio rupu.
Prosirio sam rupu jako, i svejedno nista nisam nasao.

Citat:
citat od Stalker Prikažite prilog
Vjerovatno si našao neki stari lim koji se raspao kad si kopao pa više ne daje znak, ne znam u kojem modu si radio, ali može biti i zemlja bogata željeznom ili magnetnom rudom. Koji mod si koristio i koji signal na skali si imao?
Radio sam u all metal modu i na skali mi je pokazivalo 2 inaca, velicina novcica (B)

koliko god da sam kopao stalno mi je to pokazivalo.. znaci kad iskopam jos 15 cm i dalje mi isto pokazuje.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 28.02.2012, 22:24
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
mozda alu- folija koja se raspala. e to je zaj_ebancija...svugd je svira. jos ako je suma pa se pomijesa sa liscem i rastresitom zemljom. haos
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 28.02.2012, 22:27
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Trebao si napraviti diskriminaciju, tj. maknuti željezo, prve tri crtice. Zanima me da li je pokazivalo nešto fiksno ili ti je davalo razne signale u ovom slučaju veličina nije bitna. Tokom vremena metal napravi svoje šire magnetno polje i makar je hrđav, a onda kad ga iskopaš naprosto se raspe. Postoji još mogućnost da si nešto iskopao, a onda to sonda više ne hvata uz onu mogućnost mineraliziranog terena. Pogotovo ako je teren mineraliziran on sam napravi graund balance i ne vidi sitno željezo.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 28.02.2012, 22:27
Ficovk
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miralem Prikažite prilog
mozda alu- folija koja se raspala. e to je zaj_ebancija...svugd je svira. jos ako je suma pa se pomijesa sa liscem i rastresitom zemljom. haos
pa da u šumi je, ma imao sam i s njom problema.

al preduboko je za foliju a na toj dubini i nema lisca. a neznam ista stvar mi se desavala u 3 rupe. tako da vise ni sam neznam jel ima jos sta u njoj ili ne dal da trazim ili ne .
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 28.02.2012, 22:41
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Efekat supljine to jest rupe, prazan prostor ispod sonde, detektor nije u stanju da cita zemljiste u tom slucaju pa svira kao da je neki objekat.
Probaj odraditi G.B. direktno iznad rupe kad se to desi.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 28.02.2012, 22:43
maximus379
Gost
 
prilozi: n/a
Mene to poseca na jedan detektor koji sam ranije posedovao,necu da ga imenujem jer je zabranjeno pominjanje istih
Taj je svirao na praznu rupu,neznam zasto ali je tako.
Isti je slucaj sa pojedinim aparatima kad se lose nasteluje ground balance(samo kod rucnog stelovanja istog).
Nemam iskustva sa Garett-om ali bi trebalo da je isti problem u pitanju.Ili ga podesi na automatski ground ili mu malo smanji senzitivitet to kod nekih pali.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 28.02.2012, 22:45
maximus379
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Efekat supljine to jest rupe, prazan prostor ispod sonde, detektor nije u stanju da cita zemljiste u tom slucaju pa svira kao da je neki objekat.
Probaj odraditi G.B. direktno iznad rupe kad se to desi.
To je to,nisam vido post jer sam kucao svoj u medjuvremenu
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Nešto o detektoru Garrett GTI 2500 morsiani Garrett 24 03.10.2013 12:16
garrett gti 2500 banebeograd Testiranje detektora 11 22.09.2010 23:05
sonda za garrett 2500 jeka 57 Garrett 2 09.05.2010 11:21
Rupa Grga Zanimljivosti 6 17.07.2007 23:02
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!