Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 16.02.2005, 00:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Minelab Musketeer Advantage

Da napisem nekoliko rijeci o ovom detektoru. Bio sam malo u domovini i ponio sam sa sobom novu sondu za ovaj detektor, radi se o 15'' WOT od Coilteka. Mislio sam da ce biti upotrebljiva za pronalazenje onih rimskih novcica, jer kazu da "ide" dublje. Posto sam imao pocetnih problema sa sondom, nije htjela ni´kako da proradi, jedva da je "hvatala" auto na 5cm razdaljine a o novcicima da i ne pricam. Zvao sam zbog toga Njemacku, gdje sam je i kupio, i pitao ga sta da radim. Covjek mi je lijepo rekao da probam sve sto mogu i ako ne uspije dobicu novu. Pregledao sam prvo kabal na utikacu koji se spaja na elektorniku- svi kablovi su bili uredno zaletovani. Onda mi je palo na pamet da pogledam kablove na originalnoj sondi. Na moje cudjenje dva kabla su bila dugacije zaletovana. Ponovo poziv u Njemacku sa pitanjem da li da preletujem ta dva kabla i odgovor je bio da mogu i da se ne bojim da cu time ako ne bude u redu unistiti sam detektor. Sve u svemu to je bilo to i sonda je proradila normalno.
Posto sam sad imao obe ispravne, uzeo sam lopatu i otisao na njivu da ih isprobam. Za testiranje sam uzeo jedan rimski denar (koji sam dolje pronasao). Iskopana je rupa i premjerena dubina- 28cm. Denar je polozen na dno rupe i rupa je zagrnuta opet zemeljom i dobro "nabijena".
Posto je na detektoru bila vec ova velika sonda pokusao sam sa njome. Signal je bio stvarno preslab tako da bi pri normalnom trazenju vjerovatno presao preko njega i nebih kopao. Ipak bio sam zadovoljan jer sam mislio da sam time ipak nesto dobio. Sad je na redu bila standardna 10'' sonda. Zamislite da cudjenju nije bilo kraja, sa tom sondom detektor je sa sasvim jasnim i jakim signalom pokazivao da u zemlji postoji plemeniti metal (bio je ukljucen diskriminator). Bice ipak da ima istine da je ova velika 15'' sonda ipak napravljena za vece predmete na vecim dubinama. Posto sam izgubio volju nisam vise htio da isprobavam sa nekim vecim novcicima, mozda bi tu ova velika sonda ipak bila bolja
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #2  
Staro 16.02.2005, 01:13
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
da ali u svemu tome moramo uzeti u obzir onaj oksidni sloj oko predmeta u zemlji.pricali smo vec o tome.Sto predmet duze lezi u zemlji i vece mu je i jace oksidno polje lakse ce ga detektor naci.U jednom upustvu za detektore sam procitao (odnosi se na detektor Lectra search vs 600)koji je napravljen samo za trazenje zlata i srebra da prilikom testiranja nemoze otkriti zlatne predmete koji leze u zemlji manje od 5g tj nece davati nikakav signal.Normalno kod zlata nema oksidacije jer je to plemeniti metal,ali se kod zlata koje je zakopano u zemlji godinama radi o nekom drugom procesu tj koliko sam ja razumeo radi se o nekom magnetnom polju ili naelektrisanju neznam ni ja sam jos uvek analiziram to.
  #3  
Staro 16.02.2005, 01:23
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Malo mi je to neshvatljivo. Razumijem kad se radi o zeljeznim stvarima pa cak i o bronzanim ali kakve veze ima zlato i srebro sa oksidaciom. Ustvari mogu ti reci da srebro ima razlike u odnosu na zlato. Primjetio sam kada sam iskopavao one srebrne denare da je zemlja oko njih sive boje, sto znaci da ipak postoji neka da je nazovemo "aura" oko srebrnih predmeta koji se dugo nalaze u zemlji. Na zalost zlato jos uvijek nisam nalazio pa ne mogu o tome da pricam.
Ipak cini mi se malo glupo da jedan detektor ne moze pronaci zlatni predmet koji lezi manje od 5 godina u zemlji. Znaci po tome mozes komotno prosuti vrecu dukata po zemlji i on nece pronaci ni jedan od njih. Sve mi se cini da sam negdje cuo za komentare o toj temi samo ne mogu da se sjetim gdje. Sve u svemu i tamo je to bila tema za smijeh i nista drugo...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #4  
Staro 16.02.2005, 01:41
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
u pravu si....i meni je to neshvatljivo.Ali kod zlata se naime radi o nekim stvarima koji su povezani sa fizikom.Radi se o nekim vrstama naelektrisanja zlata u zemlji,radi se o nekim magnetnim poljima koji se stvaraju oko zlatnog predmeta koji godinama lezi u zemlji tj prosto receno ta "aura" kako je ti zoves.O necemu se radi ali konkretno o cemu neznam ni ja sam.Posto me fizika u skoli nije bas interesovala u to vreme,moram sada opet da pocnem da je ucim.Da bih dobio odgovor na ovo o cemu pricamo o zlatu.Uzimajuci u obzir neke stvari koje ja poznajem,na neki nacin ima i veze ima i logike ali pravi odgovor jos uvek nemam.A uzimajuci u obzir da sam ja prvenstveno zainteresovan za trazenje zlatnih predmeta u zemlji.Moram sto pre naci odgovor na ovu temu.Jer mi se blizi konacan odlazak kuci posle 6g.
  #5  
Staro 16.02.2005, 02:04
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Da li ima istine o pricama starijih ljudi koji pricaju da se u noci na "Blagovijest" moze vidjeti plamen ili svjetlost koja izbija iz zemlje na mjestu gdje je zakopano zlato . Sto se tice fizike nisam ni ja bolji ali sam citao negdje da se zlato vremenom vraca na povrsinu zemlje (ne pitaj na koji nacin)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #6  
Staro 16.02.2005, 02:30
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
necu nista da pitam.Poznate su meni te price veoma dobro.Ne znam dali ovo znas.Po pricama starijih ljudi mesto na kome se zlato nalazi nikada tokom leta trava ne moze da opstane tu,nego uvek je izgorena suva.E sada koliko ima istine u tome neznam licno u mom selu poznajem nekoliko mesta koja su vec godinama takva,a isto tako znam neka mesta koja su bila takva ali je tu vec kopano.Odgovor na sve to cu dobiti.........nadam se ovoga leta.........Sto opet na neki drugi nacin tu pojavu ja povezujem sa nekim drugim stvarima tj zakonima fizike.Naime moja prabaka "nek joj je laka crna zemlja"jednom ispricala dok sam bio malo da je jednom prilikom na "Blagovest"vraca juci se iz grada volovskim kolima negde iza ponoci videla u daljini na jednom mestu plamen koji se je podizao do nekih 3m visine,e sada ja ne sumnjam u njenu pricu da ona nije nesto videla,ali pitanje je sta je ona videla.
  #7  
Staro 16.02.2005, 02:34
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
O ovoj pojavi sam pricao sa jednim poznanikom koji se takodje bavi ovim hobijem a inace je iz Srbije. On je takodje vidio takav plamen (svjetlost) u nekoj napustenoj i srusenoj kuci. Isao je kopati na to mjesto i kako je rekao nasao je samo nekakve stare kante i lonce .... ko zna, mozda nije kopao dovoljno duboko
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #8  
Staro 16.02.2005, 02:57
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
ko zna misterija je to velika jos uvek velika koja prelazi granice izmedju stvarnosti i maste ali nosi nesto u sebi jedan delic istine.Nama jos uvek nedovoljno poznat.........
  #9  
Staro 09.03.2005, 21:18
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Znas sta, mozda nebi bilo lose ubaciti jedan podforum u kojem se moze razgovarati o slicnim temama...legende...s tare price....vidjenja i sl.... . Mozda nebi bilo lose da u tom podforumu takodje i neregistrirani korisnici mogu da unose svoje priloge
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #10  
Staro 10.03.2005, 00:23
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
super ideja i zamisaooooooooo
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!