Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 04.09.2007, 12:05
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Testiranje G-maxxa Goldmaxxa i Tesoro Tejona

Test GoldMaxx-Power, GMaxx-II i Tesoro Tejon

GoldMaxx-Power sa sondom od 22,5cm
Radna frekvencija18kHz
Multi ton (tri tona)
Ugradjen odasiljac za slusalice bez kabla

G-Maxx II sa sondom od 22,5cm
Radna frekvencija 4,6kHz
Multi ton (tri tona)
Ugradjen odasiljac za slusalice bez kabla

Tesoro Tejon sa 21x25 spider sondom
Radna frekvencija 17,5kHz
Jedan ton
Dva diskriminatora


Posle tri sata testiranja razlicitih predmeta obojenih metala dobio sam sledece rezultate:

Zlato:
Naj osetljiviji na tanke i suplje zlatne predmete je bio Tejon, za njim Goldmaxx-Power
pa G-Maxx II.
G-MaxxII malo zaostaje kod ovakvih predmeta zbog svoje niske frekvencije, na primer kod tanke zlatne mindjuse od 2grama je razlika u odnosu na Tejon 4cm, razlika Goldmaxxa i Tejona je 2cm.
Prednost u ovom testu dajem Tejonu!

Sitni predmeti od bronze ( folis 6mm, folis 12mm, fibulica 2,5cm i minjusa 3cm):
Ovde su se Goldmaxx i Tejon pokazali skoro identicni, G-Maxx je imao zaostatak na folis od 6mm I na malu fibulicu 1-2cm, dok je rezultat sa ostalim predmeta kod sva tri detektora bio skoro isti.
Prednos ovde dajem Goldmaxxu!

Krupni delovi od bronze i bakra (bakarni list 10cm, kljuc 8cm, kopca kaisa 5cm, itd.):
Ovo je oblast za G-Maxxa, posebno kod predmeta od sestercija pa na gore. Kod ovih sitnijih predmeta kao sto su fibula, veliki folis, denar, prstenje itd. G-Maxx i Goldmaxx su bili potpuno isti dok je Tejon zaostajao. Kod vecih predmeta se G-Maxx pokazao izuzetno dobar, davao je jasne i ciste tonove i na vecoj dubini (na primer bakarni tanjir precnika 15cm je davao savrsen signal na 55cm).
Kod tegle (koja bi trebala da bude imitacija ostave) napunjenom razlicitim bakarnim, bronzanim i srebrnim novcicima je se opet kao najbolji pokazao G-Maxx. Razlika u dubini je bila 12cm u odnosu na Goldmaxx na Tejon 22cm. Teglu sa novcicima je G-Maxx sa lakocom otkrio na 70cm.

Zakljucak:
Sva tri detektora su klasa za sebe, sto se mirnoce rada tice Tesoro je tu imao malu prednost, za njim dolazi Goldmaxx pa G-maxx. Najverovatnije da tu ima razlike zbog radne frekvencije. Iako je Tejon na izgled dosta laksi od Xp-eovih detektora u praksi se pokazalo drugacije. Xp-eovi detektori su bolje izbalansirani, bolje im je podeljena tezina zato nije problem sa njima raditi celi dan. Hocu napomenuti jos da je pre kupovine detektora mnogo bitno znati na kojim ternima zelimo raditi, koje predmete treba ocekivati na tim terenima.
Kao najbitniji faktor je iskustvo sa detektorima. Xp-eovi detektori su na primer pogodni za pocetnike, dok kod Tesora treba malo vece prakse zbog stelovanja Groundbalansa.
Goldmaxxa-Power i G-Maxx II se veoma malo razlikuju sto se tice dubine. Kao sto sam vec rekao G-MaxxII ima prednost tek od velicine sestercija pa na gore. Goldmaxx je malo mirniji ispod dalekovoda i u blizini radio stanica kao i odasiljaca za mobilnu telefoniju.
G-Maxx II se moze preporuciti za trazenje svih predmeta posebno vecih na vecim dubinama. Veoma dobru sliku je pokazao sa sondom od 27cm i 38x45cm na velike predmete, sa tim sondama mu se snaga moze povecati i do 40%: Za oko 1000€ dobijemo pravi dubinac. Goldmaxx je isto pogodan za trazenje na svim terenima, sa sondom od 27cm mu se snaga pojacava za oko20%, ovde bi dodao da je dobar za nesto finije predmete kao i krupne. Sto se multi tona tice kod Xp-eovih detektora, mislim das u tu napravili mnogo dobar posao. Detektori veoma dobro odvajaju i razlikuju metale sto dalje intepretira kroz tonove. Nakon malog iskustva sa lakocom i sa velikom sigurnoscu se moze precizno odrediti o kojoj vrsti i velicini metala se radi. Kod tonova od ova dva aparata sam zapazio da G-maxx ima malo bolju i precizniju intepretaciju od Goldmaxxa zbog niske frekvencije, bolje cita metale.
Tesoro bi preporucio na terenima gde se nalaze pretezno fini sitni predmeti od zlata i srebra, kao na primer keltska naselja itd. Tesorov rad je veoma miran, kao aparat je dosta senzibilan. Kod njega treba obratiti paznju na stelovanje diska, najbolje je aparat testirati kod koce u vazduhu sa sto vise razlicictih predmeta i razlicitim stelovanjima. To bi preporucio kod svih aparata posebno pocetnicima.
Test je napravljen sa standardnim sondama, stelovanja diska je bilo tako da se izbaci staro kovani zardjali ekser velicine 6cm i debljine oko 4mm.

Toliko za sada, sledeci test ce biti G-Maxx II protiv Goldmaxx-Power sa sondama od 27cm i 38x45cm

Ovo su fotografije testiranih predmeta:
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG_1539.JPG (64,3 KB, 80x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_1540.JPG (51,3 KB, 61x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_1538.JPG (54,7 KB, 58x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 04.09.2007, 12:15
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Svaka cast za podatke o aparatima.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 04.09.2007, 13:24
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
sve na sve moj zakljucak je da je G-MAXX ispao najbolji
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 04.09.2007, 17:15
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Kad se sve sabere i oduzme tesko mi je da odlucim G-Maxx ili Goldmaxx! Razlika izmedju ova dva aparata je tako mala, to bi odlucio kad bi razmislio gde i sta trazim. Zato imam oba! U svakom slucaju ova dva aparat su klasa za sebe i po mom misljenju najbolji u toj klasi. Isprobao sam stvarno puno detektora ali se uvek vratim na njih.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 04.09.2007, 21:34
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Bravo Kratki, test je uvjerljiv i jako poučan.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 04.09.2007, 22:01
laki
Gost
 
prilozi: n/a
bravo koki,dobro si uradio ovaj test ,zanimljiv je ...predpostavljao sam da ce rezultati biti otprilike ovakvi,deluju realno samo ovo povecanje dubine od 40% sa vecom sondom mi bas ne deluje realno,jeli to sve u zemlji...ispade da nam vise nece trebati lorenci ,puls stari itd...
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 05.09.2007, 00:11
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
White`s DFX
Danas Arpad 0,20 gr 13 mm na 15 cm,juce antoninian Probusov na 22 cm.
Radi na 3 kHz i 15 kHz,zato ime D(ual) F(frequency).
Sester Iulia Mamaea nedavno 45 cm.
Pre par dana na terenu:drugar sa Tesorom 5 komada,ja 25 komada.Tesoro je dobar za srednji vek,tj za sitan srebrni novac,ali opet ni blizu nije DFX-u.
Ja ne znam dali ovde neko prodaje XP detectore pa ih zbog toga toliko hvali,ali za oranje ne postoji bolji detektor od Fishera,a za ravne njive zakon je White`s,i o: Di pro 6 000 sl,Eagle Spectrum,XLT i naravno DFX.
Ovo ne govorim napamet vec iz dugogodisnjeg iskustva.Takodje Minelab Explorer II je odlican aparat.
Takodje sam trazio sa drugom koji ima XP Goldmaxx Power +,i koji je zestoko platio,mislim oko 1 000 e.Nasao sam 30 komada,on 8.Sledeci dan ja 41 kom,on 11.Radili smo istu njivu,jedan pored drugog.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 05.09.2007, 00:21
Korisnička slika od Stef74
Stef74 Stef74 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.08.2006
mjesto: Negde izmedju
Starost: 49
prilozi: 701
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
ti si neki sreckovic znaci
dali ste probali da zamenite detectore, da ti trazis njegovim a on tvojim da vidite ko ce vise pronaci
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
* [I]Zabluda je videti ono što ne postoji, ali i ne videti ono što postoji.[/I]
* [I]Kad imaš sve, ne vidiš ništa. Progledaš tek kad nemaš ništa.[/I]
[I]* Naše malo može biti mnogo za one koji nemaju ni malo.[/I]
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 05.09.2007, 01:13
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Stef74 Prikažite prilog
ti si neki sreckovic znaci
dali ste probali da zamenite detectore, da ti trazis njegovim a on tvojim da vidite ko ce vise pronaci
Na protiv,ja sam teski baksuz.Rodjen u godini vatrenog konja
Znaci ti i kratki valjate XP detektore.Moracu da uzmem jedan za sina.On ima dve godine,ili da mu uzmem Fisher.Ne Fisher ima 3 potenciometra,bice mu previse komplikovano
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 05.09.2007, 07:32
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od IVLIANVS Prikažite prilog
White`s DFX
Danas Arpad 0,20 gr 13 mm na 15 cm,juce antoninian Probusov na 22 cm.
Radi na 3 kHz i 15 kHz,zato ime D(ual) F(frequency).
Sester Iulia Mamaea nedavno 45 cm.
Pre par dana na terenu:drugar sa Tesorom 5 komada,ja 25 komada.Tesoro je dobar za srednji vek,tj za sitan srebrni novac,ali opet ni blizu nije DFX-u.
Ja ne znam dali ovde neko prodaje XP detectore pa ih zbog toga toliko hvali,ali za oranje ne postoji bolji detektor od Fishera,a za ravne njive zakon je White`s,i o: Di pro 6 000 sl,Eagle Spectrum,XLT i naravno DFX.
Ovo ne govorim napamet vec iz dugogodisnjeg iskustva.Takodje Minelab Explorer II je odlican aparat.
Takodje sam trazio sa drugom koji ima XP Goldmaxx Power +,i koji je zestoko platio,mislim oko 1 000 e.Nasao sam 30 komada,on 8.Sledeci dan ja 41 kom,on 11.Radili smo istu njivu,jedan pored drugog.
Pozdrav
julianus koji model tesora je u pitanju?
pozdrav!
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!