Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 08.05.2008, 13:18
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi ocigledno menjas baterije pre nogo sami aparat alarmira da nisu vise za koriscenje? Reci mi kad to i uradis kad napon padne na koliko volti konkretno? Ja licno nisam uocio nikakve nepravilnosti u radu uredjaja niti gubljenje same dubine bilo da su baterije potpuno nove ili na samom izdisaju.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 08.05.2008, 16:01
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
lapacitet baterija

Citat:
citat od tragac Prikažite prilog
Posto sam postao srecni vlasnik XP GOLD Maxx-a zanima me dali negde postoji podatak koliki bi trebalo da bude kapacitet NiMH baterija?Ja bih licno stavio 2700 mAh. Da li bi taj kapacitet mogao da utice na rad detektora? Pitam zato sto sam citao na forumu da su neki clanovi pokusavali da prikljuce akomulator i da su time ostetili svoj detektor.Da li bi neko ko se dobro razume u elektroniku mogao da mi objasni zasto ce akomulator veceg kapaciteta recimo 2Ah unistiti ili ostetiti detektor ako je napon 12v.Mislim da dosta toga znam o napajanju instrumenata,pa mi nije jasno kako Amperaza moze da osteti instrument?Moja saznanja o tome govore da ce instrument pri konstantnom naponu povlaciti onoliko Ampera struje koliko mu tog trnutka treba za rad a sto je kapacitet baterije veci moci ce samo duze da radi.
Molio bih da mi odgovorite pre nego nabavim NiMH baterije.
Pozdrav.Enigma ti je dobro rekao a ja samo da jos dopunim.
Kapacitet baterija ili akumulatora uopste ne moze lose uticati na detektor tj ne moze ga ostetiti.Svaki detektor iz akumulatora ili baterija vuce struju zavisno od svoje konstrukcije i sto je veci kapacitet,rad sa detektorom traje vise casova.Naprimer moj coinmaster trosi struju 62 mili ampera a ja sam prikljucio spolja ni-cad akumulator kapaciteta 1300 mili ampera.Mora se narocito posebno obratiti paznja na napon koji koristi detektor.Ako se tu prikljuci napon veci od dozvoljenog,onda dolazi do ostecenja detektora.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 09.05.2008, 09:40
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od crni Prikažite prilog
Vumi ocigledno menjas baterije pre nogo sami aparat alarmira da nisu vise za koriscenje? Reci mi kad to i uradis kad napon padne na koliko volti konkretno? Ja licno nisam uocio nikakve nepravilnosti u radu uredjaja niti gubljenje same dubine bilo da su baterije potpuno nove ili na samom izdisaju.
Na zalost ja nemam previse vremena za koriscenje moga detektora. Samo jednom mi se desilo da mi se alarm za prazne baterije oglasi. Zbog svega ovoga sam i ugradio onu spravicu, jer zaboravim kada sam stavio baterije u njega (a malo i od dosade )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 11.05.2008, 23:57
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
instrument

Hvala ti Vumi na informacijama.Ako dospem do neceg slicnog mozda cu pokusati da odradim slicno tebi.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 12.05.2008, 02:54
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
cena voltmetra

Vumi zaboravio si da nam kazes koliko je kostala vezba ugradnje voltmetra naravno samo materijal?
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
GoldMaxx Power ws Goldmaxx II Stef74 Testiranje detektora 23 04.05.2008 14:58
GmaxxII ili GOLDMaxx power tragac Vrste i namjena 1 29.04.2008 21:56
XP Goldmaxx i Minelab Sovereign Vumi Testiranje detektora 2 04.07.2005 08:18


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!