Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 11.09.2005, 22:49
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
osnovno uputstvo

pozdrav jackdetectu!!zamolio bih te ako imas neke podatke o minelab exploreru II ona osnovna podesavanja (sensitiv.,gain.itd) i kako koja od ovih funkcija utice na rad detektora.mislim da uglavnom je za sve detektore isto .na primer pojacas sensitivitet pojacava se dubina i osetljivost,pa gain ili preamp gain ,ac,dc(whaites) itd.mislim da retko ko ima prevode na srpskom i ako ga ima tesko mogu da ga protumace. ustvari,za jednog pocetnika svi ovi pojmovi su mu nejasni .nasao sam dosta sajtova o ovome ali na engleskom pa mi nista ne vredi . pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 11.09.2005, 23:55
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Samo kada budem vise radio na nekom Exploreru, mogu dati neko upotrebljivo objasnjenje. Zanimljivo je da vecina fabrickih uputstava ne daje temeljna objasnjenja, vec samo elementarne pojmove. Detektori cesto znaju da se ponasaju potpuno drugacije od opisa u uputstvu.
Znaci, samo u konkretnom radu, i testiranju u vazduhu i na poligonu, moguce je pohvatati prave funkcije i osobenosti pojedinih modela.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 13.09.2005, 21:52
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
samo ono osnovno

pozdrav jack.mozda te mucim ali nemoras o minelabu bas ,mislio sam na to koje su to one osnovne funkcije ili podesavanja na detektorima koje moreju da se koriguju da bi detektor bio stabilan u radu ,za vecu dubinu ,diskriminacija,noch (ovo nikad nisam uspeo da provalim sta je)na bonty hanter Quik draw II,ili na dfx ili eaglu ono DC,mozda ovo sto trazim od tebe oduzima mnogo vremena ali mislim da za sve nase clanove je ovo jedna od najosnovnijih stvari koje bi trebali da znaju da bi bilo sta pronasli pa onda pokazali ovde na forumu.prijateljski pozdrav Dragan
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 14.09.2005, 01:27
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Iako svaki proizvodjac izmislja svoje nazive pojedinih funcija (i time pravi jos vecu pometnju tragacima), postoji samo nekoliko veoma srodnih funkcija kod svih modela, Vlf ili Pulsnih.
Medjutim, nije ih lako objasniti u nekoliko recenica.
Upravo takav problem imam ovih dana, jer konacno pokusavam zavrsiti brosuru o mom detektoru, odnosno uputstvo za rukovanje.
Da bi zaista razumeli, i znali podesiti detektor na razlicitim terenima, neophodno je delimicno opisati i kako on radi. Odnosno, sta se stvarno desava u detektoru, kada minerali ili metali udju u polje sonde.
To je kod VLF poseban problem, jer taj proces nije nimalo jednostavan.
Iako sam prirodan talenat za slikovita i jednostavna objasnjenja, ovde stvarno imam problem.
Kada sam se nocas zaneo objasnjavajuci funkciju TUNE ili SENS, shvatio sam da i posle nekoliko strana, nisam dao zadovoljavajuce objasnjenje.
Proizvodjaci to cak i ne pokusavaju u svojim uputstvima.
Ko zna - zna, a ko nezna, ta uputstva mu nece puno pomoci.
Za par dana cu negde uploadovati svoje opsezno uputstvo, i moze vam sigurno pomoci da razumete i podesite rad vasih detektora.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 14.09.2005, 02:10
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
ko zna zna

OK.hvala zeljko.predtpostavlj ao sam da cu dobiti ovakav odgovor.mozda je ipak najbolje knjigu u ruke i na terenu korak po korak,i normalno malo vise radnog staza (na terenu) i mora da se nadje ono pravo.pisao sam ti ovo iz razloga sto je moj kolega kupio dfx sa super programom i aparat je tamo odlicno radio ali kad je krenuo na *nasem*terenu sa dosta minerala prijavljuje mu gvozdje.i zato kazem za svaki teren treba drugi program koji treba na licu mesta da se uradi,naravno ko zna . u svakom slucaju hvala !!!
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 15.09.2005, 08:55
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

U pravu ste,ko zna zna a ko ne zna neka popusi(mislim zapali cigaru a ne detektor)
Pozdrav svima na najboljem forumu i srecnos na terenima!!!!
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 20.09.2005, 00:02
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od x_lav
U pravu ste,ko zna zna a ko ne zna neka popusi(mislim zapali cigaru a ne detektor)
Pozdrav svima na najboljem forumu i srecnos na terenima!!!!
Lave a sta ce da rade ovi sto ne puse.Da zapale detektor na kraju..... Pozdrav i tebi............

Promijenjeno od Vumi (08.10.2005 u 18:13 sati)
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 20.09.2005, 00:04
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
eureka explore II

POSLE MNOGIH MUKA SAZNAO SAM DA ME JEDNA SITNICA ZEZALA 2 GODINE .a to je da na exploreru glavna opcija za dubinu i stabilnost je SENSITIVITET koju svi znamo a druga jos vaznija GAIN (meni,audio,gain)koj a regulise osetljivost.toliko sam bio glup posto sam mislio da to sluzi za podesavanje nekih tonova posto je u funkiciji audio,a ono nije.ako bilo ko ko do sada nije znao a ima explorer,samo smanjite GAIN i dobicete stabilan detektor u visoko mineralizovanom tlu, ujedno to omogucava povecanje sensitiviteta skoro do max. i dobicete i max.dubinu sa jasnim tonovima mete.prosto ali kada znas sta je sta.zamolio bih JACKDETECTA ako je isprobao taj expl. koji je trebao da dobije da napise nesto vise o tome.ovo o opcijama sam saznao na drugim forumima i za to mi je trebalo 3-4 dana a zamalo da prodam aparat. ako neko ima primedbe ,predloge ,konsultacije sve je dobrodoslo pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 20.09.2005, 00:37
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
kako je lijepo imati jednostavan detektor ...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 20.09.2005, 03:59
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav

Lako je tebi Vumi ti imas extra lopatu
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!