Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 01.11.2005, 13:04
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Istine i zablude o detektorima

Obecao sam da cu samo istinu ovde prikazati o testovima mojih detektora i Future skenera na poligonu kod Zeljka i istinu o njegovom detektoru.Takode i sa mojeg poligona koje sam morao da uradim objasnicu to kasnije.
Testirao sam svoj Pulse Star 2 sa sondom od 45cm i 1m kao i Future skener.Mogu reci da sam se razocarao sto se tice dubine pronalazenja i nesigurnosti na zemljiste trazeci obojene metale.Moj pulsni sa 45cm sondom je sa teskocom video bakarni bakrac (precnika 18cm)na 60 cm dubine a o 1,1m(bakrac precnika 35cm) da i ne pricamo.Velika sonda od 1m je bila strasno nestabilna na zemljiste sa svakim pomeranjem prema zemlji dobijete neki signal.
Future exp 3000 je izbacivao na ekranu slike koje je bilo nemoguce za nesto koristiti tu je bilo svih boja na svim mestima.Sa future smo radili nekih 3 sata isprobavajuci razlicite funkcije(magnometar, diskriminaciju,broj impulsa) i to na svim bakracima dubine 60cm,1,1m i 1,5m takode i na iskopanoj rupi dubine negde oko1,8m sa metalnim kanisterom u njoj.Za sve ovo vreme nismo imali upotrebljive slike pa se onda pitam kako je onda traziti na nekom terenu koji je nepoznat kad na onom gde tacno znas sta se nalazi nemozes nista da nades.
Test sa mojeg poligona:
Razocaran zbog skenenera Future morao sam da napravim poligon kod mene kuci.Iskopao sam rupu 1.1m dobine i ubacio bubanj iz vesmasine precnika 50cm visine 33cm .U pocetku mi je pokazivao isto kao i kod Zeljka nista bitno da bih na kraju ustanovio da na sondi dole sve smetnje je pravio metalni sraf .Zglob gde je pricvrscena sonda gad god je bio u pravcu sonde davao je lazne snimke a cim se on savije maksimalno tako danije u pravcu sve funkcionise.Poceo je da mi izbacuje sve zeleno samo tamo gde je bubanj crveno u obliku kruga bubnja.Verovatno kod Zeljka je to bio problem ali sam uveren da plemenite metale tesko da ce da vidi ali zato metale i to vece bez problema.Pokusao sam da prikacim slike od bubnja i sa skenera ali su bile mnogo velike ,probacu kasnije.

Pozdrav Lovac

Promijenjeno od Vumi (01.11.2005 u 18:58 sati)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 01.11.2005, 18:09
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav lovac.nadam se nisi uzalud dao novac za future.ako ga opet testiras pisi.pozdrav i za zeljka- jack.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 01.11.2005, 18:18
Zeljko-jackdet.
Gost
 
prilozi: n/a
istine i zablude

Zanimljivo je videti da li ce i ovaj post nestati............. ..... vidi cuda- nestao je samo jedan dio posta

Promijenjeno od Vumi (02.11.2005 u 16:04 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 01.11.2005, 18:24
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav zeljko.drago mi je da si svratio do nas obicne smrtnike.nadam se da ces ponovo biti na ovom forumu.Dragan pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 01.11.2005, 18:39
Zeljko-jackdet.
Gost
 
prilozi: n/a
Ne!

Nisam se vratio, i Vumi moze opet da me izbrise sa liste clanova.
Sajonara!

Promijenjeno od Vumi (01.11.2005 u 18:57 sati)
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 01.11.2005, 18:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od Zeljko-jackdet.
Nisam se vratio, i Vumi moze opet da me izbrise
Nije te Vumi izbrisao nego si sam otisao a nisi se cak ni udostojio odgovoriti na njegovo pitanje. Ako ´zelis da provociras ovdje sa tvojim postovima to nebi bilo lijepo od tebe a ni ljudski. Na tom tvom forumu sam vidio prilog sa kojim si popljuvao rad ovog nasega foruma i postavio si bez pitanja link svoga, sto takodje nije lijepo, jer link ovoga foruma je postavit kod tebe sa tvojom dozvolom. Znaci opet radis neke stvari iz inata i zato ce i ovo biti editirano ....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 01.11.2005, 19:44
Zeka
Gost
 
prilozi: n/a
jedan veliki pozdrav lovcu. ja vec dugo razmisljam o future 2005, molio bi te ako jos nesto uspes da otkrijes oko rada future da nas sve obavestis da vidimo svi pa i ja dali se future isplati ili ne.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 01.11.2005, 20:46
zeljkot
Gost
 
prilozi: n/a
ma dajte

zakopajte ratne sekire
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 02.11.2005, 12:38
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Koga licno interesuju slike sa poligona ,kopanja rupe,bubnja i sta je Future pronasao mogu da mu posaljem preko E-Maila jer su one prevelike i nisam mogao da ih prikacim kao atachment.

Pozdrav Lovac
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 02.11.2005, 13:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pa nije valjda toliki problem smanjiti slike ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Geo lokatori, istine i zablude ?!? jackdetect Vrste i namjena 23 16.03.2005 17:18


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!