Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 02.11.2005, 16:11
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od lovac
Velika sonda od 1m je bila strasno nestabilna na zemljiste sa svakim pomeranjem prema zemlji dobijete neki signal
pa zar to nije tipican primjer da sonda nije namjestena na samo zemljiste (GROUND)?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 02.11.2005, 22:36
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Problem je zbog velike osetljivosti na zemljiste.Postoji nacin regulacije gde se sonda podigne na visinu kojom ces da trazis pa se onda podesi klik karta 1-5 otkucala u sekundi i onda sve to funkcionise.Sondu od 1m obicno nose dvojica i sa svakim pomeranjem sonde blize zemlji dobijes signal a podizanjem se gubi.Nije uopste lako uskladiti da je sonda uvek u istoj visini ali sa vremenom i to funkcionise.Sto se tice mojeg pulsnog sa 45cm sondom otkriva metalni bubanj koji sam zakopao sa jakim signalom do 1,5m a sonda od 1m jak signal i preko 2m.

Pozdrav Lovac
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 03.11.2005, 07:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Koliko sam citao o tom Pulse Star-u 2, radi se o detektoru za otkrivanje predmeta na vecim dubinama (navodi se do nekih 5 m). Na zalost ne znam kako taj detektor funkcionise ali znam da se na drugim detektorima podizanjem i spustanjem sonde regulise GROUND, tako sto se regulator okrece sve dok ne prestanes dobijati signal, kako pri podizanju tako i pri spistanju sonde. Sta se radi ako se to ne moze regulisati??? Pa mislim da je onda najbolje promijeniti njivu i izbjeci sigurnu glavobolju
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 07.08.2006, 20:00
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 994
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 44 zahvalnice(a/u) za 31 priloga
pozdrav

[QUOTE=lovac]Obecao sam da cu samo istinu ovde prikazati o testovima mojih detektora i Future skenera na poligonu kod Zeljka i istinu o njegovom detektoru.Takode i sa mojeg poligona koje sam morao da uradim objasnicu to kasnije.


pozdrav lovac,
sad sam ponovo citao ovu temu..
objasnio si gde je bila greska na tvom skeneru ali
nisi nista napisao o zeljkovom detektoru...
zanima me kako ti kao neko ko je iskusan komentarises njegov aparat,
kako se on ponasao i koliko duboko je stvarno "isao",
koje su mu mane ili vrline...
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 15.09.2006, 23:59
zoki
Gost
 
prilozi: n/a
future2003 je sranje imam ga
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 16.09.2006, 10:04
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pozdrav Zoki
Mozes li nam malo objasniti zasto imas takvo misljenje o njemu?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 16.09.2006, 21:58
zoki
Gost
 
prilozi: n/a
Kupio sam ga u Austriji kod Schnajdera.Od prvog dana rukovanja sa njim nisam bio zadovoljan.U pocetku sam sumnjao da neznam da rukujem snjim,ali se kasnije ispostavilo da to nije istina.Na mom poligonu imam zakopane razne predmete na raznim dubinama,ali prilikom skeniranja a kasnije prebacivanja snimka na laptop ne dobijaju se prave vrednosti snimanja.Mucio sam se nekoliko godina dovodio razne ljude raznih profesija ali uzalud.Na kraju sam digao ruke od svega.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 19.05.2007, 14:09
edo
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od lovac Prikažite prilog
Koga licno interesuju slike sa poligona ,kopanja rupe,bubnja i sta je Future pronasao mogu da mu posaljem preko E-Maila jer su one prevelike i nisam mogao da ih prikacim kao atachment.

Pozdrav Lovac
pozdrav lovac posalji meni na email edo79@lycos.de i ako mozes da slikas taj sraf gde se nalazi i kako si resio problem ja imam exp 4000 i slican problem mutne slike mada sam ja tek novi i neznam puno samo iz prirucnika sta procitam. unapred zahvalan edo
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 19.05.2007, 18:13
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav Edo!
Napisi malo vise o problemima koje imas oko exp-a, mozda ti nesto mogu pomoci. Imam dobrih sikustva sa tim aparatom. Naravno ostali mogu isto pitati i pisati!
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Geo lokatori, istine i zablude ?!? jackdetect Vrste i namjena 23 16.03.2005 17:18


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!