Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 28.06.2004, 17:58
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Par poznatijih novcica

Nekoliko nama vise poznatih novcica
20 Dinara iz 1955 godine (FNRJ) i 50 Para iz 1938 godine(Kraljevina Jugoslavija)
prikačene grafike
Tip dokumenta: gif 20dinara1955.gif (27,6 KB, 60x prikazano)
Tip dokumenta: gif 50para.gif (27,8 KB, 55x prikazano)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 04.02.2005, 02:16
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
evo i ja da dodam nekoliko.........
20 para 1912g Kraljevina Srbija
2 dinara 1938 Kraljevina Jugoslavija
1 dinar 1938g Kraljevina Jugoslavija
10 dinara 1938g Kraljevina Jugoslavija
10 para 1978g SFRJ
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg lastscan.jpg (90,9 KB, 48x prikazano)
Tip dokumenta: jpg lastscan.jpg (96,7 KB, 44x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 04.02.2005, 02:18
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa tu ima i srebra kako mi se cini, jel to ostavstina ili si pronasao "golim" okom?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 04.02.2005, 02:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Imas li jos sta na arsenalu, mozda neki od srednjovjekovnih srpskih novcica. Na zalost jos ni jedan nisam imao prilike da drzim u ruci a da ne pricam da ih nadjem. Kod nas u Bosni ne vjerujem ni da ih ima negdje za naci. Pitam se samo sta je sa starim bosanskim novcem, zar to niko nije nikada gubio ili nije niko ni imao osim vlastele ????
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 04.02.2005, 02:28
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Pa tu ima i srebra kako mi se cini, jel to ostavstina ili si pronasao "golim" okom?
Ma jok to sam ja pronalazio jos dok sam bio mali,dole u Srbiji u mom selu.Igrajuci se tako na rusevinama gde je nekada bila stara kuca pra,pra deda.To sam pronasao kada sam imao svega pet godina.E od tada traje i moj interes za ovaj hobi.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 04.02.2005, 02:41
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Imas li jos sta na arsenalu, mozda neki od srednjovjekovnih srpskih novcica. Na zalost jos ni jedan nisam imao prilike da drzim u ruci a da ne pricam da ih nadjem. Kod nas u Bosni ne vjerujem ni da ih ima negdje za naci. Pitam se samo sta je sa starim bosanskim novcem, zar to niko nije nikada gubio ili nije niko ni imao osim vlastele ????
Imam ja puno toga na arsenalu,ali nazalost nisam to poneo od kuce.A sto se tice Bosanskog novca probaj da trazis na mestima gde su nekada bile i postojale stare kuce.Mislim da ces imati uspeha
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 04.02.2005, 11:10
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Stare kuce.... ma sve je to ok, ali gdje da nadjem sada kuce iz ranoga srednjega vijeka i sl. Imao sam prilike da gledam slike zemljista koje su snimane iz aviona, na zalost slike su snimane po zimi kada nije bilo (ili sasvim malo) vegetacije. Na njima se nije moglo naci puno. Nasao sam neke stare kuce tj njihove obrise na zemlji i isao sam tamo da trazim. Nisam nasao ama bas nista ali sam poslije toga skontao da sam se presao za nekih 100-150 metara sto se tice njihovog polozaja. I te slike koje sam gledao su stare vec nekih 20-25 godina, mozda se toga vec dosta promijenilo
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 05.02.2005, 00:35
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Stare kuce.... ma sve je to ok, ali gdje da nadjem sada kuce iz ranoga srednjega vijeka i sl. Imao sam prilike da gledam slike zemljista koje su snimane iz aviona, na zalost slike su snimane po zimi kada nije bilo (ili sasvim malo) vegetacije. Na njima se nije moglo naci puno. Nasao sam neke stare kuce tj njihove obrise na zemlji i isao sam tamo da trazim. Nisam nasao ama bas nista ali sam poslije toga skontao da sam se presao za nekih 100-150 metara sto se tice njihovog polozaja. I te slike koje sam gledao su stare vec nekih 20-25 godina, mozda se toga vec dosta promijenilo
.Onda ne bi bilo lose,da potrazis po arhivama karte tih naselja.Neznam kako je je to kod tebe u bosni,ali ovamo u srbiji kod mene postoje ostaci tih starih kuca koje su stare po 300-400 g,mislim postoje samo temelji,a u nekim slucajevima samo vidljiva mesta.A sdruge strane mozda bi mogao po pricama starih ljudi da lociras njihova predjasna mesta.Meni kada moj praded pocne objasnjavati neke stvari,koje je on cuo od njegovog pradede,onda ja tacno dodjem vracajuci se po pricama unazad,do mesta gde je ili gde su ziveli ti ti,koji su nekada u to vreme bili bogatasi,imali volove kada ih malo ko imao u selu,imali lampu na gas,imali ono imali ovo sto mi nismo imali u to vreme,jer smo bili sirotinja.Ali se posle toga desilo to i to sa domacinom te kuce,sa njegovim sinom to i to.I na kraju im se kuca zatvorila jer nisu vise imali pokoljenja.Ali...... .....nesto je mozda ostalo tu i tu na tom mestu.........E vidis kao sto sam rekao ja podjem od te price i dodjem do tacnog ili tacnih mesta.e posle sta sledi to je prica samo za sebe.......
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 05.02.2005, 00:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sve je to ok, samo se meni cini da se o ovome sto sam nasao na slikama ne radi o kucama iz blize proslosti. Ovo se da zakljuciti na osnovu jos nekih stvari koje se vide na toj istoj slici a medju tim tragovima se moze prepoznati kako se meni cini i groblje koje ima oblik grobova iz antickih vremena. Na zalost ne znam kako se oni nazivaju na nasem jeziku (Hügelgrab). Vidljivih tragova tamo nije bilo a koga sam god pitao niko mi nije mogao reci da se tu nekada nalazila neka kuca. Mozda jos uvijek imam kopiju te slike pa cu je staviti da vidis i sam o cemu se radi...sad cu da potrazim po kompu da li sam je negdje memorisao....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 05.02.2005, 01:04
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Evo, pronasao sam je. Sad mi reci sta ti mislis o svemu ovome. Malo sam se zeznuo o onom grobu, davno sam gledao tu sliku pa sam pomijesao malo stvari. Ono sto sam htio reci je to da u gornjem desnom dijelu slike (gornja desna strelica) postoji nesto cetvrtasto sa cudnim okruzenjem. Mislim da ces znati na sta mislim....
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg karte_1.jpg (39,3 KB, 59x prikazano)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!