Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > XP
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

XP Svi xp modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 09.01.2011, 13:31
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Test Deus

Prvi test Deusa
Posle duze pauze zbog hladnog vremena i snega, juce najzad izadjoh malo na teren da isprobam obecanu masinu od Xp proizvodjaca. Detektor je bio spreman za rad nakon nekoliko sekundi, uz par dodatnih podesavanja sam nasao optimalno stelovanje za teren na kojem sam hteo traziti. Detektor je lepo lezao u ruci, neobicno lak i izbalansiran, nije davao nikakve signale od sebe pri udaru sonde o zbun ili kamen niti je imao kavih ostalih smetnji. Teren je bio sumski, sneg dubine oko 15cm a na pojedinim mestima i vise, ispod snega lisce oko 10cm i tek onda zemlja koja je bila skroz suva na dubini od 20cm.
Na pocetku nije bilo puno nalaza osim par gvozdenih predmeta od kojih su bila dva noza, zatim puscanih zrna i gelera. Nakon dva sata trazenja naisli smo na jedan proplanak gde je bilo ekstremno strmo i bilo je dosta kamenito sa delovima na kojima je bilo malo vise zemlje.
Prvi novcic koji sam pronasao je bio na nekih 10cm dubine, drugi je bio tako reci na povrsini (taj je i najveci od svih koje sam pronasao), ostali novcici su bili na dubini izmedju 15 i 30cm dubine. Bio sam dosta iznenadjen koju je dubinu iamo Deus poznavajuci dubinu GoldMaxxa, dva novcica koja su imala precnik 15mm su pronadjena na 25cm dubine i signal je bio veoma jak i jasan iako je Deus koriscen sa standardnom sondom 22,5cm.
Prednost ovog aparata je u njegovoj maloj tezini koja se da dobro iskoristiti posebno na ovakvim ekstremnim terenima kao i slusalice bez kabla, zatim mogucnost brzog stelovanja zavisno od terena i objekata koje ocekujemo, brzo i jednostavno se moze prilagoditi i ima sirok spektrum. Jednostavno ne ostavlja ni jednu zelju otvorenu.
Moja ocena za ovaj predivan aparat bi bila od mogucih 10 poena svih 10.
Nadam se da cu krajem Januara moci da ga probam sa sondom 28X34cm i da vam opet napisem moja zapazanja.......
Ovo su neki od nalaza koji su interesantniji:
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG_5145.JPG (89,7 KB, 24x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_5148.JPG (112,9 KB, 21x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_5146.JPG (101,8 KB, 20x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_5147.JPG (99,9 KB, 16x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 09.01.2011, 18:37
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Kratki kojim programom si radio, i dali si nesto dodatno stelovao, meni se najbolje pokazao G-Maxx program samo sens sam podigo skoro do maksimuma, ostalo je sve bilo fabricko stelovanje. I ja sam prezadovoljan radom aparata, nazalost ja ga koristim najvise 15 dana godisnje. I ja cu naruciti vecu sondu samo neverujem da cu je probati pre Maja.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 09.01.2011, 19:17
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Radio sam u Relikt modu, samo sto sam mu izmenio sve parametre, nista nije ostalo na onom fabrickom osim frekvencije.
Ako te zanimaju detalji rado cu ti napisati.........
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 09.01.2011, 20:11
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Zanima me Kratki, svaki podatak je bitan.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
XP Deus kratki XP 3 08.01.2011 17:19
DFX test IVLIANVS Testiranje detektora 2 07.08.2010 18:19
XP Deus za rodjendan Deki XP 37 27.02.2010 20:00
Novi XP Deus na Youtube Vumi XP 4 24.10.2009 22:33


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!