Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 06.06.2008, 21:25
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Vumi napisao sam novi post, jasno na svoj način i poslao umotvorinu u eter, a od nje ni traga ni glasa. Vjerovatno još putuje svemirom tražeći plodno tlo da se udomi. Trenutno sam u vukoebini i komuniciram putem mobilne mreže. Očito nije bilo suđeno da se ovaj moj komentar nađe na našem forumu, pa neka tako i ostane.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 06.06.2008, 21:36
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
A ja bez aparata. Pa nista onda moracu pomac ocigledno da trazim kod ovi Nemci ali oni traze samo bombe, pistolje i naurazanje iz drugog rata. Ajde dajtemi neki dobar primer isplatice vam se kad budem naso ono sto planiram da nadjem hahaha.
Pozdrav i pisite suta vec pocinje EM mogu da tazim i po parkovima u Cirihu, ogrlice, prstenje i slicno sto bude ispadalo pijanim navijacima hahaha.

Deki cao
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 06.06.2008, 21:42
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Sta je to VLF marka ili sistem rada???
Pozdrav Deki.Ako si resio da odvojis vise love za detektor ti kupi dva.Jedan PI a drugi VLF. Slucajno sam video G-max kod naseg druga Crnog doduse test je bio u vazduhu ali sasvim dovoljno.Mogu reci da zadovoljava potrebe svakog tragaca.Imas pisano ovde na forumu o skoro svim masinama pa sam izvedi zakljucak.Samo bi mogao da napises sata bi to trazio na 2m dubine.Ja sam nekada kopao 4m dubine sa svojim drugarima i nista to jest jedan plemeniti metal ali ne sluzi ljudima.Tada je koristen Pul Star 2 sa 2x2 sondom inace u to vreme placen 6500 dojc maraka.Sada ga mozes naci polovnog do 1300e sa malom sondom 45cm i velikom 1x1m.Licno moj savet ti je da od tolike dubine nema nista sigurno 99% samo onaj 1% kopka mnoge tragace, sta znas nikad se ne zna.Kupi jedan VLF za pocetak a za kasnije razmisli .Ja sam uzeo za sebe Vaguero 2 i mogu reci da sam veoma zadovoljan.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 06.06.2008, 22:22
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala Dzon na predlozima.
Odma da ti odgovori za 2 metara. Neradi se o tome dali ces nesto naci ili ne, menije mnogo bitnije da ja imam aparat koji je to ustanju da pokaze i ako jednom bude potreba za tako nesto, a dobro si reko, svakog coveka kopka dali na to ili to mesto ima nesto vise nego novcic. Od svih ljudi koji se bave ovim sportom ,80% sanjaju o cupovima, kutijama i kocijama zlata, sto je sasvim normalno za coveciju psihu. 99 % da neces naci a 1% da ces naci, Loto je ista stvar a igraju ga miloni ljudi u nadi da dobiju najvecu premiju.
Ja nemam potebu ni za jedo ni za drugo ali mislim da sama setnja i razne situacije vezane za taj sport dizu adrenalin a u mijim godima je to mnogo bitno hahahaha.
Nadam se isto da cu jednog dana upoznati sve vas pa zajedno ispipamo neke terene, znaci druzenje, a bogami mozemo da odemo malo i do Australije tamo je nemoguce da nenadjes barem stotinak grama komadica zlata.
Hvala jos jednom na tvom predlogu.

Deki
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 06.06.2008, 22:33
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Pa u tom slucaju si dobio dobar predlog bilo koji jaci VLF ce ti naci cup,kazan i kocije da ne pominjem .Od same setnje preko takvih stvari klecaju kolena i bez detektora kako neko rece.Pozdrav Deki druzenje je najbitnije i u tom druzenju iskrenost sa prijateljima.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 06.06.2008, 22:33
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
za Enigmu http://www.mp-detections.com/Siteall...testadonis.pdf pogledaj ovo mozda je tu tvoj favorit.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 06.06.2008, 22:59
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Bice da tu ima neceg sto ne odgovara realnosti a ni svi detalji se ne poklapaju. Ovdje se uzima u obzir da se sve radilo sa standardnim sondama, sada sto je kod nekog detektora standard 22cm a kod nekog 28, bice da za ovaj test nema nikakve veze
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 06.06.2008, 23:08
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi ja bih da od tebe cujem neki predlog, ipak si ti imao i imas dosta tih spravcica u ruke. Sonda 45 cm isto me zanima, ako sam razumeo samo za vece dubine i krupnije predmete. Znaci Detektor na kome moze ta sonda da se monitira. Jedan VLF po tvom misljenju i jedan PI ako je opste potrebno ako imam taj sa velikom sodom.

Pozdrav ali nemojte da mislite da ste se otarasili mene pisacu ja jos ako me neizbacis sa Foruma.

Deki
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 06.06.2008, 23:49
Korisnička slika od I.Dzon
I.Dzon I.Dzon je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.03.2008
prilozi: 756
Zahvaljivao se: 25
Dobio je 156 zahvalnice(a/u) za 36 priloga
Neki testovi nisu tacni kako se prikazuju.Recimo kako ti rece kamenovit teren.Tu sigurno ima puno minerala .Gde ima puno minerala Garet ne moze da radi, veruj mi imao sam jedan stariji model x7 veoma dobar ali gde ima minerala tu poludi i ima bas mnogo laznih signala.Koliko sam upoznat i ovi novi modeli istog su takvi.Malo je tih koji rade u mineralizovanim terenima ( mislim detektora ) i postizu dobre rezultate.Takvi su tereni u celoj Evropi a narocito na terenima bivse Juge.Kao sto sam rekao ja sam se snadbeo sa masinom i veoma sam zadovoljan za sada samo pojedini testovi ali verodostojni i orginalni.Sledeci detektor koji bih kupio je G-max 2 ili kako vec.Crni mi je svedok srebrenjak precnika 30mm u vazduhu je uhvatio na minimalno 70 cm a moze i do 80 cm i to jasno i glasno stim sto imas nekoliko tonova.Da li ti ovo nesto govori.Moze Vumi da ti kaze nesto vise o tome ali on se ustrucava od hvalisanja jer ih on prodaje pa to mora neko drugi da kaze.Moze neko drugi ko radi sa tom masinom a ovde ih ima.Sto se tice sondi i te kako je bitno da li od 22.5 ili 28 cm.Recimo Whites je izbacio dobre ****je masina ali su previse komplikovani bar za mene jer imaju previse programa i ako samo jednu stavku pogresis od 20-30 cist promasaj pa ljudi kazu da ne radi kako treba, ali te masine nisu za dublje nalaze kako sam ja skontao( ako gresim neka me neko ispravi).Licni moj predlog je G-max.Puslusaj i ostale pa sam donesi zakljucak.Samo jos nesto sto vise budes cekao i birkao docices u zabunu i nista neces uraditi.Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 06.06.2008, 23:52
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nemoj mene pitati u vezi detektora, ja se usputno bavim prodajom i cim nesto napisem odmah govore kako ja hvalim te i te detektore, samo da bi ih prodao . Obican VLF detektor ti je sasvim dovoljan za ovaj hobi a ako zelis bas da bunaras po njivama onda prije kupovine odredjenog detektora, pogledaj, da li u asortimanu ima i velike sonde, 15'' i vece. Sa ovim velikim sondama ces izgubiti sitnije predmete (nije pravilo) a nalazices ostave na velikim dubinama (necemo sada govoriti na koliko metara ). Neko je spomenuo Gmaxx-a. Ovaj detektor je odlican za takve stvari, na obicnim terenima trazis standardnom ili 27cm-kom sondom a za bunaranje uzmes onu 48cm-sku, nabavis si dva crnca (mada mislim da su u Srbiji zastupljeniji kinezi, a dobro ce doci ako prokopas rupu sve do Kine, cisto radi sporazumijevanja ) i udri do zore
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Najbolji miligor Testiranje detektora 45 04.08.2007 02:55
Alat za kopanje kratki Zanimljivosti 27 19.09.2006 22:48


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!