Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Novi vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novi vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, od ca.1500 godine do današnjeg dana

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 10.06.2009, 17:13
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Titov nakit

Evo malo zabave za sve tragace.Ili mozda neko sa foruma zna vise o ovome.Nalaz nije ni tako "star" tek negde 14.vek.A ako neko sa foruma zna malo vise o celoj stvari neka nam to napise da se jos malo zabavimo.
Imalo se moglo se!Kako je ondasnja vlast "od srca"poklanjala NARODNU IMOVINU.
Pronasao sam na internetu da je prosecna plata u Jugoslaviji 1952. godine bila oko 2.000 dinara a nalazacu je data nagrada od 800 dinara.
Ni onda se bas nisu pretrzali oko davanja nagrada.Ali! Moglo se na miru traziti,bar tako pretpostavljam?

http://www.kurir-info.rs/clanak/srbi...09/titov-nakit
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 10.06.2009, 22:20
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Pošto je Jovanka za ukrašavanje koristila isključivo potpisane dizajnerske marke, mora da su naušnice završile kod njene sluškinje.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 11.06.2009, 04:47
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Eto koliko se u Srbiji to jest u bivsoj SFRJ cene prave znamenitosti
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 14.06.2009, 14:01
gasser gasser je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.09.2006
mjesto: ,,,,,
Starost: 65
prilozi: 512
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 63 zahvalnice(a/u) za 29 priloga
Ma ljudi moji, zašto bi to njoj netko uzimao. Pa ona je to krvavo i s teškom mukom zaradila. I njeno je djetinjstvo (kao i Brozovo) bilo jako teško i traumatično, i o tome treba voditi računa. Iako najvjerovatnije nije morala kuhati svinjsku glavu (kao Jožica), to ne znači da je njoj bilo lakše u životu. Pa kad su je i priveli Starome, on je bio samo 40-ak godina stariji od nje. A ona mlada, puna snage, željna s(vega)exa i ostalog što pripada komunističkoj carici, a On na zalasku snage, i ne da joj. Ma stvarno joj nije bilo lako. Sirotica jedna. I sada se nađu neki da traže od nje ono što je njeno. Ma odakle da im ona to dade. Od svoje sirotinje? Sramota jedna nečuvena!!!
P.S.
Sve će to narod *******(ti). Što je više kleveta i laža, Jovanka nam je milija i draža.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 14.06.2009, 23:17
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od gasser Prikažite prilog
Što je više kleveta i laža, Jovanka nam je milija i draža.
Gasser mislim da griješiš, drugarica Jovanka nije bila privedena, već je bila dobrovoljno pripuštena. Duže vremena je plela mrežu i na kraju svladala Bumbara, za taj čin bijaše odlikovana i na sve moguće i nemoguće načine nagrađivana, baš poput Eufemije i Teodore.
Podržavam tvoje razmišljanje o njezinoj patnji, uz starog ku_rvara teško je ona zaradila svaki kamen na svom đerdanu i svaki gram suhog zlata na zapešćima svojim. Pošto je drugarica moja Ličanka, nemoj da si tako grub.
Aj, Ličanka sam, Ličanka mi mati, Aj, za Ličana ja ću se udati, razumijem da su strasti bile jače od razuma i praštam joj što je izigrala ovo sveto Japodsko pravilo.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 15.06.2009, 01:24
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
a ja mislim iskrenu da niko od nas nije kompetentam za ovu temu......premalo znamo da bi mnogo govorili...nama su mediji dostupna informacija....a to je sasvim leva strana prave istine....ISTORIJU je SVAKO pisao onako KAKO MU ODGOVARA....istorija se i ovog momenta pise....po ovom i u korist ovom rezimu.....ima jedan crtani film u kome je ribica rekla "ja sam samo sitna riba u ovo more plavo"....mislim da prevodilac ili sam tekstopisac ni sam nije znao koliko je veliku rec IZMISLIO....a to je odlicno poredjenje sa ovim.....ma sa svim u zivotu
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 15.06.2009, 02:12
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Upravo čitam jednu od najkvalitetnijih političkih biografija, koja je utemeljena isključivo na originalnim i do sada za javnost nepoznatim dokumentima iz dobro čuvanih Ruskih i Jugoslavenskih državnih arhiva.
Preporuka: http://www.vecernji.hr/showbiz/kultura/3296149/index.do

Ovdje možete naručiti knjigu: http://www.izloog.com/tito---fenomen...ja-111744.aspx

Promijenjeno od Enigma (15.06.2009 u 02:30 sati)
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 15.06.2009, 19:44
gasser gasser je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.09.2006
mjesto: ,,,,,
Starost: 65
prilozi: 512
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 63 zahvalnice(a/u) za 29 priloga
Eclipse 4 ne mogu se složiti s tobom. Ne postoji ni jedan događaj u povijesti o kojem možeš doći do svih dokumenata, niti povjesničar koji je uspio doći do svih dokumenata o nekom događaju, pa bi u skladu s tim mogli kazati kako nitko nije kompetentan da piše o bilo čemu. Povijest osim izravnih dokumenata poznaje i posljedice koje su nastale na osnovu nekih dokumenata. A te posljedice su često tako izravne i vidljive, da treba samo htjeti vidjeti ih. Istina, političku povijest mnogi povjesničari pišu u službi politike, ali isto tako i mnogi u službi znanstvene istine. U vremenu o kojem je ovdje riječ, pisanje povijesti je bilo opasan posao koji se nije smio prepustiti samo povijesničarima, već su to radili razni Komiteti, Ideološke komisije, a pogotovo Udruženja boraca. za njih nije bila bitna struka već samo, i isključivo dogma. Dogma u koju se nije smjelo sumnjati, već samo vjerovati. Čitav bivši sustav je izgrađen isključivo na zločinu. I prema narodima i prema pojedincima. Održavao se samo strukturom terora i straha, poništavajući u pojedincima ono osnovno - ljudsko. Podržavanje takvog sustava kroz zločine, štovanje kulta ličnosti, davanje božanskih osobina Velikom Vođi, podržavanjem zabrana da bilo tko može misliti i na drugi način, ustvari je priča o ljudima koji su izgradili i nametnuli taj sustav. U tom sustavu postoji Veliki Bog oko kojeg su oni - Mali Bogovi, a svi drugi su ili sumnjivi ili neprijatelji. Tko je htio vidjeti stvarnost - taj je i vidio (sa svim rizicima). Onaj koji je podržavao Dogmu, bilo iz straha ili svojom slabošću, njemu ni danas nikakvi dokazi ni dokumenti ništa ne znače. I danas nažalost, u Hrvatskoj imamo "povjesničara" iz onog sustava koji papagajski ponavljaju naučene Dogme i htjeli bi da i dalje svi u njih vjerujemo, jer na taj način oni peru svoju savjest. Za nas druge i za našu savjest njih i nije briga. Ni nakon Berlinskog zida, ni nakon propasti krvavog komunističkog eksperimenta na svim prostorima, njima to ništa ne znači. Oni i dalje žive u svom - od svakog morala- ispranom svijetu. A drugarica Jovanka, što god mi mislili o njoj, ipak je bila jedan od svećenika tog kulta. A ovi što sada glasno traže povrat nakita (na što imaju pravo, jer pripada srpskom narodu a ne njoj) taj isti nakit bi najprije trbali "tražiti od sebe," Ima li Jovanka pravo da se čudi zbog tih zahtjeva? Ima. Pa nije ona to uzela sama. Oni koji su joj ga dali, učinili su to klanjajući joj se do zemlje i slaveći je kao Veliku Božicu. Ona je samo naučila i prihvatila ulogu koju su joj ti isti namijenili. Eklipse 4, prijatelju nemoj ovo da shvatiš kao polemiku, već samo moje malo razmišljanje o nekom vremenu kojeg smo mnogi od nas sudionici, a naša djeca imaju tu sreću da ga nisu izravno osjetili i mogućnost da kroz život prolaze misleći svojom glavom, bez straha da ih neke Ideološke komisije odvedu na sud za verbalni delikt.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 15.06.2009, 21:18
Korisnička slika od zeljketa
zeljketa zeljketa je offline
MODERATOR
 
Registriran : 20.05.2006
Starost: 65
prilozi: 1.439
Zahvaljivao se: 1.491
Dobio je 578 zahvalnice(a/u) za 201 priloga
Mislim da politicki stavovi i misljenja nemaju nikakve veze sa nausnicama...Tema se zatvara..
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 20.06.2009, 23:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Tema je opet otvorena i ja vas zamoljavam da ovo sada ne iskoristite za bilo kakve svadje i sl. O ovome se moze komentarisati i to svako na svoj nacin, ali vas molim da ne bude bilo kakvih uvreda sa bilo cije strane. Duhovi se lako uznemire ali ja vjerujam da nece biti potrebe za tim i da ce se ova tema normalno privesti kraju kao i sve ostale. Razumljivo je da ponekad neko kaze i ono sto ne zeli ili uradi ono sto ne zeli. Svako ima ponekad neki svoj momenat u kojem ne razmislja puno ili donosi zakljucke na brzinu ali vjerujem da niko nije mislio nista zlonamjerno i da ce tako i ostati. U slucaju da se ova tema iskoristi za svadje licne prirode, ja cu je zakljucati pa onda neka se ljuti ko hoce i koliko hoce, jer sam sve ljudski zamolio da budu fer.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
nakit... eclipse4 Nakit 7 20.04.2009 21:14
Turski nakit Stef74 Nakit 0 01.09.2007 13:59


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!