Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 11.02.2012, 19:59
Frci
Gost
 
prilozi: n/a
Ako na forumu ima neko ko radi u Epsu bice kontrole.
Pace plati koce plati.
A sa magnetima nije za igru ostecuju sve magnetne kartice i mobilne telefone ako dodzje blizu monitora ili fest plate vrlo moguc cus zauvek .
Nedaj boze da neko nosi peysmeker moze odma da kaze dovidjenja ovom svetu.
Ako neko neveruje nek prodje sa svojim detektorom preko njega pa nek se pohvali da posle radi.
Nisu za zezanje: 1450:
Pozzz
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 11.02.2012, 20:13
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miralem Prikažite prilog
kolega,caura jeste od mesinga ali granata nije od olova. zrno granate,projektil,je od neke vrste celika,mozda legure ili gusa koja proizvodi veliki broj fragmenata prilikom eksplozije. zamisli eksploziju u olovnoj kosuljici ili na sta bi taj usijani projektil licio prilikom samog izlijetanja iz cijevi? a jos da dodamo da je punjen eksplozivom ...mislim da bi opalilo prije nego bi izletilo iz cijevi topa. vjerujem da ni stari topovi nisu imali olovnu kuglu nego zeljeznu. ako su koristili olovo to je bila neka vrsta protivpjesadijske sacme u kuglama od po 30 ak mm kojom se punio top (20-30 kg sacme po punjenju-strasno).
Nisam mislio na rucnu granatu (mislio sam na nesto kao na slici) ali nije ni vazno ionako niko ne zeli da nadje bilo kakvu eksplozivnu napravu (bar ja ne zelim). Militarija i druge anticke zanimljivosti su pokrivene muljem ili peskom kao posledica vadjenja sodera, peska... Obicne magnete na strujomeru probao sam jos kao klinac pre 30 god. i nema nikakvog efekta.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg 60cm_Thor_Granate.jpg (43,4 KB, 13x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 11.02.2012, 22:59
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
e hebi ga,i ja sam mislio na tu granatu a ne na rucnu. nisu bile od olova vec od tanke kosuljice od tvrdog celika koji pravi sitne fragmente. cilj je da bude sto ubojitija.
naravno ,niko je ne zeli zalijepiti sa magnetom ,bar ne one sa upaljacem
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 11.02.2012, 23:04
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od avgvst Prikažite prilog
Taman tolko evrića da skupiš prvo da otplatiš magnet a onda posle jedno pet godina moš uživati u dobiti od ove naprave... pod uslovom da ne zaglaviš neku robiju u nekoh zemlji gde ovakve aktivnosti nisu baš dobrodošle među kojima je Grčka i Turska.
magnet je oko 50 eura,nije bas preskup a ne bih ga nosio na ljetovanje...mislim ponio bih ja ali zena bi mi prosula krvnu grupu zbog toga.
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 11.02.2012, 23:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ovo nije dobro nositi blizu tijela jer ce vam poremetiti zeljezo u krvi i prevuci ga na jednu stranu tijela, nakon toga ce vas "vuci" na jednu stranu
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 12.02.2012, 00:17
Janko Veselinovic Janko Veselinovic je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.02.2012
prilozi: 205
Zahvaljivao se: 750
Dobio je 296 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Pa caca uzo jedan skoro 150 eurica ga platio, ja ga jos subvencioniso sa pola para nisam ni znao da cu mu ga zapleniti . Covek koji mu ga je prodo kaze radijator moze da podigne, ima skoro kilo. E sad dok se on setko po kuci sa njime proso pored TV i kaze slika pocrvene tek posle sat vremena se unormalila. Ali nije tu kraj kad je bio blizu vrata zalepi mu ruku za kvaku i posece ga kvaka . Kaze kad ga je uzo u ruku opet posle par sati odma je pocela da mu tece krv is posekotine.
Mislim da oni imaju neku primenu ali treba biti jako obazriv gde se i kako koriste, mislim da dolaze samo u obzir gde se pouzdano zna da je bilo nesto.
Stari tok i jezera mozda najpre , mada kod nas covek u nista ne moze da bude siguran licno sam jednom na pecanju vido tromblonske mine ispod mosta i to gde nikad nije bilo ratnih dejstava.
I prilikom upotrebe definitivno bi morao jak konop , jer magnet i nije bas jeftin a smederevaca i skoljki ima poprilicno.
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 12.02.2012, 09:13
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pa kako vidim ovaj magnet samo privlaci,ne odbija magnete s jedne strane kao drugi magneti...kao da ima jedan POL samo. vjerovatno je zato toliko jak. drzati podalje od elektronike,ubojitih sredstava,smederevac a i auta .
problem rijeka je sto donesu tog smeca koliko i odnese. kad se sve sabere ovaj magneti nije bas bezopasan a lov sa njim moze biti nocna mora. mislim da cu cekati da se otopi snijeg pa detektor u ruke...
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 12.02.2012, 12:39
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Evo jedan primer koriscenja magneta u nasem hobiju. Web prevod ispod videa kaze sledece:
Najbolji meteorit lov alat ikad! Priključite se i više prostora i učiniti više nalaza s ovom velikom alat. Rijetkih zemalja magneti i široki zamah put za bolju pokrivenost tla. Zlatnim grumenom lovci će to željeli očistiti smeće željeza prije nego što otkrije.
http://www.youtube.com/watch?v=RkTN2RkfI9A
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 12.02.2012, 12:55
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
odbija naravno,druge magnete.meni su se dva zalepila preko prsta,i zajsta vam ne bih preporucio da vam se to desi.
a jednom sam imao takodje priliku da mi se zalepe dva komada,jedan mi je bio u gornjem dzepu jakne a drugi u dzepu od pantalona.....do lepljenja je doslo kad sam se sago da zavezem patike,verovali ili ne ali nije bilo nacina da se oslobodim dok mi zena nije sekla dzep od jakne a zatim sam morao da secem i dzep od pantalona.
odlepljivanje je bilo isto zaebano,otisao kod komsije i jedan smo stegli u jednu stolarsku stegu (mozda su imale po metar velicine) i drugi u drugu,i uspeli smo tek kad smo seli dole i spojili noge pa smo se tako odguravali nogama a rukama vukli za stege.

video sam da je neko postavio neki magnet gde je pisao da dize 50kg od dole,medjutim,koliko se ja secam ovi sto sam ja imao mali,digli su valjda 165 kg a veliki su digli valjda 380kg....i ako me secanje dobro sluzi mali je bio 5x5x5 a veliki je bio 8x8x8.
dobijao sam ih iz francuske,sluzili su u vojne svrhe,valjda.....val jda na nekim radarima su ih koristili,postavljal i su se kontra tako da nije bila potrebna struja da se okrecu.ali ovo nije proverena informacija.

ah,da....veoma su krti.i prvi i drugi put kad su se spojili,doslo je do malih ostecenja,tako da svaki put kad bi se nesto vece zalepilo za njega,doslo bi do pucanja,mozda ne pod vodom.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 12.02.2012, 12:57
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Dr.jare Prikažite prilog
Evo jedan primer koriscenja magneta u nasem hobiju. Web prevod ispod videa kaze sledece:
Najbolji meteorit lov alat ikad! Priključite se i više prostora i učiniti više nalaza s ovom velikom alat. Rijetkih zemalja magneti i široki zamah put za bolju pokrivenost tla. Zlatnim grumenom lovci će to željeli očistiti smeće željeza prije nego što otkrije.
http://www.youtube.com/watch?v=RkTN2RkfI9A
alal vera kako ga lepo prevede,ispade da ni sopstveni jezik neznam
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pecanje kratki Zanimljivosti 66 18.12.2010 06:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!