Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Tesoro
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Tesoro Svi tesorovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 15.07.2009, 19:21
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 200
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
Dobro dosao u klub. Aparat je odlican. Mada ce mozda biti konplikovan za trgace koji su radili sa drugim detektorima. Zato samo strpljivo i rezultati nece izostati.
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 15.07.2009, 21:52
laki
Gost
 
prilozi: n/a
nisi mogao da izaberes bolji (ne postoji), sa srecom ...budi strpljiv, nemoj da te koji komad gvozdja obeshrabri...za ovaj aparat treba dosta vremena da se ukapira, naravno ako imas nameru da iz njega izvuces maksimum...
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 16.07.2009, 11:26
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala, u svakom slucaju zelim maksimalno da ga iskoristim, znam da nije lako jer nikad do sad nisam radio sa Tesorovim aparatima, a sto se tice gvozdja to me nece obeshrabriti mrzim samo folije. Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 16.07.2009, 13:39
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 570 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Koliko mi se cini uskoro ce na forumu biti samo dva kluba tragaca. Jedan veci koji imaju tesoro tejon i jedan manji koji imaju hp power. Pogledajte samo resultate ispitivanja "koje detektore koristite".
Zanima me misljenje onih koji su vlasnici Tejona da mi kazu koje su mane tog detektora, posto svi pricamo samo o vrlinama svojih masina. Ima li resenje za tejona nekakav akumulator posto mi se cini veliki izdatak kupovati 8 alkalnih baterija. Goldem umax koristi samo jednu od 9 volti sto mi je po tom pitanju bolje i jeftinije resenje.
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 16.07.2009, 13:52
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Deki Prikažite prilog
Hvala, u svakom slucaju zelim maksimalno da ga iskoristim, znam da nije lako jer nikad do sad nisam radio sa Tesorovim aparatima, a sto se tice gvozdja to me nece obeshrabriti mrzim samo folije. Pozdrav
na zalost bice i folija ,ali na srecu i sitnog zlata
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 16.07.2009, 14:19
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Zanima me misljenje onih koji su vlasnici Tejona da mi kazu koje su mane tog detektora, posto svi pricamo samo o vrlinama svojih masina. Ima li resenje za tejona nekakav akumulator posto mi se cini veliki izdatak kupovati 8 alkalnih baterija. Goldem umax koristi samo jednu od 9 volti sto mi je po tom pitanju bolje i jeftinije resenje.[/QUOTE]

koliko ja znam ne postoji detektor bez mana pa ni tejon nije bez njih ,samo sto on ima vise vrlina nego mane... najveca mana po meni je ta sto je fabricka sonda veoma plitka,pa morate uzeti i vecu...morate ponekad iskopati i neki veci komad gvozdja (ipak tejon je relik detektor),on je po meni neprikosnoven na planinskim terenima i tamo gde se ne ore (tamo dolazi do izrazaja veca i dublja sonda),a za prljave i sveze izorane njive mozda bih izabrao neki drugi(evo ja sam trenutno izabrao fishera f75)...ja mislim da mu baterije nisu neki problem ,uvek se nadju neke jeftinije alkalne ,a tu su i punjive...
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 16.07.2009, 15:25
3900d 3900d je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.11.2008
prilozi: 380
Zahvaljivao se: 200
Dobio je 131 zahvalnice(a/u) za 46 priloga
Mislim da cena baterija nije neki problem kada za detektor izbrojis vise stotina eura. Pa samo gorivo za izlazak na teren vise staje nego novi komplet baterija. Pogotovo sto Tejon nije neki potrosc, pa baterije traju i vise izlazaka.
Po meni je mana sto nikako ne mogu da dovedem aparat u stabilan rad sa velikom sondom. Mada mi to i ne smeta vrlo sam zadovoljan i sa malom sondom po pitanju dubine. Konkretno u poredjenju sa xp i fiserom 1266. To su moja iskustva.
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 16.07.2009, 15:59
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od 3900d Prikažite prilog
Po meni je mana sto nikako ne mogu da dovedem aparat u stabilan rad sa velikom sondom.
Imao sam na pocetku i ja problem sa velikom sondom, u mom slucaju radi se o Tesoro Lobo, i skontao sam da je obavezno dobro zategnuti steker od sonde kada se prikljucuje na elektroniku a nakon toga je potrebno dobro namjestiti Treshold. Inace ova dva detektora koriste iste sonde. Sto se tice koristenja spiderove i duple D sonde, normalno je da dupla D sonda bolje radi na zbijenom terenu a ona standardn bolje radi na rastresitom. Ovo nije samo slucaj kod tesorovih modela vec kod svih drugih
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 16.07.2009, 18:33
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ne znam o cemu se radi ali ja nemam taj problem sa nestabilnost vece sonde ,mozda je sastav zemljista u pitanju ...ja sam samo na jednom terenu imao problem sa vecom sondom i nikad vise ,tu nisam uspeo da uradim grund balans i aparat je bio dosta nestabilan ,dok je mala sonda radila dobro...
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 16.07.2009, 18:49
Deki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
ne znam o cemu se radi ali ja nemam taj problem sa nestabilnost vece sonde ,mozda je sastav zemljista u pitanju ...ja sam samo na jednom terenu imao problem sa vecom sondom i nikad vise ,tu nisam uspeo da uradim grund balans i aparat je bio dosta nestabilan ,dok je mala sonda radila dobro...
Laki jedno pitanje, sta je grund balans? Kad ukljucis aparat dali treba drzati sondu u vazduhu ili na zemlji ili nema veze?Dali bih nesto konkretno trebao zanti nasta bih morao da cuvam? Sto se tice baterija, kupi se punjac i dobre baterije za punjenje i nema vise problema.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Tesoro tejon - Goldmaxx tragac Testiranje detektora 94 06.03.2009 17:58
tesoro vaguero 2 I.Dzon Vrste i namjena 44 12.06.2008 00:08
Konačno mi proradi tesoro i evo rezultata. avukadi2 Novi vijek 2 01.04.2008 21:06
Tesoro Tejon kratki Vrste i namjena 4 07.03.2008 09:11
Test G-Maxx II i Tesoro-Tejon kratki Testiranje detektora 4 03.09.2007 23:24


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!