Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Tesoro
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Tesoro Svi tesorovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 02.09.2009, 03:46
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
Lobo

Pre 10-tak dana sam uz malu pomoc mojih prijatelja uvecao porodicu Tesoro.
Desilo se da sam postao srecni vlasnik Lobo-a odnosno zamenio sam XP za Tesoro. Da li je ovo dobar potez i da li ce to tako i ostati vreme ce pokazati.
Odmah sam ga pripremio i otisao na jedan od terena .Ja ne znam koliko je to dobar teren isao sam po uputstvu iskusnijih tragaca.Moj prvi nalaz bila je nekakva burma,cini mi se da je aluminijumska tako da bih rekao da je neko na njivi izgubio unazad 50-tak godina.Tu je izaslo i jedno metalno dume.Ja ih se secam da su bila od mesinga.i jedan novcic za koji takodje mislim da je aluminijum.Pokusavao sam da ga ocistim ali mi nije uspelo.Vrlo je tanak a radila je cista mehanika sa vodom.Konacno tu je i nekakva gvozdena alka
Sutradan sam isao na plazu, nasu recnu i bogami se nakopao svega i svacega.Bilo je 19 kovanica naseg dinara.pivskih cepova u pocetku a alu potezaca sa limenki za pricu.(Jedva cekam da nas puste u Evropu pa da zamenimo valutu)U toj varijanti bih mogao da sledim Kratkog ali na “kratke” staze. Pokusao bih isto i na morskoj obali i nadam se da necu imati nezeljene susrete.Ima li jos neko nekakvih iskustava sa CG primorjem i trazenjem po plazi?Razmisljam da pokusam nocu?
Da li je uopste pozeljno nositi detector u CG. Znam da se moze sakriti u prtljagu ali dali neko zna kako oni gledaju na posedovanje MD-a kada se ulazi na njihovu teritoriju?
Najmanje bi mi trebalo da dobijem zapisnik o oduzetim stvarima???

Sutra cu postaviti i fotke od nalaza posto nisam do sada uspeo da ih fotografisem
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 02.09.2009, 06:15
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nisi nam nista napisao o utiscima prilikom rada sa lobom. Kako se ponasa, sta si i kako stelovao na njemu itd itd...ako ti nije problem napisi nekoliko rijeci.
Veliki pozdrav
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 02.09.2009, 11:13
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
stelovanja

Kao prvo i kao sto pretpostavljam da svako uradi i ja sam odradio vazdusne testove.Oni su mi ukazali da ako stavim diskriminaciju preko broja 3 gubim tanje zlatno prstenje i tanke lancice kojih na zalost na nasim plazama nema (verovatno nam standard odredjuje i nakit) pronasao sam jednu brojanicu-narukvicu medju svim onim dinarima.
Za razliku od plaze na terenu sam diskriminaciju podizao do 3,6 zato sto tu jos uvek nisam gubio male kovanice ali sam na sumnjive zvuke isao u all metal mod i obicno i kopao.No potreban mi je rad sa njim da bih prepoznavao odredjene zvuke kao sto su zatvaraci za pivske flase.Kopam ih ali samo da bih se uverio da je to sto mislim.
Meni je lakse da se krecem sa njime jer u dodiru sa travom i kada se ocese sonda o zemlju nema propratnih zvukova kao kod XP-a pa mi se desalalo da proveravam na asovu da li mi je detektor uopste ukljucen. Kako je neko rekao na forumu moze njime da se kosi trava bez lazne uzbune.
Za sada ovoliko i molio bih Vas za iskustva sa morskoga zala jer treba krajem nedelje da se uputim tamo.
Opet nisam stigao da odradim fotke,ali u toku dana cu ih postaviti,
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 02.09.2009, 14:17
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Polako jedan po jedan prelazi u tesoro klub. Koliko se secam pre godinu ipo dana nije bilo nijednog clana foruma sa tesorovim aparatima. Ako se ovako nastavi skoro svi clanoci foruma ce imati tesorove detektore.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 02.09.2009, 14:43
tragac
Gost
 
prilozi: n/a
stelovanja

Propustio sam da kazem da sam pored diskriminacije Threshold stavljao na oko 13h-15h mada mi je prijatnije na 13h jer poprilicno dobro cujem a bez slusalica ne mogu da radim. Sensitivity sam stavljao na vrednosti od 6 do 9 u zavisnosti od terena i kioliko sam duboko zeleo da kopam a diskriminaciju od 2,8-3,8 radio sam najvise u normal modu.Za sada toliko pa videcemo do daljnjeg i
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 02.09.2009, 15:08
Korisnička slika od zokioki
zokioki zokioki je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 30.04.2007
mjesto: Christiania
Starost: 48
prilozi: 165
Zahvaljivao se: 5
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Nesumnjan da su tesoro dobri detektori,imalo sam priliku par puta da izadjem na teren sa prijateljem koji koristi tejon(prepoznace se ovde hehe).Medjutim kad su plaze u pitanju mislim da nema boljeg od X terre 70 sa vecom sondom od 18,75 kHz.Jedini nedostatak je mozda malo dubina.Pozdrav
__________________
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 02.09.2009, 15:21
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
za cg obalu moze da ti prica i.dzons on ga je nosio i nasao je svega i svacega.

za grcku,vumi i ostali su me naplasili i nisam ga poneo samnom,sada se kajem,trebao sam ga poneti,a bio mi je u sobi i do zadnjeg momenta sam se pitao biti ili ne biti....

svake veceri sam u paraliji setao sa sinom pored plaze,bas s tim razlogom da vidim koga ima,nikad nisam zatekao vise od 20 ljdi u duzini od mozda 1km plaze,za kasne sate kao sto je 3h,4h mislim da ih nije bilo ni 5-10...i sve su to bila neka decurlija,sa flasama piva koji su lezali na 5-10m od plaze pod suncobran (bila je noc nisam pogresio )
tako da ako neko ode za grcku,preporucujem mu da slobodno ponese detektor,ako putuje busom,jer na carini ne otvaraju ama bas nista.....ne samo na nasoj vec i na ostalima.....
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif

Promijenjeno od eclipse4 (02.09.2009 u 15:32 sati)
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 02.09.2009, 15:32
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Polako jedan po jedan prelazi u tesoro klub. Koliko se secam pre godinu ipo dana nije bilo nijednog clana foruma sa tesorovim aparatima. Ako se ovako nastavi skoro svi clanoci foruma ce imati tesorove detektore.
he he ,varas se ja ga imam preko tri godine
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=852
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 02.09.2009, 16:25
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od laki Prikažite prilog
he he ,varas se ja ga imam preko tri godine
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=852
Znaci ti si bio jedini na ovom ispitivanju http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=360
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 02.09.2009, 16:42
laki
Gost
 
prilozi: n/a
da, taj sam
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Lobo Supertraq Vumi Tesoro 14 08.05.2009 01:30
Goldmaxx power i Tesoro Lobo Supertraq :) Vumi Testiranje detektora 0 04.03.2009 02:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!