Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 03.05.2011, 23:31
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Haha, pogotovu pljosku Pa kad se umoris od traganja zasednes pa trgnes malo... od iste se ne odvajam i uvek nosim radi dezinfekcije,hehe... Tako je komso. I meni su se javljale razne babe i dede sa pricama o zlatu, kao ovde ima- onde ima. Kad god sam otisao nigde ga nisam nasao. Zlatnik sam nasao kad sam hteo drugaru da skupim par konstantina da vidi kako izgleda rimski novac... nasao sam konstantina, samo malo drugacijeg. Ali nisam ga nasao zato sto sam hteo da ga nadjem ili zato sto sam jurio zlato. Jednostavno sam izasao na teren radi rekreacije.
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 04.05.2011, 00:06
Atila Hunt
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Sasa Prikažite prilog
Ja kada bih znao gde je ne bih trazio detektor a predpostavljam da je na tolikoj dubini jer niko normalan ne bih zakopao na manje od pola metra neku kolicinu i tokom godina verovatno se svasta nagomilalo preko zato kazem do te dubine.A dok trazim to sitno bolje da radim nesto i zaradim.
Vumi ti je rekao iskreno prijateljski ono sto misli i ja se pridruzujem.Ukoliko zelis da se bavis ovim hobijem kupi FLV detektor renomiranog proizvodjaca a ako trazis zakopano blago na vise razlicitih lokacija za koje si cuo od starijih ljudi veruj mi neces ga naci.Ukoliko si namirisao neku ostavu ili si skoro siguran da znas gde je FLV ti nece biti od neke velike pomoci!
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 04.05.2011, 01:14
Sinisaw
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav svima..voleo bih da pitam iskusnog tragaca koji poseduje dobar detektor neke stvari....Naime moj deda je 1961g prilikom oranja nasao bronzani sud sa 4000 i nesto starorimskih novcica (denari i antonijani)...od Marka Aurelia do Galijena...tj od 169g do 254g n.e...od toga 2900 je zavrsilo u muzeju u BG ,a ostalo kod seljana...dedi i porodici je ostao samo 1.kom...tako da kuci eto od silnih novcica,ja ne mogu ni sa cim da se pohvalim.
Ta ostava rimskog novca proglasena je kao Vojnicka i pored nje je pronadjena i kocka za igranje od kosti.
U proslih nekoliko godina dolazilo je nekoliko ljudi da traze,ali imali su slabe detektore..koji "piste",a ne nalaye nista...Posto se ja ,licno ne rayumem u to...pretpostavljam da na dubimo od 0,5-1m trebalo bi da se nadje jos tih novcica,s obzirom da je ako pretpostavimo da je stvarno bila vojnicka i namenjena ya isplatu vojske,moralo bi tu jos neceg da ima.....
Da li je mozda neko zainteresovan sa dobrim alatom i znanjem da malo proceslja tu moju njivu?
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 04.05.2011, 10:50
Jevus
Gost
 
prilozi: n/a
Sinisaw.Prvo moras da proveris dali na njivi ima ulomaka cigle,keramike i sl.Dali je bio neki objekat,ako nema ulomaka, moze da se desi da nema vise nista....pozzz
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 04.05.2011, 11:18
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
i predstavi se iz koje si okoline da bi ljudi znali dsli da ti se jave ili ne
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 04.05.2011, 13:12
Atila Hunt
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Jevus Prikažite prilog
Sinisaw.Prvo moras da proveris dali na njivi ima ulomaka cigle,keramike i sl.Dali je bio neki objekat,ako nema ulomaka, moze da se desi da nema vise nista....pozzz
Kod mene u kraju gde ima ulomaka nama niceg vise
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 04.05.2011, 14:31
Thor
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Sasa Prikažite prilog
Pozdrav svima.Pocetnik sam u ovom hobiju pa me interesuje koji mi detektor metala preporucujete za pronalazenje vecih objekata (npr cup) na dubini do 1,5m.Koristio bih ga samo za zlato!
Postoji to su georadari preporucujem ti OKM 5000 sa njim iskljucivo mozes naci podzemne pecine, ili cupove (anomalije u zemlji) Posto je kod nas teren veoma mineralizovan sa ostalim aparatima veoma tesko ces nesto uraditi ono sto ti zelis, a sa OKM 5000 nema tih problema.

Ja ga licno ne koristim, ali ga na net-u dosta hvale inace kako bi saznao kako je nesto dobro i efikasno, i sta je najbolje. Pa naravno misljenje drugih i njihovih rezultata.

E sad u vezi cene kao sto i sam vidis krece se oko 16.000e a cini mi se po tvojoj prici i vec postaljeno pitanje i na drugom forumu da si ti vec nesto nasao, pa zelis jos da nadjes odluci sam.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 04.05.2011, 16:20
Jevus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Atila Hunt Prikažite prilog
Kod mene u kraju gde ima ulomaka nama niceg vise
E,da si stigao prvi?
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 04.05.2011, 16:21
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Thor Prikažite prilog
........preporucujem ti OKM 5000 .......

Ja ga licno ne koristim........

svasta covek cuje

to je isto kao sto su njemu preporucili gde su cupovi a neznaju dal su tamo
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 04.05.2011, 16:47
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Hihihi a da se vratimo rasljama i ostalim rekvizitima iz iste porodice
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Detektor............. kratki Vrste i namjena 0 03.12.2008 20:38
detektor MINEORO da li je to detektor iz snova belja Vrste i namjena 19 03.05.2008 00:11
pi detektor tragac Testiranje detektora 10 26.04.2008 20:29
Detektor miligor Vrste i namjena 10 29.10.2007 17:42


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!