Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 10.03.2006, 21:34
Ivan-Bor
Gost
 
prilozi: n/a
Pomoć početniku

Poštovani članovi ovog sajta,

Kao početnik u "lovu na blago",želim da mi pomognete.Interesuju me DETEKTORI,ali skoro da ništa neznam o njima.Pročitao sa dosta toga na ovom forumu,pa mi je i nešto od toga postalo jasnije.Hteo bih da kupim detektor metala za površinsku pretragu,pa ako nije problem da mi neki detektor preporučite,raspon cene recimo može biti od 150-300 eura.Takodje mi možete preporučiti i neki detektor za dubinsku pretragu terena.

Unapred zahvalan na odgovorima
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 11.03.2006, 00:05
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav Ivane i dobrodosao.sto se tice samih detektora imas strasno veliki izbor ali , ako si dobro procitao ostale priloge verovatno si shvatio da za 300 evra najbolje da kupis polovan detektor poznate marke nego neki nov trece klase.za sada toliko od mene . pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 12.03.2006, 12:42
crow
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan
pozdrav Ivane i dobrodosao.sto se tice samih detektora imas strasno veliki izbor ali , ako si dobro procitao ostale priloge verovatno si shvatio da za 300 evra najbolje da kupis polovan detektor poznate marke nego neki nov trece klase.za sada toliko od mene . pozdrav dragan
ma cena i kvalitet je OK
al gde da nadjem.

jel ima neka berza na forumu! ili oglasi. ja listo al nisam vido
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 12.03.2006, 14:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Na samom forumu postoji dio na kojem se mogu naci nekada oglasi o prodaji detektora...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 12.03.2006, 22:00
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
ako poznajes nekoliko tragaca sigurno ti mogu nabaviti neki polovan detektor,ako ne ni to nije veliki problem samo treba dobra volja i malo evrica .pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 13.03.2006, 01:20
crow
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan
ako poznajes nekoliko tragaca sigurno ti mogu nabaviti neki polovan detektor,ako ne ni to nije veliki problem samo treba dobra volja i malo evrica .pozdrav
za kolko moze da se nadje polovan,
da pishti samo na plemenite metale
i da vata1-1.5 m minimum?
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 13.03.2006, 17:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
na 1 ili 1,5m mozda ces uhvatiti zakopano auto i nista vise...o novcicima i slicnim stvarima nemoj da se nadas.... a ako hoces da i uhvatis nesto na tim dubinama onda ti nekoliko stotina evrica ne mogu takodje pomoci
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 13.03.2006, 19:51
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od crow
da pishti samo na plemenite metale
....
pretpostavljam da mislis tj.zelis da pisti samo na zlato i srebro ...... zaboravi - takav detektor neces naci ...........
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 13.03.2006, 23:01
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
za par hiljada evra bi nasao nesto slicno "ali samo slicno ".verovatno niko ne veruje u to dok sam ne potrosis nekoliko hiljada evra.(to znam iz iskustva).prvo kupis jedan ,pa taj ne valja pa drugi i tako nikad kraja.A na tim dubinama ne mora da znaci da je cup,cup mozes naci i na 30cm. samo ti treba malo vise srece .onome kome je sudjeno da ga nadje nacice ga i bez aparata.pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 14.03.2006, 19:10
crow
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan
za par hiljada evra bi nasao nesto slicno "ali samo slicno ".verovatno niko ne veruje u to dok sam ne potrosis nekoliko hiljada evra.(to znam iz iskustva).prvo kupis jedan ,pa taj ne valja pa drugi i tako nikad kraja.A na tim dubinama ne mora da znaci da je cup,cup mozes naci i na 30cm. samo ti treba malo vise srece .onome kome je sudjeno da ga nadje nacice ga i bez aparata.pozdrav dragan
ok
malo pretero za 1-1.5m

al ako je upitanju rastresita zemlja sa po kojim krechnjakom ne velikih dimenzija, za 300-500 evra jel moze da se nadje?

i nek pishti na sve, nije bitno 8)

znate, ja imam predstavu o tome gde je i koliko je, al to mesto gde moze da bude je nekih 3-3 metara, pa puta 0.5 do 1m u dubinu...
taman da ga nadjem dok se ljudi okupe zar ne.

probali ja i drug, ima korenja, kamenja... a i nije bash da je malo ljudi u tim krajevima...

pa bi neshto shto konkretizuje pretragu bash dobro doshlo

ne trazim novcice, remesiana za razliku od virminacijuma je ispod grada. a i ovo oko grada... sumnjam da je na par centimetra.
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorija Bosne rammstein Istorija gradova 21 17.02.2006 10:49


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!